x-kom hosting

Wyłączanie się komputera mimo dobrego zasilacza

Cold
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam nastepująca konfigurację:
Duron 1Ghz
Esc k7s5a
640mb ram
riva tnt2 32mb
hdd 40gb
frotron 400w

Otóż mój komputera jakiś czas temu zaczął się wyłączać. Myślałem, że to od zasilacza i mojego codegena wymieniłem na frotrona. Niestety dzieje się to dalej. max 10min od włączenia się wyłącza (przy jednym dysku, bez cdromu, flopa i podłączona tylko mysz i klawiatura). Sprawdziłem kompa i podłączyłem dodatkowy kabel to mobo (do takich 4 bolców). Wtedy mobo nie wstawało. Co mam z tym teraz zrobić. Wymiana mobo?, procka?

bartek86
komentarz
komentarz

po konfiguracji widzę że komputer ma trochę latek i nie opłaca się nic wymieniać (jeśli w ogóle znajdziesz części)
niestety nic nie jest wieczne i psuje się po prostu ze starości ja tu widze tylko kupno nowego komputera

almarjur
komentarz
komentarz

Może masz za wysokie temperatury podzespołów?

Sprawdź. Możesz mieć ustawione zabezpieczenie przed przegrzaniem procka i wtedy po osiągnięciu określonej temperatury komputer automatycznie się wyłącza.

Poszukaj w BIOSie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.