x-kom hosting

Problem z dyskiem podczas instalacji systemu

karam
utworzono
utworzono (edytowane)

Dzis przyszedl mi nowy dysk, podlaczylem, zaczalem instalowac xp, odchodzac od kompa przez przypadek nacisnalem noga na przycisk na napedzie co spowodowalo, ze plytka sie wysunela. Bez zastanowienia wylaczylem komputer. Gdy wlaczam kompa, po "Veryfing DMI Pool Data" wyskakuje "Blad ladowania systemu peracyjnego". Bawilem sie w BIOSie w ustawieniach dysku, zmienialem z AUTO na LARGE i LBA. Nadal to samo. Przeczytalem na necie, ze to juz po dysku? Da sie cos jeszcze zrobic? Dysk jest nowy, nie uzywany, watpie zeby przyjeli mi go na gwarancje bo jakby nie patrzec wina lezy po mojej stronie. Teraz pisze z dysku ata, jakbym podlaczyl ten dysk sataii, z ktorym jest ten problem to moze z poziomu OS dysku ata da sie to rozwiazac ?

mobo: gigabyte g31m-es2c
dysk: samsung HD160JJ Spin Point P80SD sataii

tomek_g
komentarz
komentarz

Tak to już po dysku. Uszkodziłeś też zapewne płytę główną i myszkę.

[quote]zaczalem instalowac xp[/quote]
Jak się coś zaczyna to trzeba skończyć.
Tak z czystej ciekawości, zainstalowałeś ten system drugi raz? Bo wiesz, jak wyłączysz kompa [b]w czasie instalacji[/b] to system się nie zainstaluje i pewnie dlatego wywala komunikat: [b]Błąd ładowania systemu operacyjnego[/b]

bikerxc
komentarz
komentarz

po prostu zainstaluj system jeszcze raz

karam
komentarz
komentarz

ustawiam wszystkie 3 botowania na cd lecz wyskakuje "botowanie z cd/dvd... blad ladowania systemu operacyjnego" wiec nie zainstaluje go jeszcze raz

plyta i myszka dzialaja


[quote]Bo wiesz, jak wyłączysz kompa w czasie instalacji to system się nie zainstaluje i pewnie dlatego wywala komunikat: Błąd ładowania systemu operacyjnego[/quote]

wiem, dlatego pytam sie, czy jest jakis sposob zebym mogl zainstalowac go jeszcze raz?

tomek_g
komentarz
komentarz

Namieszałeś coś w BIOS'ie. Wykonaj reset pamięci CMOS i ustaw jako pierwsze bootowanie z CD/DVD a nie wszystkie trzy.

karam
komentarz
komentarz

[quote name='tomek_g' date='10 grudzień 2009 - 21:14 ' timestamp='1260472476' post='919841']
Namieszałeś coś w BIOS'ie. Wykonaj reset pamięci CMOS i ustaw jako pierwsze bootowanie z CD/DVD a nie wszystkie trzy.
[/quote]


nic nie namieszalem, wiem co zmienialem
first boot device było floopy zmienilem na cd rom
second boot device bylo hard disk zmienilem na cd rom

i potem przywrocilem do stanu poczatkowego bo to nic nie dawalo takze w biosie jest wszystko ok..

tomek_g
komentarz
komentarz

Dziwne jest to że nie chce bootwać.
Wykonaj tak profilaktycznie ten reset BIOS'u.
Zobacz jeszcze co Microsoft mówi o tym błędzie: http://support.microsoft.com/kb/326676/pl

Netro
komentarz
komentarz

Takie sytuacje zdarzają się.

Za pomocą programu Partition Magic usuń istniejącą partycję i ponownie utwórz nową. A na końcu sformatuj.

Aha i nie zapomnij ustawić aktywnej partycji.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.