x-kom hosting

JAK POZBYĆ SIE HACKERA?

dariobush
utworzono
utworzono

Ostatnio kilku „kolegów” hackerów dokucza mi swoimi atakami na moj komp. Prawdopodobnie usuwają lub wykradają do jaj jakies pliki z mojego kompa... Jak sie ich pozbyc??

czy pomoze taka akcja? :

Mieć 2 dyski fizyczne (na każdym windows), tak, aby niebyły one ze sobą połączone. Na 1-wszym dysku mięć net, a na drugim nie. „Cenniejsze dane” (pliki Office’a z moimi notatkami) trzymać na dysku, niepodłączonym do netu.

wtedy:

Jak włącze komp i wybiore system ktory jest na dysku z netem, to ten drugi dysk(bez netu) nie bedzie włączony?

Gdy bede działał na systemie z netem, to czy hackerzy potrafią urumomić ten drugi dysk(niepodłączony do netu) zeby na nim buszować?

prosze o pomoc!!

CatchMe
komentarz
komentarz

Więc tak...

1. Musisz mieć: antywirus + firewall + antispyware

2. Zablokuj porty programami WWDC i Seconfig XP

3. Wklej logi z HijackThis i ComboFix.

Lucider
komentarz
komentarz

Tak jak kolega wyżej mówi, chociaż najprawdopodobniej i tak Ci ściemniają i blefują...

dariobush
komentarz
komentarz

powiedzciena pytanie:

"Gdy bede działał na systemie z netem, to czy hackerzy potrafią urumomić ten drugi dysk(niepodłączony do netu) zeby na nim buszować?

CatchMe
komentarz
komentarz

W jakim sensie nie jest podłączony do internetu?

solsk
komentarz
komentarz

Jeśli będzie tak, jak ja miałem czyli jeden komp - dwa dyski i aby wejść na jeden muszę zmienić botowanie podczas startu komputera i nie widać drugiego dysku w "Mój komputer" to będąc na jednym systemie nie może zobaczyć co jest na drugim.

CatchMe
komentarz
komentarz

No jak nie... można bez problemu :) Ja mam taka jak napisałeś. :)

solsk
komentarz
komentarz

Hmmmm, jak ?

CatchMe
komentarz
komentarz

Tak jak napisałeś

olej3232
komentarz
komentarz

Ja proponuje zainstalować service packa 2 i żadnymi expilotami nic nie zdziałają. :lol:

[ Dodano: 2007-07-17, 09:47 ]

Tylko przed instalacją format bo mogą mieć jakieś backdor-y porobione, a wtedy żaden firewall nic nie pomoże!

CatchMe
komentarz
komentarz
Ja proponuje zainstalować service packa 2 i żadnymi expilotami nic nie zdziałają. :lol:

Właśnie, że nie do końca...

olej3232
komentarz
komentarz
Właśnie, że nie do końca...

Tak naprawde nie jesteś w stanie w 100% zabezpieczyć kompa, chyba że zakopiesz go w jakimś bunkrze 100 m pod ziemiom i odetniesz od jakiejkolwiek sieci!

Na dzieciaki bawiące się expilotami service pack wystarczy!

CatchMe
komentarz
komentarz

NIE... :) A myślisz, że bez firewalla i aktualizacji oprogramowania jesteśmy bezpieczni? - otóż NIE

Masz racje:

Tak naprawde nie jesteś w stanie w 100% zabezpieczyć kompa
. Sam SP2 nic nie da... :)
olej3232
komentarz
komentarz
. Sam SP2 nic nie da... :)

SP2 ma w sobie Firewalla (wiem że kiepski, ale na kolesia z Net-bus-em czy prosiakiem) wystarczy! Na moje oko dariobush-a po prostu wkręcają, on ma pietra a kumple niezły ubaw!

Osobiście nie używam Firewalla (mam sprzętowy w routerze) więc polećcie mu coś, niech przeinstaluje system żeby był pewien, że nie ma w nim żadnego świństwa i będzie miał spokój!

CatchMe
komentarz
komentarz

Nic nie musi przeinstalowywać! - wystarczą logi.

(wiem że kiepski, ale na kolesia z Net-bus-em czy prosiakiem) wystarczy!
- zapora Windowsa... :lol: nie ma niczego gorszego, jedna wielka dziura. :) Prosiak dostaje się przez port 4444 - Ty go możesz zablokować w routerze a normalnie trzeba się bawić programami WWDC i Seconfig XP.

ps. NIE krzycz ! :placz:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.