x-kom hosting

Abit czy Asus?

SkateMaster
utworzono
utworzono

Moje pytanie jest proste:

Kumpel chce kupić nową płytę główną i nie wie czy wybrać Abit AB9 QuadGT, czy Asus P5B Deluxe/WiFi-AP Intel P965. Przydałoby się uwzględnić, która firma bardziej dba o klienta, jak często wychodzą nowe wersje Biosa oraz możliwości w overclockingu.

Gość
komentarz
komentarz

Do OC zdecydowanie lepszy bedzie Abit AB9 QuadGT. Niech bierze i sie nie zastanawia.

SkateMaster
komentarz
komentarz

Acha i chodzi tu o procesor E6600 i podkręcenie go do jakiś 3,6GHz (minimum)

Gość
komentarz
komentarz

No więc tak jak mówie, Abit :) Myśle że przeleci 3.6GHz ;)

demarco
komentarz
komentarz

Asus Deluxe też jest dobry i też nadaje się do hardcorowego OC, lecz quadGT ogólnie bedzie lepszy

pol
komentarz
komentarz

Abit AB9 QuadGT - 600zł

E6600 -800zł

Razem: 1400zł

Nie lepiej Ci będzie poczekać jeszcze ok. 2 tygodnie i kupić:

Abit AB9 - 400zł

Q6600- 1000zł

Razem: 1400zł

  • 2 tygodnie później...
SkateMaster
komentarz
komentarz

A co powiecie na Abit IP35 Pro? Na Bit-Tech.net dostała 9/10, a do tego wydaje się idealna na przyszłe zmiany. Do tego nie obsługuje ani SLI, ani CrossFire.

http://www.bit-tech.net/hardware/2007/07/12/abit_ip35_pro/13

Gość
komentarz
komentarz

Pfff... co to za idiotyczny test? :lol: Zasłonili nazwe procesora w Cpu-z, ciekawe czemu :lol:

Ja bym na twoim miejscu wziął Q6600 do niego dokupił AB9/P6N ;)

SkateMaster
komentarz
komentarz

Tylko, że ten Abit wydaje się na razie bardzo dobry, a o premierze IX38 QuadGT jest głucho. Zresztą Quad Core na razie mnie nie ciekawią. E2160, czy E4300 lepiej i łatwiej się podkręcają, a ja mam E6600 co przy dobrym OC Abita da jakieś spokojne 3,5GHz (okazyjnie 3,7GHz przy obecnym małym rekordzie tego procka 4,1GHz)

arcix
komentarz
komentarz

Asus jest niezły ale Abit pod OC będzie lepszy.

demarco
komentarz
komentarz

Weź zwykłą wersję abita IP35. Też bardzo dobra do OC

SkateMaster
komentarz
komentarz

Tylko, że u gościa, gdzie składam kompa nie ma już zwykłych IP35, są tylko Pro. W kolejce jest zawsze Asus P5K Deluxe oraz Foxconn N68S7AA. Ogólnie też nie będę szalał czymś takim jak DFI P35-T2R, który robi kosmiczne FSB.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.