x-kom hosting

Słuchawki do gier do 300zł.

rafi1133
utworzono
utworzono (edytowane)

Czytajcie uważnie i w miarę możliwości przygotowujcie sobie odpowiedzi na wszystkie pytania. :D

Witam. W niedalekiej przyszłości planuję zakup słuchawek do gier, z nastawieniem na CS (dosyć szybka strzelanka). Dlatego przede wszystkim liczy się dla mnie dobre pozycjonowanie dźwięku, a dopiero potem jego jakość i wygoda w noszeniu. Oczywiście muzyki też zdarzy mi się posłuchać, ale to tak tylko żeby leciała (nie zależy mi na jakichś bassach itp.).
Szczerze powiedziawszy obleciałem już różne fora - od tych typowo gamerskich po te zwykłe o sprzęcie. Natrafiłem na genialny temat EvillKillaruna i liczę też tutaj an jego pomoc, ponieważ widzę, że zna się na tym co robi.
Słuchawek będę głównie używał w domu, ale wiecie jak to jest - czasami jakiś remont lub inne hałasy zza okna, a ja jestem człowiekiem, któremu to raczej przeszkadza w grze. Dodatkowo jakiś wyjazd na LANa może się zdarzyć. Jednak i tak chciałbym postawić tutaj na możliwości słuchawek niż na to czy są zamknięte czy otwarte.
Nie znam się za bardzo na sprzęcie, ale od zawsze ciekawiło mnie te pojęcie 4gamers. I tutaj wychodzi moje kolejne pytanie. Na pewno każdy z Was słyszał o słuchawkach Razera czy też Steelseries. Na forach o CS właśnie często polecają model 5H. Ale znowu Ci co znają się na rzeczy uważają, że są one mocno przereklamowane. Jak już wspomniałem zależy mi na słuchawkach dla gracza i właśnie zastanawiam się czy te, które są do tego "przeznaczone" nie będą lepszym wyborem. Ja po prostu chciałbym się poczuć tak jakbym był w środku gry z wyczuciem gdzie co się dzieje. Dodam, że nie zależy mi na znaczku 4gamer, ponieważ nie jestem typowym funboyem tych profesjonalnych drużyn (aczkolwiek też dziwi mnie czemu oni nie kupią sobie senków lub akg).
Nie mam ograniczonego budżetu. Jednak nie chciałbym wydawać zbyt dużo na słuchawki. Ja zawsze mam pecha do sprzętu - po prostu co kupię, to albo jest już zepsute, albo zepsuje się w najbliższym czasie. Dlatego za te pieniądze chciałbym mieć coś solidnego, tak, że nie będę musiał się patrzeć na długość gwarancji, bo po prostu nie będzie obaw, że się coś popsuje (kabel, przestanie grać jena słuchawka itp.). Oczywiście wiem, że z kamienia nic nie jest.

Bardzo proszę o wypowiedzi tych, którzy mieli kontakt z różnymi słuchawkami i zrozumieli to co napisałem powyżej.
Głównie zastanawiałem się nad senkami, bo tych akg jest naprawdę dużo i nie wiem które mi będą odpowiadały. Widziałem też ciekawe słuchawki - Creative Aurvana Live. Tylko słyszałem, że tam są jakieś problemy z kablem czy coś - mógłby mi to ktoś przybliżyć?

I jeszcze jedno. Obecnie mam zintegrowaną kartę więc raczej trzeba było by w coś lepszego zafundowac. Po prostu nie chcę aby słuchawki nie mogłyby być wykorzystane przez słabą kartę dźwiękową. Planuje zakup Xonara DX. Czy to wystarczy na słuchawki z rzędu Sennheiser HD555? I tam Evil wspominał też o wzmocnieniu. Zapewne nie jest to zbyt tanie, a ja raczej jeśli nie jest to konieczne nie zamierzam wydawać kolejnych 200-300zł. Jednak po co mam kupować drogie słuchawki, których i tak w pełni nie wykorzystam? Dlatego proszę też o porady. Nie chcę kupić sprzętu za 300 (razem ponad 500zł), który będzie grał jak o połowę tańszy.

