x-kom hosting

krzaki w BIOS,, niemozliwe uruchomienie kompa

kronn113
utworzono
utworzono

Mój problem zaczal sie jakis czas temu; najpierw komputer mi się zawieszal, muzyka w loopie wszystko stoi. Zdarzalo sie to rzadko - myslalem sobie, ze sie RAM zapycha czy cos w tym rodzaju. Po jakims czasie nie moglem uruchomic kompa w ogole. Metoda prob i bledow doszedlem do tego, ze jedna z kosci RAM (mialem wowczas dwie elixir 1gb) jest chyba walnieta, wiec ja wyrzucilem, i wszystko bylo ok. Jednak po uplywie okolo 2 miesiecy, po wlaczeniu kompa nagle zaczal mi sie zawieszac - najpierw migotanie ekranu - po chwili zwiecha. Zdarzylo sie tak chyba ze 4 razy w ciagu pol godziny, po czym nagle po kolejnym resecie po wlaczeniu komputera pierwszy ekran - ten z rodzajem karty graficznej itd stal sie niemal nieczytelny - to znaczy zamiast normalnych liter pojawily sie jakies znaki w rodzaju niemieckich czy norweskich - no krzaki poprostu. Po wejsciu do BIOS to samo - tylko po omacku mozna chodzic - bo wyrazy niemal nie do odczytania - trzeba sie domyslac o co chodzi. OK dalej, po wyjsciu z BIOS pokazuje sie ekran skanu komputera, wybieranie boota systemu (standard) ale wszystkie te napisy znow malo czytelne i do tego usiane czerwonymi kropkami. Dalej ekran ladowania windy tez jakis niewyrazny, usiany kropkami, a dalej napis 'zapraszamy' i komp stoi - to znaczy niezupelnie bo ekran stoi a cala reszta jakby sie laduje, ale juz nie odpowiada mysz ani klawiatura.

Z czym moge miec problem? Zaznaczyc chcialem, ze wymienilem dzisiaj na nowe calkowicie plyte glowna, RAM i - jak przeczytalem na jakims forum - nawet coolera do procka - nic nie pomoglo. Dodac rowniez chcialem, ze nie jestem fanem jakis wymyslnych gier, ktore zuzywaja duzo zasobow, czasem pogram w TES Oblivion, ale najczesciej i raczej tylko w malo wymagajacego systemowo World of Wrcraft. Nigdy tez nic nie kombinowalem z podkrecaniem sprzetu. Nie sciagam tez nic z niepewnych zrodel, a komputer chroniony mam przez Avast! oraz ZoneAlarm pro z wykupionym abonamentem na aktualizacje. Generalnie jestem ostroznym uzytkownikiem.

Moja obecna konfiguracja to:
Win XP home edition (oryginalny)
Plyta Gigabyte EP31-DS3L (nowiutka)
RAM Kingston 1GB DDR2 SDRAM (nowiutka)
Procek Intel Core 2 Duo E6550
HDD WD Caviar 320GB ATA
Grafika nVidia GeForce 8500GT 1GB (producent PNY)
Zasilacz Hyper 650W

Netro
komentarz
komentarz

Karta Graficzna jest do wymiany

kronn113
komentarz
komentarz

Zamontuje w sobote nowa i napisze z jakim skutkiem. Dzieki za podpowiedz!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.