x-kom hosting

Problem z grami w nowym komputerze.

Heniu
utworzono
utworzono

Witam wszystkich.
Pod koniec lipca zakupiłem sobie nowy komputer o takiej specyfikacji:

Intel Core2 Duo E8400 3,00 @ 4,05 Ghz
Asus P5Q
GeIL Dual Black Dragon 2x 2GB DDR2 800 MHz CL4
Radeon 4850 Gigabyte 512MB DDR3 Zalman
Samsung SpinPoint F1R 500 GB
PENTAGRAM FREEZONE HP-120 AlCu Karakorum
Chieftec (CFT-600-14CS) 600W

Windows XP Professional SP3

Na samym początku nie katowałem komputera pod względem gier bo wystarczało mi aby odpalić CS 1.6, CS:S ale chęć naszła na nowsze gry i tu zaczął się problem. Otóż gdy zaczynam grać w gry nowsze typu CoD4, CoD5 czy NFS:PROSTEET po max 5 do 10 minut mam reset komputera, zawsze dzieję się to i nie pozwala mi grać. Starsze gry ciągną bez problemu bo godzinami mogę grać w wspomnianego CS i zero restartu. Nie wiem od czego to wszystko jest ale zaczyna mnie to bardzo denerwować bo kasy poszło dużo na komputer a teraz taki zonk jest. Wie ktoś może z Was co mogę zrobić z tym fantem aby komputer się nie resetował ? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

JackassJGC
komentarz
komentarz

Sprawdź temperatury programem Everest, Coretemp oraz GPU-Z i podaj jej tutaj:)
I czy testowałeś procesor po podkręceniu go na taką wartość? Jak tak to jak długo??

Gość
komentarz
komentarz

W opisie masz o/c procka czy problemy z restartami zaczęły sie po o/c procesora?

Heniu
komentarz
komentarz

Temperatura wynosi:

Dysk: 31
Płyta Główna: 32
Procesor:33
Rdzeń 1: 46
Rdzeń 2: 43
Grafika: 41

Napięcie rdzenia procesora: 1,3
Napięcie +5V: 5,6V
Napięcie +12V: 13V
Częstotliwość taktowania procesora: 2,7

Karakorum skręcone na 1600 obrotów, Wiatrak na Radeonie ustawiony na 100.

Jak zakupiłem komputer to już miałem go od ręki podkręcony do 4,05 Ghz więc nie mogę powiedzieć czy restarty były przed podkręcaniem.

JackassJGC
komentarz
komentarz

W sumie temperatury procka są dośc duże jak na bezczynność. Przetestuj procka ORTHOSEM, ustaw priority 9 i pokaż screen z temperaturami po jakiejś godzince. A cały test zostaw na kilka godzin by zobaczyć czy nie ma błędów. I wgraj najnowsze sterowniki do grafiki. Tutaj link: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp

Heniu
komentarz
komentarz

Więc tak:

- wgrałem nowe sterowniki
- przeleciałem kompa tym ORTHOSEM, potem jeszcze GPU Caps Viewer[polecili to samo na innym forum] i wszystko jakoś jest dobrze, nie ma żadnych błędów.
Jednakże problem jest nadal, wydłużył się czas grania bo res robi się dopiero po 30 minutach.
Co do temperatur to według mnie są w miarę- komp chodził ok 10godzin i był użytkowany do Internetu, muzyki no i tych nieszczęśliwych gier.
Nie wiem co jeszcze można zrobić bo już każdy rozkłada bezradnie ręce.

JackassJGC
komentarz
komentarz

Spróbuj przelecieć pamięci programem MemTest. Zresetuj BIOSa.

Heniu
komentarz
komentarz

Zrobione programem jest i nic nie wykryło
BIOS tez OK
A problem jest nadal.


Może to od ustawień grafiki - jak by ktoś podał takie optymalne do HD 4850 od Gigabyta byłbym wdzięczny.