No i mikrofon też będzie mi potrzebny. Widzę, że większość tych lepszych słuchawek nie jest jednak w niego wyposażona dlatego chyba będę musiał pogodzić się z losem. A szkoda, bo byłem przyzwyczajony do tej wygody, którą zapewne jest mikrofon wysuwany z słuchawek. A te na klips to dobre są? Bo nie zamierzam podczas szybkiej rozgrywki schylać się i robić inne wygibasy przy czym zależy mi też aby jakość dźwięku była bardzo dobra, a ja nie musiałbym głośno mówić.

Obecnie mam słuchawki SS 4H. Mi się podobają, ale zapoznając się z różnymi opiniami, widzę, że są lepsze sprzęty.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Tylko nie wyjeżdżajcie mi z tekstami typu ''weź Fatal1ty''.

Edytowane przez -=Rafi=-

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

"Planuje zakup Xonara DX. Czy to wystarczy na słuchawki z rzędu Sennheiser HD555?"

prawdopodobnie nawet powiem, że te słuchawki będą dla ciebie dobrym wyborem (wymienne części, a więc duża trwałość)

sam się nad nimi zastanawiam :) i nad Xonarem też

Creative Aurvana Live! - na początku też o nich myślałem, ale powiedziano mi, że recabling będzie po prostu kosztować tyle, że lepiej kupić po prostu droższe słuchawki.

A mikrofon - dokup oddzielnie. Mało jest zestawów słuchawki z mikrofonem, które są dobre.

Co do Razerów - może są przereklamowane, a może i nie - szczerze to nigdy o nich nie słyszałem

Edytowane przez easyrider870
Gość
komentarz
komentarz

[quote]Tylko nie wyjeżdżajcie mi z tekstami typu ''weź Fatal1ty''. [/quote]

Chyba tylko easyrider ale trafi wtedy na mnie i na Maku :rotfl:
No ale po kolei:

Dziękuję za słowa uznania jeśli chodzi o wątek, tworzyłem go specjalnie po to, aby zaprezentować niszowe i ogromnie niedoceniane produkty na naszym rynku, głównie jako przebicie przez monopol m.in. i słuchawek "pr0gejmerskich". Kilku forach - chyba widziałem wątek na PCF, tam też Chimera zarzucił fragment z guide'a i takim oto sposobem trafiłeś do nas.

Nie, niestety nie będą lepszym wyborem. Pozycjonowanie to pojęcie uniwersalne i może tyczyć się zarówno dźwięków z gry jak i instrumentów muzycznych. Jest to cecha występująca bez względu na typ słuchawek, ale najczęściej spotkać ją można w postaci wysoko rozwiniętej w słuchawkach typowo otwartych/semi-open. Można to osiągnąć w bardzo naturalny sposób, bez potrzeby pakowania się w wynalazki 5.1 i 7.1, byłaby to katastrofa.
Przeczytałem wnikliwie całość Twojego opisu i w zasadzie gdy dojechałem do gwarancji, na polu bitwy został0 się 4-6 produktów.

CAL! - to słuchawki ciekawe, jednakże ze względu na wygodę, jakość wykonania kabłąku (trwałość) i ograniczający walory brzmieniowe tandetny kabel - nie znalazły się w zestawieniu.

Wystarczyłby Xonar DS, HD555 nie wykorzystasz w pełni jako że lubują się w sygnałach wzmocnionych, same w sobie są nieco zamulonymi słuchawkami, bardziej grającymi dołem niż górą. Aby uniknąć problemu o którym mówisz - wystarczy brać sprzęt o niskim oporze.

Tak, te na klipsie są dobre i często polecane. Sam kiedyś dawno temu dla śmiechu kupiłem Tracera za 15zł, okazał się wystarczający dla Skype'a i bezproblemowych rozmów podczas rozgrywek w BF2.

Skoro już odpowiedziałem na większość akapitów - do rzeczy:
Słuchawki jakie będą Ci tu odpowiadały to po kolei:
- Sennheiser HD485
- AKG K81/518 DJ
- AKG K450
- KOSS SB40
- KOSS HQ2 których jeszcze nie ma w Polecanych.

