x-kom hosting

Uruchomienie systemu Windows

anka701
utworzono
utworzono

Witam!
Nie ukrywam, że nie jestem najmocniejsza w dziedzinie komputerów. Dlatego też mam problem..Problem ten polega na tym, że nie mogę uruchomić systemu bez wciśnięcia klawisza F1. Prawdopodobnie coś przez przypadek zmieniłam w ustawieniach systemu.. Jak pewnie się domyślacie, takie włączanie przez F1 jest dosyć uciążliwe.. W związku z tym, proszę o poradę, jak rozwiązać ten problem?
Z góry bardzo dziękuję.

tomek_g
komentarz
komentarz

Razem z informacją o wciśnięciu F1 powinnaś dostać też jakiś komunikat dlaczego masz go wcisnąć.
Napisz go.

anka701
komentarz
komentarz

[quote name='tomek_g' date='10 grudzień 2009 - 20:54 ' timestamp='1260474843' post='919873']
Razem z informacją o wciśnięciu F1 powinnaś dostać też jakiś komunikat dlaczego masz go wcisnąć.
Napisz go.
[/quote]
Pisze coś takiego:
Warning! CPU has been changed or CPU Ratio changed fail. Please re-enter CPU settings in the CMOS setup and remember to save before quit.

tomek_g
komentarz
komentarz

Komunikat mówi o złej konfiguracji procesora.

1. Na sam początek spróbuj wykonać taki banalny manewr. Wejdź do BIOS'u i nic nie zmieniając, zapisz ustawienia i wyjdź.
2. Jak nie pomoże to wykonaj reset pamięci CMOS: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=135434&pid=909088&st=0&#entry909088
3. Najbardziej prawdopodobne jest to, że procesor się przetaktował. Trzeba więc w BIOS'ie ustawić odpowiednio dla Twojego procesora taktowanie szyny FSB oraz mnożnik.
4. Może to być również spowodowane wyczerpującą się baterią trzymającą pamięć CMOS. Pobierz program Everest i sprawdź ile wynosi napięcie VBat. (znajduje się w zakładce czujnik)

anka701
komentarz
komentarz

Dziękuję bardzo za pomoc, mam nadzieję, że to zadziała.
Tą ostatnią opcję mogę wykluczyć, bo nie dawno była wymieniana bateria podtrzymująca.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.