x-kom hosting

Patriot 4gb 1600mhz CL7 AMD

maniacz
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam już jakieś 2 miesiące nowy komputer, a w nim pamięci takie jak w temacie. Otóż automatycznie ustawiają się one tak: [attachment=8670:pamięci.JPG],

czyli nieciekawie. Bo nie po to wydałem tyle pieniędzy na 1600mhz, żeby mieć takie coś. Teraz pytanie. Jak je ustawić, żeby były normalnie 1600mhz CL7? Wiem, że trzeba to ustawić w biosie, wiem gdzie, ale tam jest tyle tych parametrów w pamięciach do ustawienia, że nie wiem za co się złapać. Więc, jak?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

cj7
komentarz
komentarz

Wystarczy jak ustawisz częstotliwośc taktowania z 1066 MHz na 1600 MHZ. Zrób fotki z BIOS-a to poradzimy coś :).

maniacz
komentarz
komentarz (edytowane)

Otóż po zmianie taktowania z auto na 1600mhz, wygląda to tak: [attachment=8688:pamięci 2.JPG]

Czyli taktowanie jest dobre, ale timingi zmieniły się z 7 na 11.

W biosie wszystkie parametry oprócz tego taktowania zostawiłem na auto, a żebyście mogli mi jakoś pomóc zrobiłem zdjęcia biosu, w zakładce podkręcania pamięci:

[attachment=8689:bios 001.jpg]

[attachment=8690:bios 002.jpg]

[attachment=8691:bios 003.jpg]

Więc? Co robić?

Loowoo
komentarz
komentarz

Zmieniam DRAM Command Rate i ustawiasz timingi recznie

maniacz
komentarz
komentarz (edytowane)

No tak, wiem że ręcznie, ale problem w tym, że nie wiem jak. Tych wszystkich ustawień jest przecież multum. Nie wiem jak mam ustawić, żeby było CL7. Ustawić wszystkie parametry na 7? Chyba nie :P

JackassJGC
komentarz
komentarz

Ustaw tak:
[TCL] 7
[tRCD] 7
[tRP] 7
[tRAS] 18

:)

maniacz
komentarz
komentarz (edytowane)

Ustawiłem, teraz to wygląda tak: [attachment=8733:cpuz.JPG]


A chcę się jeszcze zapytać, dlaczego jak chcę postresować pamięci w orthosie, to wywala błąd po chwili? Tutaj screen: [attachment=8734:orthos.JPG]

Coś jest nie tak?

@edit

Dodam jeszcze, że po zmianie ustawień pamięci, jak gram w gry to po chwili wyskakuje błąd wysyłaj nie wysyłaj. Błąd wyskakuje we wszystkich grach. Wcześniej tak nie było...

Magellan
komentarz
komentarz

A jakie kolega ma napięcie ustawione na pamięciach ? Ustaw na zalecane przez producenta i spróbuj jeszcze raz.

peter03
komentarz
komentarz

Też kiedyś walczyłem z moimi pamięciami i CPU-Z.

Po prostu, jeżeli masz DDR3 to pokazuje on taktowania dzielone przez 3, tak więc na CL7 miałeś wszystko w porządku.

Gdy masz np. 1033Mhz DDR2, to pokaże Ci ~518Mhz.
Ja mam DDR2 533 i pokazuje mi 287,6Mhz. Też długo z tym walczyłem, aż ktoś w końcu podał tak prostą i jakby nie było w miarę oczywistą odpowiedź.

maniacz
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Magellan' date='26 listopad 2009 - 23:15 ' timestamp='1259273744' post='910508']
A jakie kolega ma napięcie ustawione na pamięciach ? Ustaw na zalecane przez producenta i spróbuj jeszcze raz.
[/quote]

Napięcia mam ustawione na auto. Znajdę te pamięci w necie i ustawię tak jak jest napisane.

@edit

[url="http://www.patriotmemory.com/products/detailp.jsp?prodline=5&catid=52&prodgroupid=120&id=858&type=1"]http://www.patriotme...0&id=858&type=1[/url]

Na tej stronie są podane ustawienia, ustawiłem je dokładnie tak jak tam jest napisane, a w orthosie dalej błąd po paru sekundach. Dodam jeszcze, że jak wszystko jest ustawione w biosie na auto, to błąd nie wyskakuje. Jakieś pomysły?