Senny to konstrukcja typowo otwarta, da Ci tu bardzo ładne pozycjonowanie i wygodę ale kosztem izolacji od otoczenia.
Oba modele DJ z kolei są już bardziej kompaktowe i jako typu dociskowego - z o wiele mniejszym komfortem. Mają umiarkowane walory dźwiękowe ale pozwalają skupić się tylko i wyłącznie na grze, po prostu odcinają Cię od dźwięków zewnętrznych.
AKG K450 polecam jako słuchawki lepsze od DJ-ek, wygodniejsze, mniejsze i ładnie wyciszające szumy, co przy głośniejszych komputerach ma znaczenie.
No i na koniec dwie pozycje które chyba najbardziej będą tu pasowały: KOSSy, SB40 to klasyczny model przeznaczony dla graczy od tego producenta, HQ2 jest od nich droższy, wyposażony w wibracje w oparciu o wydobywający się z nich dźwięk. Oba modele są:
- ładnie przylegające do głowy,
- wyposażone w mikrofony dobrej jakości, HQ2 w mikrofon pojemnościowy,
- mają "kossowską" odwróconą scenę, która przy np. UR40 działała w CS-ie perfekcyjnie,
- gwarancję [b]dożywotnią[/b], a więc coś co najbardziej chyba Cię zainteresuje.

A teraz przepraszam ale muszę się czegoś kogoś zapytać:

[quote]prawdopodobnie nawet powiem, że te słuchawki będą dla ciebie dobrym wyborem (wymienne części, a więc duża trwałość)[/quote]

Jakie wymienne części? Jaka trwałość? One potrafią ze starości mieć nadpęknięte elementy kabłąku, coś co mają po pewnym czasie nawet i DJ-ki jeśli user ma olbrzymią głowę.
Poza tym zauważ że są to słuchawki OTWARTE i WYMAGAJĄCE WZMOCNIENIA. Przestań czytać PCLab bo właśnie tam jest kolebka maniakalnie wciskanych HD555 + DX. Wystąpią tu w o wiele gorszej roli niż HD485, dlatego te drugie znalazły się na początku stawki jako słuchawki najmniej spełniające wymagania autora.

rafi1133
komentarz
komentarz

Teraz to już mi w głowie namieszałeś.
To może ja zacznę również po kolei:

1. Czyli w słuchawkach otwartych możemy odczuć lepsze pozycjonowanie dźwięku? Bo tak na chłopski rozum, to mi się wydawało, że to właśnie w zamkniętych możemy się poczuć jakbyśmy znajdowali się w środku rozgrywki.

Mi nie chodzi o to aby była dożywotnia gwarancja, czym bardziej, że pojęcie "gwarancja" przy zakupach internetowych jest czymś nieopłacalnym, dla mnie osobiście porażką są te wszystkie zabiegi i inne rzeczy z tym związane. Po prostu nie chcę wydać 300zł, na coś, co miałoby mi się po krótkim czasie zepsuć i znowu kolejne kupno i tym samym kolejne wydawanie pieniędzy.

2. Czyli CAL są słuchawkami jednym słowem nieopłacalnymi? Z góry mówię, że nie będę się bawił w żadne podmienianie kabli itp.

3. Chodziło Ci o to, że Xonar DS wystarczyłby do słuchawek typu Sennheiser HD485? Czy aby na pewno? (nie podważam Twojej opinii, ale wolę się upewnić skoro mogę zaoszczędzić). Ale gdybym kupił DX'a to odczułbym jakąś różnicę?

4. Czyli senki 555HD odpadają bez wzmocnienia? Jak możesz to podaj mi też jakieś wystarczające wzmacniacze.
To co było by lepsze?:
a) HD485 z Xonarem DX
b) HD555 z Xonarem DX
W miarę możliwości uzasadnij (wiem, że już to zrobiłeś ;p, ale mój rozum tego nie łapie)

5. Jeśli miałbym kupować jakiś mikrofon na klips, to z pewnością wybrałbym coś z tych droższych - np. Zalmana. Odległość między ustami, a nim z pewnością będzie wynosiła jakieś 10cm i nasuwa się pytanie czy wystarczające głośno będzie mnie słychać. Oczywiście nie będę mówił specjalnie szeptem, ale nie lubię gdy muszę się wydzierać, a ktoś jeszcze mi mówi żebym powtórzył lub pogłośnił mikro (zakładam, że mam na full).

