x-kom hosting

nieaktualne

xardiaz
utworzono
utworzono (edytowane)

-

MichałSS
komentarz
komentarz

mają one napięcie 1.65V, więc są odpowiednie do procesora i5.

xardiaz
komentarz
komentarz (edytowane)

-

MichałSS
komentarz
komentarz

cóż, napewno są lepsze od Kingstona, ta firma produkowała kiedyś dobre pamięci, teraz jest gorzej. OCZ? myślę, że są lepsze od Patriot lecz czy o dużo? raczej nie. niech wypowie się ktoś jeszcze kto bardziej siedzi w tym dziale.

  • Dobra wypowiedź 1
xardiaz
komentarz
komentarz (edytowane)

-

pawdidi
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='xardiaz' date='09 grudzień 2009 - 21:38 ' timestamp='1260391080' post='919368']
Czołem!

Zamówiłem te pamiątki, więc dobrze by było gdyby ktoś potwierdził, że to dobre kostki :D.
[/quote]

Przykro mi, nie mam dobrych wiadomości. Jeśli dostaniesz je w wersji na czarnym PCB (laminacie) to zastrzeżeń nie mam, ale jeśli wcisną Ci wersję na zielonym to radzę je przetestować w Memteście86+

Swoje boje z serwisem dokumentuje na blogu: [url="http://patriotsector5.wordpress.com"]patriotsector5.wordpress.com[/url]
Znajdziesz tam może wskazówki jak uniknąć problemów.
Powodzenia.

xardiaz
komentarz
komentarz (edytowane)

-

  • Dobra wypowiedź 1
pawdidi
komentarz
komentarz (edytowane)

Kupiłem 2 zestawy 4GB na czarnym PCB czyli 4 kości po 2GB, działały dobrze tylko nie wiedząc czemu podczas konfigurowania nowo złożonego sprzętu raz było dobrze, a raz XMP wchodziło od zwykłych Viper II z napięciem 1,9V. Okazało się, że jedna kość wyglądająca identycznie jak reszta Sector 5 miała błedny profil. Czyli jedna z 4 sztuk. Działo się tak, bo przepinałem kości w slotach i gdy ta "walnięta" była wpięta w DIMM1 reszta dziedziczyła złe ustawienia. Mogłem ją wpiąć w DIMM2, 3 lub 4 i wszystko działało dobrze. No ale wiadomo, zapłaciłem ponad 800zł za markowy RAM nie po to żeby mieć "felera". Zresztą nigdy nie wiadomo czy taka kość nie zacznie odstawiać numerów w trakcie pracy, gdy będę np. na szybko kończył zlecenie. Za namową konsultanta Agito.pl odesłałem. Teraz wiem, że to ich standardowa gadka. Oni wystawiają tylko RMA i do widzenia. Nic nie kumają, a gwarancje realizuje dystrybutor. No i wszystko byłoby pięknie, bo nawet wysyłka na koszt sprzedawcy, do czasu odebrana paczki, gdy przysłali "badziew" na zielonym PCB. Wtedy zaczęły się schody. Odesłałem z żądaniem wymiany na czarne lub zwrot kasy, a oni znowu przysłali walnięte czyli mam już w sumie 3 zestaw. Nie potrafię stwierdzić czy odesłali te same. Wiem, że od początku zewnętrzne pudełko jeździ to samo. Należy pamiętać, że przez cały ten czas mam jeszcze jeden sprawny zestaw (czarny którego nie odesłałem), który traktuje jako referencyjny. Jest bardzo stabilny, a to zielone g.. nie jest w stanie z nim współpracować na jednej płycie. Planowałem małą stację roboczą i wszystkie DIMMy obsadzone. Oczywiście nie da rady 2 takie i 2 takie. Czarne chodziły razem nawet w Dualu jak zestaw Quad.

