x-kom hosting

Napięcie pamięci do core i5

NoNameNN
utworzono
utworzono

Dzisiaj zamówiłem kompa, ale słyszałem że do procka i5 zalecane napięcie do pamięci wynosi 1,6 czy jakoś tak. W tym zestawie zamówiłem pamięci OCZ 1600MHz CL7 z napięciem ~1,9 (nie miał gościu w sklepie OCZ low voltage). Czy wszystko będzie ok???

DiZzy
komentarz
komentarz

Jeżeli umieścisz pamięci które mają wyższe napięcie niż 1,65 to według intela możesz uszkodzić kontroler pamięci a tym samym uszkadzasz sobie procesor. A jeżeli włożysz pamięci o niższym napięciu to nic się nie stanie a jedynie zyskasz bo przy OC będziesz miał zapas napięcia do podbicia na pamięciach

NoNameNN
komentarz
komentarz

Teraz to mi serce wali... ;) Co to będzie.
Jest duże prawdopodobieństwo tego??

DiZzy
komentarz
komentarz (edytowane)

Na razie nic ci sie nie moze dziac ale z czasem bedzie KAPUT
Jest duże :D

NoNameNN
komentarz
komentarz

Może spróbowałbym jeszcze wymienić te pamięci, jaka jest jeszcze dobra firma pamieci???

MichałSS
komentarz
komentarz

Patriot, Corsair, A-Data, GoodRam.

NoNameNN
komentarz
komentarz

No, zamieniłem te pamięci, ale na Kingstony 1600Mhz 2x2GB chyba CL8 (bo nie miał z innych firm). Mam nadzieję że będą dobre ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.