JackassJGC
komentarz
komentarz

Na pewno to nie kwestia ustawień grafiki. Możesz jeszcze podać napięcia na liniach zasilacza. Są one w Everescie. Co prawda lepiej byłoby to sprawdzić miernikiem, ale zobaczymy czy program coś wykaże.

itsmylife
komentarz
komentarz

Podkrecenie do E8400 do 4.05 nie zawsze sie udaje. Teoretycznie ten rpoc spokojnie wyciagnie wiecej, ale nie zawsze. Najprostsza rada to usun tymczasowo podkrecenie, wroc do standardowych ustawien jakie powinny byc dla kompa. Wlacz gre i zobacz co sie stanie. Jesli bedzie ok, to masz w tym moemncie prawdopodbnie za mocno podkrecony sprzet, ktory grzeje sie podczas grania lub zasilka nie trzyma napiec.

Heniu
komentarz
komentarz

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.34 V
Aux 3.42 V
+3.3 V 3.34 V
+5 V 5.56 V
+12 V 12.95 V
+5 V podczas wstrzymania pracy 5.21 V
VBAT baterii CMOS 2.56 V


@@

Komp był specjalnie podkręcany do gier ale jak na te kilka miesięcy posiadania go jestem bardzo rozczarowany.
Napisałem jeszcze do kolesia co go składał, zobaczymy co wyjdzie jutro z tą sprawą.

JackassJGC
komentarz
komentarz

Być może to wina zasilacza. Na linii 12V napięcie jest sporo przesadzone. Mogą być to tylko przekłamania programu, ale lepiej oddaj kompa tam gdzie go kupywałeś i niech oni się martwią. Ja stawiam na zasilacz.

itsmylife
komentarz
komentarz

Mi sie wydaje ze problem tez bedzie lezal po stronie zasilacza i nieco przesadzonego podkrecenia, bo i stad napiecie. Skoro kupowales w sklepie to oddaj o i tyle. Dla mnie jest to wlasnie problem z zasilaczem i zbyt mocnym OC. Jesli umiesz to wroc kompa do standardowych ustawien tak aby nic nie bylo podkrecone i od reki bedziesz mial odpowiedz co jest przyczyna, bo ogolnie rzecz biorac z punktu widzenia gwarancji sprzetu nie powinno sie podkrecac i robi sie to na wlasne ryzyko. Takze przy zbyt mocnym OC i co za tym idzie w tym momencie przesadzonym napieciu jesli cos ci padnie w kompie to sprzedawca sie wykreci ze on nic nie podkrecal przeciez, a gwarancja raczej przepadnie na komponenty bo producent nie ponosi odpowiedzialnosci w przypadku awari sprzeu jesli byl podkrecany.

Heniu
komentarz
komentarz

Ok dzięki Wam za pomoc. Jutro komp pod pachę i wycieczka do sklepu. Co do sprzedawcy to raczej nie będzie problemu bo chyba z 5 kompów kupowałem u kolesia - do domu, do firmy wiec zna mnie na wylot :)
Ale jestem zdziwiony ze stawiacie na zasilacz - jakby to się sprawdziło to byłbym bardzo rozczarowany Chiefteciem bo nigdy mnie nie zawiódł.

itsmylife
komentarz
komentarz

Chieftec robi niezle zasilacze ale tez nie jest to najwyzsza polka. Jak polukasz w necie komentarzy to spor jest osob ktore mialy problemy po mocnym podkreceniu kompa w tych zasilaczach. Czasami lepiej dolozyc te 100zl i kupic markowy zasilacz ktory nie uznaje kompromosow w jakosc. Do takich zasilaczy zaliczamy: TAGAN, BeQuiet, Enermax. Takze jesli sie okaze ze to jednak zasilacz podpytaj sprzedawcy jak masz dobry uklad z nim czy by za doplata nie wymienil ci zasilacza na cos konkretnego :) Ja ze swej strony szczegolnie polecam TAGAN.

Heniu
komentarz
komentarz

Nom i teraz to zaczyna się wielkie rozmyślanie i konfrontacja wśród zasilaczy :) Każdy ma swoje zdanie- więc na tym skończymy.
Wpadła mi jeszcze jedna myśl od czego mogło by to się dziać - ale nie wiem czy ma to sens.
Otóż komputer nie jest podpięty bezpośrednio do gniazdka lecz do listwy zasilającej z jakimiś zabezpieczeniami przeciw prądowymi.
Od jakiejś godziny przepoiłem kable prosto do gniazdka, załączyłem grę i jak na razie cisza, zero resa. Jak jest ktoś z mądrych co się zna na tym to może powiedzieć czy to może mieć sens - skopana listwa?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.