x-kom hosting

Problem z tworzeniem partycji NTSF

Burdll
utworzono
utworzono

Jakis czas temu eksperymentowalem z UBUNTU. Robiac to musialem utworzyc partycje, ktora obsługuje UBUNTU. Teraz, po czasie nie mam juz checi ani czasu na Linuksa i chcialem przerobic te partycja na NTFS. Probowalem rozne "partition magic" ale zaden z nich nie chcia dzialac (wyskakiwal jakis blad zaraz po pierwszym odpaleniu). Potem wsadzilem plyte z XP, ustawilem boot na CD i odpalilem instalotor Win XP. Tam zlokalizowalem obszar nierozpoznawalny przez win (czyli ten z UBUNTU) i chcialem utworzyc nowa parycje. Wyonujac odpowiednie polecenia aby zrobic partycje nie dzialo sie nic. Teraz zniknely mi dwie parycje(NTFS) ktore wczesniej mialem i dalej nie mam tamtych z UBUNTU. Znacie moze jakis program (sprawdzony) ktorym moglbym sie pozluzyc? Czy dane ze zniknietych partycji moge odzuskac ? Prosze o pomoc.

Netro
komentarz
komentarz

Program Partition Magic. Zawsze można spróbować odzyskać dane z partycji.

Burdll
komentarz
komentarz

podczas odpalania Partition magic wychodzi mi ERROR : "init failed: Error 100. Partition table is bad"

rokko
komentarz
komentarz

[quote]Czy dane ze zniknietych partycji moge odzuskac[/quote]
Program TestDisk w dłoń i odzyskuj tablicę partycji, a być może uzyskasz dostęp do danych bez używania dodatkowego oprogramowania data recovery.

tomek_g
komentarz
komentarz

[b]init failed: Error 100. Partition table is bad[/b] - uszkodzona tablica partycji.
Użyj programu [b]TestDisk[/b].
http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=2948.0 - Ciebie interesują opcje analizy.

Burdll
komentarz
komentarz

Kurcze nie bardzo mi wychodzi. Sessalem TestDisk. Odpalilem I zatrzymalem sie na tym etapie[img]http://www.forumpc.pl/uploader/monthly_12_2009/post-51451-1260623000,22_thumb.jpg[/img]. Jak widac mam jedna partycje "Linux" i ta wlasnie chce przerobic na ntfs. Kierujac sie instrukcjami wybieram ta partycje i naciskam "T" tam wybieram typ partycji "HPFS - NTFS" potwierdzam wybor... Zaczyna sie cos dziac ale. Progres doszedl do 100% i juz myslalem ze wszytko sie udalo. Zrobilem restarta i teraz w "moim komputerze" widac juz tylko partycje c (znikneły dwie pozostałe). Zrobilem ponownie Analise cylinder w TestDisk i... nic sie nie zmienilo... Prosze o pomoc. Co robie zle ?

:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.