x-kom hosting

Logitech X-540

Marshallo
komentarz
komentarz

Wilq01 xD ale ona teraz kosztuje okolo 350zl ;p

Hmm. W tych 5005 sa jakies systemy typu Bass Reflex albo cos innego bo tak czytam poradnik na benchmarku o glosnikach.
A tak naprawde daje cos Matrix w x540 ?

Z http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Poradnik_jak_wybrac_glosniki-2470/strona/7384.html

Bass Reflex - typ obudowy stosowany w budowie głośników dobrze wpływa na na zakres częstotliwości ponadto charakteryzuje się lepszą skuteczności a w porównaniu ze standardową obudową.



Dolby Digital EX - rozwinięcie standardu Dolby Digital. Różni się dodaniem kanału tylnego (Back surround) i pozwala na zastosowanie systemu typu 6.1 lub7.1 (w przypadku systemu 7.1 oba głośniki tylne odtwarzają ten sam kanał).



System SFE (Sound Field Effect) - wykorzystujący 3-bitowy procesor sygnałowy dźwięku audio. Zapewnia bardziej realistyczny dźwięk przestrzenny przy wykorzystaniu zwykłych źródeł dźwięku

Technologia FFL (Flat flexible loudspeakers) - polega na tym samym, co każdy normalny głośnik, czyli na drganiach Jedyną różnicą jest to, że drgania odbywają się w dużo mniejszym przedziale niż jest to w tradycyjnych rozwiązaniach membranowych.

Tryb Matrix - rozbija 2 kanałowy sygnał ze źródeł stereofoniczny na system 5.1

Technologia dźwięku FDD2™ - technologia ta tworzy jednolite pole dźwiękowe w każdym miejscu pomieszczenia. FDD2 eliminuje niejednorodny poziom głośności i „gorące punkty”, które występują w tradycyjnych systemach z dwoma głośnikami.

Mattix95
komentarz
komentarz

Wiesz, już w końcu sam zgłupiałem z tym Bass Reflexem. Wydaje mi się że w 5005'kach nie zastosowano tej technologii, co nie zmienia faktu że bass w X-540 jest po prostu słabszy, twardszy i nie wyrabia przy wyższych głośnościach.
A co do funkcji Matrix : Od tego jest taki przycisk na pilocie, który po wciśnięciu daje pseudo efekt przestrzenności, gdy np. Twoja karta daje stereofoniczny ( 2-kanałowy sygnał ) to funkcja ta jakby rozdziela dźwięk również i na tylne głośniki. Takie rozwiązanie daje średni efekt, gdyż dźwięk na tylnych głośnikach jest średniej jakości, przerywa i jest jakby zniekształcony w stosunku do reszty głośników. Taki oto bajer, fajerwerków nie ma.

  • Dobra wypowiedź 1
djmakus
komentarz
komentarz (edytowane)

mało jest recenzji Geniusów ?
[quote]6,5'' głośnik znajduje się w zamkniętej obudowie dolnoprzepustowej, w specjalnie wytłoczonej komorze wewnętrznej. Na frontowej ścianie znajduje się niewielki panel sterownia,[b] oraz duży otwór bass-refleksu.[/b][/quote]

Edytowane przez djmakus
  • Dobra wypowiedź 1
Marshallo
komentarz
komentarz

Aha no dobra dzieki wam ;] Rozwialiscie mgle moich watpliwosci ;]i juz wiem jakie glosniki wybiore ;] (5005)
Orientuje sie ktos jaka cena w Media Markt ? bo podobno tam najtaniej
(przykladowo x540 w Komputroniku 360zl w Media 300xl ;] )
Albo moze znacie jakis sklep (Szczecin) gdzie znajde ten sprzet ? W dosc dobrej cenie oczywiscie ;]
I wogole dzieki wam ;] oczywiscie za te odpowiedzi sie odwdziecze w postani tego pkt ^^

Mattix95
komentarz
komentarz

Byłem jakieś 2 miesiące temu w gdańskim Media Markt i widziałem model 5005 za 399 zł. Choć sam kupiłem je za ok. 320 zł ( dokładnie nie pamiętam ) to te 400 zł naprawdę warto jeszcze w nie włożyć ( choć jak będziesz miał taniej to chyba wiadomo - bierz gdzie taniej i gdzie dłuższa gwarancja ). W Szczecinie nie znam sklepu gdzie mógłbyś je dostać, ale w lepszych sklepach komputerowych jak Komputronik czy inne powinieneś je dostać. W Ram necie akurat były tylko na stronie, lecz ściągneli mi je w bardzo krótkim czasie nie dopłacając ani grosza za ściągnięcie. W M&M i komputroniku jest zazwyczaj drożej niż w zwykłych sklepach. Tylko podczas odbioru zaparkuj blisko samochód, bo wynieść takie duże i ciężkie pudło raczej łatwo nie było ;) Waży ten sprzęt coś koło 20 Kg a wymiary pudła już dokładnie nie pamiętam, mierzyłem je dokładnie w swojej recenzji.

