x-kom hosting

Dokupowanie 2GB pamięci ram.

chrisx94
utworzono
utworzono (edytowane)

witam
otóż mam dosyć starego kompa, bodajże z 2 lata, no i wbrew pozorom jak na dzisiejsze wymaganie to już nie błyszczy, ma zaledwie 2GB RAM no i to w pierwszej kolejności chciałem poprawić, bo teraz 2GB staję się wymaganiem minimalnym każdej gry

więc tak, mój sprzęt (stacjonarny, nie laptop) to:
Windows Professional SP3,
Procesor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @2.20GHz 2.20GHz,
2,00 GB RAM

reszta myślę, mało ważna ale jak coś to mogę dopisać

myślę, że mam jeszcze jedno miejsce na kość, tak odczytuję z programu CPU-Z, ale zamieszczę screena.
oczekuję, że pomożecie mi dobrać odpowiednią kość, nie wiem, czy w jednych mieści się maksymalnie 2 czy 4 GB i czy nie zakłóca to pracy kompa, zdaję się na wasz wybór, cena raczej przeciętna, jakiejś porządnej firmy
więc proszę o pomoc
[attachment=8794:cpuz.JPG]

  • Dobra wypowiedź 1

danielek316
komentarz
komentarz

Najważniejsza jest tu dokładna nazwa płyty głównej. Sprawdź np. Everestem i podaj jej model. Screen którego dałeś dotyczy procesora więc niewiele tu pomoże.

chrisx94
komentarz
komentarz

mam nadzieję, że o to okno chodzi, jak coś to doślę resztę:
[attachment=8797:ram.JPG]

DiZzy
komentarz
komentarz

[quote name='chrisx94' date='01 grudzień 2009 - 19:30 ' timestamp='1259692230' post='913960']
mam nadzieję, że o to okno chodzi, jak coś to doślę resztę:
[attachment=8797:ram.JPG]
[/quote]
a na pudełku z systemem nie masz napisane jaka nazwa płyty????
u mnie np jest :P:P:P a jak tu widze to pisze-NIEZNANE :P

chrisx94
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='DiZzy' date='03 grudzień 2009 - 19:36 ' timestamp='1259865394' post='915200']
a na pudełku z systemem nie masz napisane jaka nazwa płyty????
[/quote]


czy to może to?
[attachment=8836:nazwa plyty.bmp]

i przepraszam, że tak nieregularnie odpisuję, ale mam problemy z netem...

Crown
komentarz
komentarz (edytowane)

W CPU-Z wejdź w zakładkę SPD i rozwiń listę "Memory slot selection" zobaczysz ile jest slotów, a po zaznaczeniu kolejno 1,2,3 ... zobaczysz czy jest jakiś pusty.

Tu masz specyfikację swojej płyty [url="http://www.fragole.pl/ASUS-P5GC-MX-GBL-I945GC-S775/id-PLYASU7750146"]P5GC-MX[/url]
Specyfikacja Asusa [url="http://www.asus.com/Product.aspx?P_ID=RXcFkMyGB4vopssU"]Asus P5GC-MX[/url]
Do XP 32-bit nie ma sensu wsadzać 4 gb, ze względu na to że i tak wykryje niewiele pow. 3 gb. Jeżeli już chcesz włożyć 2 kość to najlepiej taką jak masz, lub o takich samych parametrach.

chrisx94
komentarz
komentarz (edytowane)

czy to oznacza, że nie mam więcej wejść? wyświetliły się tylko 2 sloty...
[attachment=8857:sloty.JPG]

a w tych właściwościach jest tak napisane

Maks. pojemność pamięci ------- 4 szt.

czy to jakaś inna pamięć?

Crown
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='chrisx94' date='08 grudzień 2009 - 20:57 ' timestamp='1260302231' post='918730']
czy to oznacza, że nie mam więcej wejść? wyświetliły się tylko 2 sloty...
[attachment=8857:sloty.JPG]

a w tych właściwościach jest tak napisane

Maks. pojemność pamięci ------- 4 szt.

czy to jakaś inna pamięć?
[/quote]
Max pojemność 4 gb, więc możesz włożyć przy XP 1+2gb (windows XP wykrywa 3,25gb, więc 4gb nie wykorzysta) lub przy Windows 7 2+2gb, więcej ci nie potrzeba.
Ja gram na 2x1 gb i nie narzekam. Jak włożysz 2x2gb to będziesz miał zapas pod Windows 7

chrisx94
komentarz
komentarz

dobra, ostatnie pytanie, w takim razie muszę wyjąć jedną z kości i zastąpić ją inną? większą? żeby mieć lepszy efekt? bo z tego wynika, że nie mam wolnych wejść i musiałbym po prostu je wymienić tak? na maksymalnie 2 gb + 2gb tak?xD

Kamzilla
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Crown' date='15 grudzień 2009 - 10:47 ' timestamp='1260870432' post='922692']
lub przy Windows 7 2+2gb, więcej ci nie potrzeba.
[/quote]
Oczywiście Windows 7 64 bit.
Jak Twoja płyta działa w DUAL, to musiałbyś kupić 2x 2GB, bo 1x1GB + 1x2GB będzie działać owszem, ale nie na pełnych "częstotliwościach"...
Ja tam na starych komputerach, korzystałem z różnych kombinacji, 1x 512mb, 1x256mb 1x128mb i wszystko śmigało pięknie :)....
Zresztą, czemu posługujesz się programami - nie możesz otworzyć obudowy i sam sprawdzić? ^^

chrisx94
komentarz
komentarz

a korzystając, że od pewnego czasu jesteście jedyną ekipą, która mi pomaga xD to jakie możecie polecić RAM-y? 2GB i niekoniecznie zbyt drogie, ale dobre hm?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.