x-kom hosting

Wyłączanie się komputera

romek378
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Zwracam się z prośbą dotyczącą mojego komputera. Otóż często komputer sam się wyłącza - do 5 razy dziennie. Czasami co kilka godzin, czasami co kilka minut. Generalnie jeśli chodzi o komputery jestem laikiem, więc nie wiem, co może być tego przyczyną. Myślałem, że może zbyt wysoka temperatura i trzeba wymienić "wiatraczek". Początkowo, po zdjęciu obudowy komputer przez niecały tydzień działał normalnie, jednak po jakimś czasie znowu zaczął się wyłączać.
Tak wygląda mój komputer:
procesor Intel Pentium 4 2.66 GHz
płyta główna Biostar P4M80-M7
karta graficzna NVIDIA GeForce FX 5500(256 MB)
pamięć 1 GB
system operacyjny Windows MX8 by MalcolmX
Chciałem podać również temperatury, jednak Everest coś mi "szaleje" - pokazuje temperaturę procesora od 3 do 40 °C, temperatura AUX pozostaje na równym poziomie 44°C, natomiast płyty głównej około 25°C.

Mam nadzieję, że ktoś pomoże mi rozwiązać problem, z góry dziękuje!

Netro
komentarz
komentarz

Jaki masz zasilacz? Może on nie trzymać napięć i wyłącza się lub restartuje.

romek378
komentarz
komentarz

Szczerze mówiąc w papierach nigdzie nie jest napisane jaki to zasilacz, nie mam pojęcia. Wymiana zasilacza rozwiąże problem? Swoją drogą, wczoraj godzinę czasu po wyłączeniu komputera, zasilacz nadal był ciepły - normalne?

darexD
komentarz
komentarz

Tak to wina zasilacza, jeśli masz kasę to Fortron 400W - ~150zł

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.