A przepraszam że tak spytam, ale czy zamierzasz do nich kupować lepszą kartę dźwiękową ? Jeżeli tak to jaką ?
Aby głośniki zagrały czysto, dynamicznie i dobrym dźwiękiem wymagana jest dobra karta dźwiękowa ;) - powtarzając to po raz kolejny.

  • Dobra wypowiedź 1
djmakus
komentarz
komentarz (edytowane)

w komputroniku masz za 380zł http://www.komputronik.pl/index.php/product/66879/Peryferia/Glosniki/Genius_SW-HF5.1_5005_wood_cherry.html
ale za to tu za 320zł http://www.neo24.pl/index.php?target=products&product_id=-4886675&aff_id=103113 z możliwością odbioru w sz-nie

Edytowane przez djmakus
  • Dobra wypowiedź 1
Marshallo
komentarz
komentarz

Woow xD dzieki za wiadomosc o tej wadze xD
Naprawde dzieki xD bo pamietam ze jak kupilem skladaka w komputroniku to nie bylo miejsca do zaparkowania i postawilem kawalek dalej xD
To mialem ogromny problem z przyniesieniem go xD

Co do karty muzycznej to tak, chce kupic Cr. Sound Blaster Xtreme Gamer, ale jak kupie glosniki to bede musial troche poczekac zanim uzbieram kolejne 400 zl ;] ;p

Myslisz ze dobrze bedzie sie prezentowala ?

djmakus
komentarz
komentarz

za 400zł będzie się beznadziejnie prezentowała ;)
aby rozhulać te głośniki wystarczy że kupisz SB Audigy SB0090 (za jakieś >60zł na allegro) lub kupisz nowego Xonar'a DS za 170zł.

  • Dobra wypowiedź 1
Mattix95
komentarz
komentarz

Fakt, prawie każda karta dźwiękowa będzie lepsza niż zintegrowana karta dźwiękowa ( choć są wyjątki ), ale wydaje mi się że Genius'y nie pokażą wszystkiego co potrafią na w/w karcie przez DjMakusa. Nie sugeruję że jest ona zła, bo nie jest. Natomiast autor jak pisał głównym przeznaczeniem dobranego przez Nas zestawu mają być gry, a wiele razy się słyszy że Xonar'y mają problemy z grami. Nie wiem jak to jest w praktyce, bo mimo że gram stosunkowo mało to takich problemów na swoim DS'ie nie zauważyłem. Natomiast podobno DX ma problemy z EAX'em czy inną technologią. Lecz po to został stworzony temat w dziale Dźwięk z grami które poprawnie działają na Xonarach ( choć i tam pewnie nie wszystkie zostały wymienione- tzn na pewno nie wszystkie ).
Gdzieś czytałem że ten Gamer lepiej się sprawdzi w grach niż Xonar. Wydaje mi się że to EvilKillaruna wcześniej posiadający Gamera pisał, że będzie lepszym wyborem do gier ( choć ręki uciąć nie dam ;) ). Evil posiadał Gamera, a teraz z tego co widzę Xonara DS, więc ma chyba bezpośrednie porówanie obu kart :)

  • Dobra wypowiedź 1
endriu1987pl
komentarz
komentarz

komputronik jest drogi, asus xonar dx którego kupiłem na dniach kosztował w vico w Lublinie 243zł, za to jak patrzyłem w komputroniku, to aż 299zł !

  • Dobra wypowiedź 1
Marshallo
komentarz
komentarz

Mattix no wlasnie skoro mowisz ze maja problemy z EAX to odpadaja odrazu xD
A poza tym z tego co wyczytalem o Xtreme Gamer to przyspieszaja gry o 2-3 FPS xD nie wiem czy to prawda ale ciekawe ;] O wlasnie xD Wilq01 ;p wypowiedz sie na ten temat.
Druga sprawa ;] xD
Te glosniki sa takie ciezkie czy to subufer wazy z 10kg ? Bo obawiam sie ze na regipsie to moze sie zwalic xD
W sumie to do Xonarow nie jestem przekonany, jako ze nie jestem zwolennikiem Asusa..
A te creativy maja wiele bardzo pozytywnych opini.

Mattix95
komentarz
komentarz

Nie jestem pewien czy nie wypuścili żadnych fixów na Xonara. To że wspomniałem że Xonar może mieć problemy z EAX'em czy ogólnie grami nie sprawdziło się u mnie w praktyce. Piszę tylko że krążą takie opinie w internecie o DX'ie, a o DS'ie nie natknąłem się na opinię z problemem w grach.
Co do przyśpieszania przez Gamera gier; Według mnie to bujda. Co ma piernik do wiatraka ? Fakt, po przesiadce z integry na Xonara zauważyłem że przy słuchaniu muzyki mniej jest obciążony procesor, ale to za sprawą tego, że integra to kodek, a Xonar ma własne przetworniki oraz procesor dźwięku i nie musi pobierać mocy z procesora centralnego.

