x-kom hosting

Nowy komputer a chodzi jak kosiarka ;)

Kamzilla
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, posiadam nowy komputer (config)...
W IDLE mam ~46 stopni na procesorze, płyta główna 31 a dysk 30...
Problem w tym, że na początku wszystko było OK, przyszedł brat i mówi co on tak głośno chodzi - nawet nie zwróciłem na to uwagi ^^.
Weszliśmy do biosu, i ustawiliśmy aby wiatrak włączał się od 50 stopni a tak działał na minimalnych obrotach ~2k obrotów - efekt... Cichutko! :)
Przy graniu w GTA IV temperatura wzrasta do ~54 stopni wtedy włącza się wentylator ale nie wbija od razu na maksymalne obroty, leciutko go słychać...
I tutaj mam pytanie, czy takie ustawienie nie grozi mojemu komputerowi? Grafikę mam jeszcze zintegrowaną - niestety czekam na dostawę Radeona :).
Chłodzenie BOX.

toaspzoo
komentarz
komentarz

Mam tą samą funkcję, też gram w GTA IV :) (Płyta g. Asrock 775Dual-VSTA)
Ja mam ustawione na 65 stopni i od tego progu dopiero zgłaśnia mi się wentylator, procesor na pewno się nie spali mam tak od 2 lat.
Możesz ustawić nawet na 65 stopni, a jak u Cb da się więcej, to możesz na więcej.
[font="Arial Black"]Twój procesor wytrzyma do 95 stopni, potem zabezpieczenia wyłączą komputer.[/font]

  • Dobra wypowiedź 1
almarjur
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]Twój procesor wytrzyma do 95 stopni[/quote]

Panu już podziękujemy... Przy takiej temperaturze spaliłby się. Najwyższa temperatura jaką wytrzyma Twój procesor to niecałe 70*C

Taka temperatura jaką ty masz raczej nie jest groźna. Chociaż mogłaby być mniejsza ;) Jeżeli możesz zmień boxowe chłodzenie na coś dużo wydajniejszego.


[b]pomocny wszystkim ITS[/b] zobacz jakiego ty masz procka. Z tego co się nie mylę jest on jeszcze wykonany w technologii 90nm więc on może wytrzymać do tych 95* bo to straszne grzałki były

  • Dobra wypowiedź 1
MateuszX2
komentarz
komentarz

witam mam taki problem dzien temu zrobilem neta przez router i od tego czssu procesor zaczął chodzic na 70 procent a zawsze chodzil na 0-3 procent moja konfiguracja: procesor intel core 2 duo E8400 2 rdzenie 3 GHz ram 2 GB CL5 plyta główna P5K dysk 500 gb grafika geforce 8600 GT 256 zasilacz dobrej firmy 400 W

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.