Nie nastawiaj się jednak źle, bo może wylosujesz dobrze. Bardzo jestem ciekaw jakie dostaniesz te kości więc daj znać. Dystrybutor twierdzi, że czarnych już nie ma i że kolor nie ma znaczenia. Parametry są niby te same, ale chipy już nie. Nie podejrzałem jakie, no bo gwarancja i jeśliby się połapali to byłbym w plecy. Ja jednak na oko widzę, że jakość wykonania zielonych jest gorsza. Wyglądają jak Goodramy z lepszym radiatorem. W najgorszym scenariuszu mogą nawet serwisowo przekładać radiator z tych reklamowanych do kości kupionych w PL, ale to tylko moje spekulacje. Mało prawdopodobne, ale w PL już nie takie wałki robiono więc się martwię.

Sprawa ciągle jest w trakcie wyjaśniania. Sprzęt kupiłem 6-11-2009. Minął miesiąc i 3 RMA. Pytanie ile mam wysyłać w kółko i dawać się olewać? Mam nadzieję, że mój blog pomorze innym, takim jak ty. Im więcej będzie komentarzy tym bardziej się przejmą sprawą swoich procedur i jakości. Zapraszam na bloga, bo ciągle go aktualizuję: [url="http://patriotsector5.wordpress.com"]patriotsector5.wordpress.com[/url]

Powodzenia i daj znać jak wypadną testy.
Pamiętaj, że jak kupujesz online i o ile niczego fizycznie nie uszkodzisz tj. pudełko, rysy na radiatorach itp. to możesz odesłać do sprzedawcy. Od razu żądaj zwrotu pieniędzy nie podając przyczyny. Masz prawo się rozmyślić. Ja im dałem szanse i słabo na tym wychodzę.
Paweł

  • Dobra wypowiedź 1
xardiaz
komentarz
komentarz (edytowane)

-

pawdidi
komentarz
komentarz (edytowane)

Możesz mieć rację.
Co do opakowania/pudełka wydaje mi się, że wysyłałem to samo już za pierwszymi czarnymi pamiątkami. Więc traktują je konsekwentnie nawet przy niewątpliwej wymianie.

Dzięki za komenty i zainteresowanie.
Kierownik serwisu eXtremeMem zasługuję na szacunek, bo nie unikał do końca kontaktu. Trzeba pamiętać, że tylko tam pracuje. Kwestia stanowiska firmy to inna sprawa. Z tym będę walczyć.
Agito.pl to inna sprawa. Po nich można jechać do oporu, bo to moloch i dowiedli, że nawet jednego mojego maila ze zrozumieniem nie byli w stanie przeczytać.
Taktykę mają skuteczną, bo ciężko dyskutować z brakiem jakiegokolwiek stanowiska, a to oni sprzedali.

P.S. Podpowiedź do konkursu: czarne łatwiej się wpinają niż zielone ;)

Update 13-12-2009:
Agito się odezwało, chcą oddać kasę. Więcej na blogu. Jeszcze nie wiem co dalej. Dzięki za pomoc dla zainteresowanych tematem.

@xardiaz - napisz jak twoje pamiątki.

xardiaz
komentarz
komentarz (edytowane)

-

zuchu
komentarz
komentarz

Rozumiem, że one chodzą również pod i7 860?
Czy są podatne na OC?
Czy lepiej zainwestowac w cos innego pod i7 860?

  • 2 tygodnie później...
xardiaz
komentarz
komentarz (edytowane)

-

pawdidi
komentarz
komentarz

@xardiaz - Cieszę się, że nie masz problemów. Strasznie jestem ciekaw kiedy zamawiałeś, z jakiej dystrybucji są te pamięci, czy sprzedawca miał na magazynie itd. Czy masz na pamięciach naklejki extrememem?
Jeśli sklep sprowadzał od dystrybutora to byłoby ciekawe, że mnie nie mogli takich odesłać na gwarancji...

@zuchu - ja mam i7 860 i te czarne chodzą bez problemów, sector5 ma niższe napięcia pod platformę LGA1156

  • 2 tygodnie później...
xardiaz
komentarz
komentarz (edytowane)

-

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.