x-kom hosting

Problem z "osłabieniem" komputera

Godson
utworzono
utworzono

Witam niedawno kupiłem komputer wszystko było ok zainstalowałem kilka gier wszystkie chodziły na max detalach ale ostatnio coś się stało grałem sobie jak codzień w Race Driver GRID i nagle gra zaczęła zacinać. Od wtedy za kazdym razem kiedy włącze ta gre i pogram 2-3 min zaczyna zacinac inne gry zacinają cały czas, jaka może być przyczyna takiego zachowania komputera??

Zestaw składa się z:
Procesor INTEL E6750 2,66 Gh,
2 Gh RAM PATRIOT,
płyta ASUS 5 PK,
zasilacz TAGAN 430,
nagrywarka DVD,
grafika ASUS 8800GT 512 RAM,
dysk 580 GB

Tutaj dodaje screen do wyników po przetestowaniu komputera 3dmarkiem:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7e9b0e0ccc1b9442.html

JackassJGC
komentarz
komentarz

Podaj temperatury podzespołów. CoreTemp(procesor) oraz Gpu-Z(grafika). W Evereście sprawdź temp. płyty głównej.

  • Dobra wypowiedź 1
Godson
komentarz
komentarz (edytowane)

Na wystygniętym kompie :P



CoreTemp:

Tj. Max 95 C

Core #0 30 C
Core #1 42 C



Gpu-Z:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d8dbda22d6a083e5.html



A jak sprawdzić w tym everescie temp. plyty bo jak tam daje plyte to nie ma tepm nigdzie ;/

Suchi
komentarz
komentarz

Sprawdź w menadżerze zadań czy jakaś aplikacja nie pobiera ci za dużo zasobów systemowych takich jak: nowo zainstalowany antywirus/jakaś aplikacja uruchomiona w tle. Być może to ona zabiera zasoby systemowe na potrzeby własnego "istnienia".

Godson
komentarz
komentarz

W menadżerze zadań wszystko ok :/ mam wrażenie ze podczas gry coś się przegrzewa. A jak testowałem 3dmarkiem i robiło test procesora to szło mi 1 - 2 fps cały czas.

raazor90
komentarz
komentarz

Podaj temperatury z everesta zakładka Komputer-> czujnik

  • Dobra wypowiedź 1
Godson
komentarz
komentarz

Płyta główna 42 C
Procesor graficzny 64 C
Otoczenie procesora graficznego 49 C
Dysk Seagate ST3500418AS 29 C

Właśnie zrobiłem mały "test" włączyłem programy w których można sprawdzić temperatury, wełączyłem gre i po kilku minutach grania zobaczcie sami co się dzieje (screen w linku niżej na podanym screenie temperatura juz opadła troche ale wcześniej "temp. procesora graficznego wynosiła 102 C). Jaka może być tego przyczyna??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ca69992e8e52c4f1.html

JackassJGC
komentarz
komentarz

No tak myślałem. Już po wcześniejszym poście widać, że 63 stopnie na grafie bez obciążenia to dużo. Zobacz czy radiator nie jest zakurzony, czy jest dobrze założony lub czy w ogóle działa:)

  • Dobra wypowiedź 1
Godson
komentarz
komentarz

wiec tak wentylator na karcie działa ale czy karta ma 63 C czy 103 C dmucha raczej zimnym powietrzem. Może radiator się odkleił?

Sorki za zawracanie głowy ale problem był prostszy niż myślałem i zamiast pierwsze rozebrac kompa i sprawdzic to pierwsze naisałem na forum. Przyczyną takiego zachowania był kurz nie pozwalający odprowadzić ciepłego powietrza z radiatora. Proszę o usunięcie tematu. Thx wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.