Gość
komentarz
komentarz

Hmm, spróbuj zmienić ustawienie napięcia, może ma coś wspólnego. :)

peter03
komentarz
komentarz

Nie wiem, dlaczego zignorowaliście mojego posta i nadal kombinujecie, skoro rozwiązanie jest tak proste...

maniacz
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='peter03' date='27 listopad 2009 - 15:27 ' timestamp='1259332050' post='910834']
Nie wiem, dlaczego zignorowaliście mojego posta i nadal kombinujecie, skoro rozwiązanie jest tak proste...
[/quote]

Nie zignorowałem, tylko napisałeś to co już wszyscy doskonale wiemy, oprócz błędu, bo ddr3 nie dzieli na 3, tylko cały czas na 2. Pokazuje mi w cpu-z 800mhz i tak ma być, jest to jako 1600mhz. Teraz męczę się z timingami, a nie taktowaniem.

@Wiloch

Popróbuję z napięciami właśnie. Zobaczymy.

Lavi7
komentarz
komentarz

Hej. Mam dokładnie ten sam problem. Te same pamięci. Napięcie ustawione na auto, czyli 1,5V. Boję się ustawić na 1,7V. Ustawienie częstotliwości na 1600. Nie za bardzo się znam na tych ustawieniach.[attachment=8737:cpu.jpg]

Magellan
komentarz
komentarz

@Maniacz: Spróbuj zmienić Command Rate na 2T.
@Lavi7: Jeżeli boisz się ustawić napięcia, na takie jakie zaleca producent, to lepiej zostaw te pamięci w spokoju. W innym wypadku spróbuj czynności podanych w poprzednich postach.

maniacz
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Magellan' date='27 listopad 2009 - 21:57 ' timestamp='1259355475' post='911272']
@Maniacz: Spróbuj zmienić Command Rate na 2T.
@Lavi7: Jeżeli boisz się ustawić napięcia, na takie jakie zaleca producent, to lepiej zostaw te pamięci w spokoju. W innym wypadku spróbuj czynności podanych w poprzednich postach.
[/quote]

Ustawiłem na 2T, i... znowu błąd w orthosie! Z tym, że teraz troszkę dłużej trzeba poczekać na error, kilka sekund. Już sam nie wiem co mam robić. Jeszcze jakieś pomysły?

Lavi7
komentarz
komentarz

Ustawiłem w biosie napięcie na 1,70V. Komp się uruchamia i chyba wszystko w porządku. Jednak cpu-z pokazuje napięcie 1,5V. AMD Overdrive powinien posiadać BEMP do tych pamięci. Nie mogę sprawdzić bo nie mam Internetu na tym kompie.

Magellan
komentarz
komentarz

@ Maniacz: Jaka masz płytę główną ?
@Lavi7: Przetestuj pamięci Orthosem, czy nie wysypuje ci błędów.

luk1999
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak już się pyta o coś, to wypadałoby napisać dokładnie jaką ma się konfigurację, a przede wszystkim płytę główną.
Jeśli to któryś z tanich ASUS-ów lub GB, to może być problem z ustabilizowaniem pamięci na 1600 MHz CL7. Możliwe, że update BIOS-u do nowszej wersji pomoże.
Na początek sugeruję ustawić 7-8-7 1600 MHz i dać napięcie na 1,8 V. Jak nie pomoże, to spróbujcie ustabilizować najpierw 6-7-6 1333 MHz.
Do testów pamięci sugeruję używać OCCT z [i]Test Mode[/i] ustawionym na [i]Large Data Set[/i].

maniacz
komentarz
komentarz (edytowane)

Moja płyta główna to asus m4a77td pro. Znalazłem w internecie recenzję tej płyty i tam też nie mogli sobie poradzić z ustawieniem żadnych pamięci na 1600mhz, na najnowszym biosie nawet. Już dałem sobie spokój i ustawiłem 6-6-6-16 1333mhz. Nie ma żadnych problemów :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.