Co do wagi głośników to potwierdzić mogę jedno : Subwoofer może ważyć te 10 kilo :) Natomiast karton do Genków to nie taki zwykły karton jak do np. kierownicy czy np. Logitechów X-540. Jest to o wiele solidniejszy karton, grubszy, sztywniejszy i mocniejszy zszyty takimi dużymi zszywaczami. Karton ma także dosyć duże uchwyty, nie powinien się raczej rozsypać podczas przenoszenia, jeżeli o to chodzi. Choć przyznam że liczyłem że ten karton będzie ,, trochę '' mniejszy, warto mieć pomocnika do przenoszenia - uprzedam ;)

Co do zwolennictwa danej firmy, to asus może nie robi najlepszych PDA, palmtopów czy PDA ( jak zwał tak zwał ), ale nie skreślaj firmy na starcie. Tak się składa że Asus robi bardzo dobre karty dźwiękowe, które nie mają kosmicznej ceny, a możliwości i jakość dźwięku mają dobre, nawet bardzo ;)

Creative - głośników za ciekawych nie robi, a jeżeli chodzi o karty dźwiękowe to zależy jaki model i seria ( i jaka sztuka się trafi ). Wsparcie od strony producenta to ma wręcz tragiczne ( sterowniki ) choć nawet ostatnio firma się pod tym względem nieco poprawiła, wypuściła fixy do kart dźwiękowych i sterowniki zgodne z nowymi systemami operacyjnymi które mają mniej błędów niż poprzednie.

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Na pewno dobry wybór, ale chciałbym Ci powiedzieć że są lepsze i tańsze - musiałbyś coś trochę poszukać. :)

  • Dobra wypowiedź 1
Marshallo
komentarz
komentarz

Sa lepsze i tansze ? hmm.. no ciekawe ;] wiesz ja sie na kartak muzycznych nie znam xD tyle tylko co wyczytalem..

A jeszcze mam pare pytan co do geniusow, ale to juz bardziej chodzi o akustyke ;]
Na jakiej wysokosci powinny wisiec ? Moga nad glowo ? tzn. czy rowno z poziomem glowy (gdy siedze na krzesle przek komputerem) czy moze to nie ma znaczenia ?

@Wiloch, jakie sa lepsze i tansze ? ;]

Mattix95
komentarz
komentarz

Inne pytania dot. sprzętu rozumiem, ale tutaj już mogłeś się trochę wysilić i sam poszukać : Taki przykład z Naszego forum[url]http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=93339&st=0&p=655553&fromsearch=1&#entry655553[/url] . Wpisując w google frazę rozstawienie głośników 5.1 znajdziesz wiele odnośników do konkretnych poradników. No ale niech już będzie ;)
Być może [b]Wiloch[/b] ma na myśli kartę 2ZS / 2ZS Gold, choć nie wiem czy będzie ona lepsza niż Gamer czy Xonar.

  • Dobra wypowiedź 1
Marshallo
komentarz
komentarz

Hmm. no to teraz zastanawiam sie nad X. Gamer vs ASUS Xonar DX/XD xD
No dobra to poszukam ;]

Gość
komentarz
komentarz

Tu raczej już nie ma co się zastanawiać w Twoim przypadku. Potrzebujesz sprzętu do gier = Gamer. Prosta sprawa :).
Przede wszystkim będziesz miał gwarantowanego EAXa w każdej grze, dobry support jeśli chodzi o drivery oraz sprawdzone przetworniki Cirrusa i Wolfstona, niemal takie same jak na Music'u.

djmakus
komentarz
komentarz (edytowane)

ale za 400zł ?
przecież to porażka, bo tyle samo da wcześniej przeze mnie wymieniony Audigy czy Audigy 2 który kosztuje 4-6 razy mniej (a też posiadają ten cały EAX) :E

Edytowane przez djmakus
  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

No, Gamer do gier najlepszy ale też bardzo drogi.[b]Mattix95[/b] - akurat to co wymieniłeś także miałem na liście. :)

  • Dobra wypowiedź 1
Marshallo
komentarz
komentarz

No dobra ;]
Odswiezamy kotlety xD

Gdy pytalem o rozstawienie, zapoznalem sie z tym i teraz takie pytano czy w mojej sytuacji pokoju (zdjecie)
jest to dobre rozstawienie, Zlote gwiazdki to glosniki a brazowa to subufer ;]

[IMG]http://i50.tinypic.com/30ct3iw.png[/IMG]

Boczne glosniki wisza na scianie ( lub jest mozliwosc postawienia lewego na parapecie a prawego na szafce).
Nie wiem czy ten centralny zmiesci mi sie nad monitorem.. i tu mam dylemat.. hmm..
A jakby po bokach wisialy glosniki to nie wiem czy nie przyslanialby mi monitora (19')
Tak wiec, wypowidzcie sie prosze ;]

Gość
komentarz
komentarz

mały pokój także rozmieszczenie wydaje mi się być bdb

ile ta żółta szafka ma długości? - bo może warto walnąć jeden tylny na jej drugi koniec (chociaż niekoniecznie)

Marshallo
komentarz
komentarz

Ta zolta szafka to sa dwie tylko ze nie zaznaczylem xD ale ok napisze wysokosci i dlugosc.
Od tego zlaczenia scian za monitorem to az do konca szafki jest 136cm na wysokosci biurka czyli 74-75cm xD dalej leci 54cm szafka na wysokosci 112cm.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.