6.
- Sennheiser HD485 - jeśli odrzucamy lepsze wersje, to chyba wyglądają mi na najlepsze słuchawki. Jednak smuci mnie to, że ich głównym przeznaczeniem jest muzyka. Oczywiście przeczytałem Twój post dokładnie i już po części kapuję o co w tym chodzi, ale naprawdę trudno mi będzie wmówić, że słuchawki 4music będą się bardzo dobrze sprawować w grach. Cena to też plus (chodzi mi o przekonanie "czym droższe tym lepsze")

- AKG K81/518 DJ - na początku myślałem, że się pomyliłeś czy coś. Mnie już po prostu napis "DJ" odstrasza. Szczerze powiedziawszy nie znam się za bardzo na tym, ale słuchawki klubowe, to po prostu jest inna bajka. Na dodatek są dociskowe. Mi nie potrzebne takie wygibaśne ;p

- AKG K450 - te tak samo. Po pierwsze są za drogie. Po drugie mi są potrzebne słuchawki do użytku domowego, a nie takie małe. Zdecydowanie wolę słuchawki które pokrywają całe ucho.

- KOSS SB40 - Na pewno plusem jest mikrofon. Jednak są tanie, że aż powiem zbyt tanie. No i w porównaniu do innych modeli tej firmy wyglądają jak słuchawki za 30zł. Ale jednak cieszy to, że nawet Ty napisałeś, że są przeznaczone dla graczy ;P

- KOSS HQ2 - Tak jak wyżej. Nie za bardzo są przekombinowane te słuchawki? Jakieś wibracje itp. - nie lubię eksperymentować. I jeszcze te baterie :o

I wolałbym też aby słuchawki były łatwodostępne. Nie preferuję zakupów na allegro.


Wielkie dzięki za odpowiedzi i liczę na następne. ;]

Maku
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak juz wyzej wspomniano do sennheiser HD555 potrzebujesz wzmacniacza.Majac asusa DX wez HD485.Sam jej mam i jestem zachwycony.Asus DX + senn HD485 zagraja lepiej niz dx+hd555.Z pozycjonowaniem niema JAKIEGOKOLWIEK problemu.Na marginesie dostalem juz kilka banow za "wallhacka",wiadomo w csie mozna strzelac przez sciany.Poczytaj recenzje HD485,sa prawdziwe gdyz fanboye steelseriesa ich nie kupuja tym samym nie komentuja.Nawet gdy ktos szuka zestawu za 600 czy 800 widzialem ze byl polecany audiotrak prodigy + senn hd485.Dla porownania mialem "gamerskie" 5hv2 usb i sprzedalem je po 2 tygodniach bo to byla zenada.

Sam powiedziales ze cos takiego jak "for gamers" nie istnieje.To tym bardziej lepiej kupic sluchawki ktore dobrze sprawdzaja sie pod katem muzyki.Muzyka stawia wyzsze wymagania niz gry.Proste porownanie: Jesli samochod sprwadzi sie na polskich drogach (muzyka) tym bardziej sprawdzi sie na niemieckich autostradach (gry) :)

Edytowane przez Maku
rafi1133
komentarz
komentarz

Ok, wielkie dzięki Maku. Wreszcie to zrozumiałem.
Też właśnie zastanawiałem się na początku nad 5H. Dobrze, że wreszcie znalazł się ktoś kto ma porównanie do innych słuchawek. Tylko nie przeszkadza Ci to, że są otwarte? Jakieś mikro do tego masz?

PS. Mam tą samą myszkę i prawie taką samą podkładkę. Właśnie te drugie też jest takie 4gamers trochę. ;p

Maku
komentarz
komentarz (edytowane)

Sa otwarte,bardzo glosne.Ale sam siedze w pokoju,dzieki temu pozycjonowanie jest idealne.Akurat podkladka jest pod gry ale jest to jedna z lepszych podkladek.Wg mnie razer destructor jest lepszy ale cena jest 2krotnie wieksza.Ostatnio gralem na dx+sennheiser hd201.Z cala pewnoscia sa lepsze od 5hv2 usb.
[quote name='-=Rafi=-' date='22 listopad 2009 - 10:29 ' timestamp='1258882151' post='906777']
Ja po prostu chciałbym się poczuć tak jakbym był w środku gry z wyczuciem gdzie co się dzieje. Dodam, że nie zależy mi na znaczku 4gamer, ponieważ nie jestem typowym funboyem tych profesjonalnych drużyn (aczkolwiek też dziwi mnie czemu oni nie kupią sobie senków lub akg).[/quote]
@up
Bo maja sponsora i sprzet jest im narzucony.Najlepszym przykladem jest wybor sennheiserow przez nasza zlota piatke ktora wygrala WCG2009.Nie mieli sponsora ponad to zadnej organizacji.Dzieki temu sprzet mieli wlasny
http://www.esports.pl/news/AGAiN-wygrywa-tegoroczne-WCG!/33917/strona/1/kom

Edytowane przez Maku
rafi1133
komentarz
komentarz

Też to zauważyłem. Ahh.. pamiętam jeszcze te wspaniałe chwile na które trzeba było wstawać o 5 rano.

