x-kom hosting

Plyta? Gniazdo od karty graficznej? Pomocy

spartanski
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.
Przeszukalem bardzo wiele watkow na temat mojego problemu, problem w tym, ze nikt nie dal jasnej odpowiedzi.
Tydzien temu rozkrecilem w PELNI SPRAWNY komputer na wszystkie czesci, poniewaz mialem zaplanowany wylot z kraju.
Cala plyte glowna w bardzo staranny sposob zabezpieczylem przed uszkodzeniem i wsadzilem do plecaka (bagazu podrecznego), ktory byl w samolocie caly czas pod moimi nogami.
Pozostale czesci rowniez dobrze zabezpieczylem tyle, ze zostaly one umieszczone w torbie podroznej.
Na drugi dzien po przylocie chcialem zlozyc go zeby z niego w pelni korzystac, niestety tutaj sie pojawil problem.
Obudowe od komputera kupilem, plyte starannie przykrecilem, karte graficzna wsadzilem, ram oraz zasilacz tak samo, wszystko podpialem tak jak byc powinno.
Witarak na plycie chodzi, niestety obrazu nie ma.
Pomyslalem, ze moze monitor nie dziala, wiec podlaczylem go pod inny komuter - niestety monitor jest sprawny. Nastepna przyczyna jaka wzialem pod uwage to to, ze karta graficzna nie dziala, wiec wzialem ja podpialem pod inny komputer - niestety i ona rowniez dziala.
Czytalem, ze moze to byc wina ramu, takze sprobowalem, wzialem ram i wsadzilem w inny komputer i oczywiscie tam zadzialal.
Jedynie co mnie zadziwilo z tymi kosciami ramu to fakt, iz po wyjeciu ich komputer mi w ogole nie piszczal, nie bylo zadnych trzech piszczen ani nic, nie wiem czy to jest istotne czy nie, ale wole to napisac.
Wyjalem baterie na 30 minut wraz ze zworka CMOS_CLEAR (gdzies wyczytalem ze moze to pomoc) problem nie ustapil.
Nie wiem kompletnie co jest grane. Komputer nie ma zadnych nowych czesci, procz obudowy. Wszystko wskazuje na to, ze chyba cos z plyta jest nie tak.
Wyczytalem, ze moze to byc problem z gniazdem od karty graficznej, nie mam juz pomyslow. Z drugiej zas strony wykluczam to z tej przyczyny iz plyta caly czas byla pod moimi nogami i nie wydaje mi sie zeby sie uszkodzila.
Jeszcze raz chcialbym zaznaczyc, ze komputer procz wiatraka nie wydaje innych dzwiekow.
Za wszelkie posty z udzielona pomoca z gory bardzo dziekuje.

Pozdrawiam.

ps Sorry za brak polskich znakow, niestety siedze na ang. windowsie.

Netro
komentarz
komentarz

Podaj konfigurację komputera.

spartanski
komentarz
komentarz (edytowane)

Za bradzo sie nie znam, a dokladnie ile co tam Ghz ma kto co to nie wiem, ale..
Procek: P4M800 - M7
Plyta: (przynajmniej tak mi sie wydaje) RTL 8100c
grafika: FX 5200 128 mb TV-out
Dysk: samsung 80gb
Zasilacz: Codgen 350W Model 300x
Ram: nie pamietam ktory mialem od poczatku bo na chwile obecna mam kilkanascie kosci
System XP prof.

Netro
komentarz
komentarz

Zrób pajączka podłącz tylko zasilacz+płyta+procesor z coolerem+pamięć ram(jak najmniejsza ilość i jak najmniejszą częstotliwość).

Zwróć uwagę na podłączenie zasilania (na zdjęciu zaznaczone na niebiesko)

Zakładam że wiesz, które piny zewrzeć aby uruchomić komputer.

spartanski
komentarz
komentarz

Zrobilem tak jak napisales niestety dalej obrazu nie ma.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.