x-kom hosting

Pomimo wyczyszczenia/formatu dysku-instal XP niemożliwy

jacoo
utworzono
utworzono (edytowane)

Komputerowi spece:

Problem spotkał mnie taki:
Miałem na stacjonarce zainstalowanego XP wszystko działało bez najmniejszego problemu przez c.a 2 lata. W między czasie instalowałem system kilkukrotnie ( zawsze z tej samej płytki CD)
KIlka dni temu postanowiłem przeinstalować system.
Ustawiłem w biosie bootowanie z CD, potem F10 i start z płytki.
Wszystko działało ok ( pojawił sie normalny ekran na którym w dole informuje o przebiegu sprawdzania, inst. steroników, plików FAT...NTFS itp)pojawia sie czarny ekran na chwilke ( tak jak zawsze) i nagle wyskoczył mi blue screen z info "...wystapił błąd i jeśli pojawiło sie to pierwszy raz to zrestartuj komp a jesli nie to wykonaj sprawdzenei dysku czy nei ma wirusów itp ( pisze z pamięci więc tylko ogólnie) KOD błędu 0x0000007B"
No więc restart nic nie pomógł więc postanowiłem wyczyścić cały dysk, usunąć wszystkie partycje tak zeby mieć kompletnie goły dysk.
POjechałem do znajomego który podpiął dysk do kompa i z poziomu UBUNTU wyczyscił dysk i podzielił go na dwie partycje (60 i 80GB).Potem sprawdzilismy i były dwie partycje 60 i 80 oraz jakaś 7MB z którą nie dało sie nic zrobić.
Uradowany ze dysk jest czysty wróciłem do domu i cała procedura od nowa......I ZNOWU POJAWIŁ SIĘ BLUE SCREEN Z INFO O BŁĘDZIE !!!

POMOCY PROSZĘ...bo jestem kompletnym laikiem w tych tematach.

KOMP:(spisane z natury)
płyta: ASUS P5LD2-VM-DH
dysk: Seagate Barracuda 7200.9 SATA 160GB
proc: Intel pentium P4 3.0GHz 1MB LGA 775(531)

faciek
komentarz
komentarz (edytowane)

Na innej płycie instalacyjnej jest ten sam problem? jeśli tak to stawiam na uszkodzony dysk lub pamięci, sprawdzić jednym z wielu programów do testowania dysku czy nie zawiera bad sectorów (choć spotkałem się że żaden program nic nie wykrył i dopiero po wymianie dysku na nowy, poszła instalka) jak również pamięci czy nie mają błędów np: Memory Test

jacoo
komentarz
komentarz

próbowałem kilku płyt...to samo.
przed chwilą chciałem odpalic ten komp i nowy objaw: komp slychać ze sie odpala ale na monitorze "no signal"
Sprawdziłem podpięcie monitora, docisnąłem pamięc , grafika zintegrowana,płyta głwona ma ok 1rok wiec zerknąłem na kondensatory i nie znalazłem "wybrzuszonego" .....
dalej nie mam pojęcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.