Gość
komentarz
komentarz

Tak. Słuchawki open i semi-open dają bardziej naturalne wrażenia dźwiękowe i mają szerszą scenę od zamkniętych, jednakże zamkniętość nie przekreśla pozycjonowania - po prostu jest ono mniejsze i tyle.

Uhmm.. KOSS daje dożywotnią gwarancję - oznacza to że po roku każda naprawa wyniesie Cię ok. 40zł ale KAŻDA, nawet jeśli słuchawki są za 1000zł a rozbiły się w drobny mak.

2. Na swój sposób tak. Zwłaszcza że nie chcesz się w nic bawić.

3. Tak. DX - delikatną różnicę byś poczuł, ale w DS możesz wymieniać OPAMPy (prosta sprawa) i patrząc po kosztach oraz możliwościach - będziesz miał lepiej niż z DX'em.

4. Tak.
Chociażby MxM, jakieś tanie Holdegrony..
Bezapelacyjnie lepsza jest opcja a). Dlatego że HD485 są niskooporowcami - łatwiej je zasilisz aniżeli HD555, nie będziesz miał więc efektu oklapniętego bassu i bladej średnicy.

5. Zalman ZM-MIC1 - jak najbardziej.

6. A czymże są gry powiedz mi? Niczym. Słuchawki "muzyczne" jeśli mają dobrą separację kanałów i pozycjonowanie instrumentów, naprawdę w grach będą robiły z czymkolwiek "dla graczy" co chcą. HD485 są dobrą opcją, zwłaszcza z DX, jednakże pamiętaj że nie będziesz miał izolacji od otoczenia, wystarczy że w pokoju ktoś odpali TV i już się rozpraszasz.

DJ-ki, tak, są to słuchawki klubowe, ale perfekcyjnie sprawdzały mi się w grach. Nie miałem problemów ze skupieniem się nawet gdy pojawiały się mocne źródła rozpraszające w pomieszczeniu, jak TV, inna muzyka, dyskusje.

K450 - po pierwsze dostaniesz je od 310zł obecnie, po drugie - one są uniwersalne, używam ich bardzo często w domu gdy siedzę na drugiej maszynie oraz w biurze, nie sądź ich też po wielkości jako tej książki po okładce, jak mówiłem w temacie obok - one potrafią zawstydzić niejedne słuchawki pełnowymiarowe. Jako ciekawostkę nadmienię że przy głównej maszynie mam słuchawki studyjne pełnowymiarowe i kartę z wbudowanym wzmacniaczem - a jak widzisz nie mam z 450-mi żadnego problemu, czy to natury dźwiękowej czy komfortu. Fakt że grają inaczej, ale są bardziej nastawione na muzykalność niż precyzję, dlatego nie są też słuchawkami studyjnymi na logikę :).

SB40 - no i tego modelu się trzymaj, nie patrz też na cenę i wygląd bo rozczarujesz się na plus tak samo jak przy K450. Maku ładnie zaznaczył znaczenie cen i możliwości w kwestii doboru słuchawek.

HQ2 - Nie są, jednakże jeśli nie przypadają Ci do gustu, SB40-stkom się uda.

Ale na All masz też sklepy muzyczne i normalne przecież. Jest rms.pl, mp3store, 3kropki... ;)

rafi1133
komentarz
komentarz

Czyli słuchawki HD555 już odrzucam. Nie chcę wydawać 200-300zł na wzmocnienie.
Więc raczej wybiorę HD485. Poleciłbyś mi do nich już jakąś konkretną, dostępną, nową i w miarę tanią kartę aby je w pełni (możesz podać kilka propozycji, bo wiem, że to pojęcie względne) wykorzystać.
A mógłbyś mi jeszcze zaproponować jakieś tańsze słuchawki (powiedzmy w przedziale 220zł i 150zł). Pytam z czystej ciekawości, ponieważ wreszcie trafiłem an osobę, która się na tym zna.
Po tym co widzę, to chyba znasz się też na słuchawkach AKG. Oprócz tych modeli dla DJów (albo jeśli jesteś do nich przekonany, to też mogą być) jest coś warte polecenia?

Maku
komentarz
komentarz

X-fi gamer jest to dobra propozycja do gier.Przedzial cenowy asusa.Sprawdza sie dobrze w grach i filmach.Z muzyka jest tez fajnie.Karta do gier ale muzyka gra bardzo fajnie.5hv2 nie porownuje nawet bo nie wypada :) Wybierz miedzy asusem DX albo X-FI gamer. NIE KUPUJ X-FI xtreme audio!

Gość
komentarz
komentarz

Xonar DS + OPAMP, Xonar DX lub X-Fi Gamer - pierwsza jest dobra pod muzykę i słuchawki, jako że ma wymienny OPAMP pozwalający na dostrajanie sobie walorów dźwiękowych w razie potrzeby. Druga to popular choice jeśli chodzi o muzykę bez jednakże opcji zabaw tego typu, trzecia jest dobra do gier ze względu na dobry support ze strony driverów i samych gier.

Do 220zł i z takimi wymaganiami? Hmm... jeśli zamknięte to można zastanowić się nad Sony MDR-XD300. Jeśli półotwarte - AKG K514 lub K99.
Do 150zł dostaniesz analogicznie: zamknięte AKG K512 i otwarte KOSS UR40.

Akurat AKG jest producentem modeli które brzmieniowo najbardziej mi pasują, są średnio popularne bo więcej opinii i osób interesuje się Sennheiserami. DJ-ki są dobrym modelem, jednakże docisk o którym pisałem, o ile jest przydatny, tak może Cię męczyć na dłuższą metę. Zamiast nich widziałbym tu K450, mimo o wiele słabszej izolacji. Z tym że jeśli wybrałeś HD485 - myślę że można przy tym pozostać. To bardzo dobry wybór, o czym może zaświadczyć Maku :).

rafi1133
komentarz
komentarz

Ok. Naprawdę Wam wszystkim dziękuję (EvilKillaruna, Maku i easyrider). Bardzo mi pomogliście. Tak fachowej porady nie spodziewałem się na żadnym forum. Szkoda, że tak późno tu trafiłem

Wybieram senki hd485.

Jeszcze mam kilka wątpliwości co do karty dźwiękowej. O co chodzi z tym całym OPAMP? Jeszcze nigdy o tym nie słyszałem (może dlatego, że zbytnio w tych sprawach nie jestem obcykany).
Xonar i X-Fi są w podobnej cenie - taniej niż 300zł nie kupię. Jednak karta dźwiękowa ponoć się nie psuje dlatego myślę, że warto dołożyć.
A jakbyście musieli wybierać to która będzie dla mnie najlepsza? Głównym przeznaczeniem będą gry (słuchawki). Aczkolwiek w przyszłości zamierzam też kupić sobie jakieś niezłe bassowe 2.0. Jednak zawsze wystarczała mi zintegrowana więc większych wymagań w tej drugiej kwestii nie mam.

Podacie mi też jakieś linki do tej X-Fi Gamers? Najlepiej z wielu sklepów (nie z allegro).

Gość
komentarz
komentarz

Proszę :).

Dobry wybór.

http://en.wikipedia.org/wiki/Operational_amplifier
Jeśli chcesz mieć sytuację: kupiłem, podpinam, jadę bez grzebania - to fakt, warto dołożyć. Zapomniałem wspomnieć o jednej rzeczy, z której sam nie korzystam ale Tobie może się przydać - DX/D1 mają Dolby Headphones którego brakuje w DS, jest to w sumie ciekawostka, ale zawsze można się nią pobawić w razie czego.

Jeśli nastawiasz się głównie na gry i będziesz później chciał słuchać muzyki na stereo - Gamer może być tu opłacalniejszą opcją. Osobiście brałbym dobre słuchawki + kartę i tylko tego się trzymał z tym że po prostu uwielbiam słuchawki, więc moje zdanie nie ma tu zbyt dużej wartości ;).

Sam zaopatruję się m.in. w Gralu: http://www.gral.pl/preview/Creative_Labs/Creative_Sound_Blaster_X-Fi_Xtreme_Gamer_69.html
Mają na stanie i w dobrej nawet cenie jak na dzień dzisiejszy.

rafi1133
komentarz
komentarz

Czyli te X-Fi będą dobrym wyborem? A tak powiedzmy za 2 lata ta karta się do czegoś w ogóle przyda? Załóżmy, że będę kupował nowe słuchawki w tej podanej cenie. Raczej nie wykorzystam ich w całości? Wiem, że znowu za dwa lata w tej cenie dźwiękowe będą znacznie lepsze, ale zapytać nie zaszkodzi, ponieważ zawsze wolę myśleć przyszłościowo. W skrócie chodzi mi o to czy tą X-Fi Gamers lub Xonara (jeśli już to czytasz to powiedz mi którą mam wybrać, ponieważ mam już lekki mętlik w głowie) za rok czy dwa będę musiał zmieniać na nową.

Gość
komentarz
komentarz

Przede wszystkim - zmiany zachodzące na rynku słuchawek czy też kart audio są tak powolne, że nie trzeba tu podchodzić przyszłościowo.
Wybór jest prosty:
- albo bierzesz X-Fi Gamera, cieszysz się bezproblemowym działaniem np. EAXa w grach, ale muzycznie ograniczony jesteś do, w zasadzie i tak wysokiego próbkowania 96 KHz,
- albo decydujesz się na Xonara DX, przełkniesz emulowanego EAXa i być może pewne problemy z dźwiękiem w niektórych grach, ale będziesz miał próbkowanie 192 KHz.
Za dwa lata nie będzie potrzeby wymieniania HD485 na coś innego. Słuchawki to nie sprzęt wydajnościowy - nie "spowalniają" się z czasem, po prostu trwają i brzmią, nie ma znaczenia czy coś jest tu stare czy nowe.

rafi1133
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok. Naprawdę bardzo Ci dziękuję za wszystko, bo jest za co. Dobrze mi to wytłumaczyłeś.
Ale przecież mogą wyjść jakieś nowe senki. Tak samo jak Creative może się teraz pochwalić AL, a kiedyś znane były tylko fatality. ;p

Tylko teraz najbardziej się boję, że nie będą mi odpowiadały otwarte słuchawki. Od zawsze gram na zamkniętych i teraz taki przeskok - hmmm... A jakbym np. pojechał na jakiegoś LANA lub po prostu musiałbym grać w hałasie itp. to bardzo bym się musiał męczyć?

Temat jest właściwie do zamknięcia, ponieważ dysponuję już wiedzą, którą z pewnością bez Evila i Maku nabywałbym przez rok. :D

Edytowane przez -=Rafi=-
Gość
komentarz
komentarz

Nie ma za co, bardzo lubię podejmować tą tematykę, a której na ogół jest na naszym forum dosyć mało - wiele osób radzi sobie samodzielnie tematem z Polecanymi :).
Mogą.. z tym że rzadko jest to model "WOW!", ostatnio jedyne nowości od Senna to podajże ich seria kompaktów Precision aby skontrować serię od AKG - K420/430/450, a także topowe HD800, kosztujące kilka k zł. Najczęstszy trend w słuchawkach to rebranding - po prostu odświeżenie modelu, głównie pod kątem użytkowym, rzadziej dźwiękowym.
CAL! są przecież obecne na rynku od dłuższego czasu, nic się tu nie zmieniło.

Tematów dot. wyboru nie zamykamy w razie czego ^_^.

[quote]Tylko teraz najbardziej się boję, że nie będą mi odpowiadały otwarte słuchawki. Od zawsze gram na zamkniętych i teraz taki przeskok - hmmm... A jakbym np. pojechał na jakiegoś LANA lub po prostu musiałbym grać w hałasie itp. to bardzo bym się musiał męczyć?[/quote]

To zależy od natężenia hałasu, w zasadzie tylko Ty jeden możesz odpowiedzieć sobie na to pytanie.

rafi1133
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok. Dzięki.

Moja wiedza o słuchawkach jest raczej skromna, a dotychczas korzystałem tylko z zamkniętych. I nie wiem jaka różnica jest miedzy nimi. Otwarte kojarzą się z czymś pustym, wolnym, a ja nie wiem za bardzo jak to wygląda w słuchawkach i jakie są różnice w słyszeniu dźwięków otoczenia. Załóżmy, że gram w jakąś grę, głośność średnia (na maxa po prostu nie wyobrażam sobie gier fps, a raczej moje uszy). To czy wtedy będę słyszał głośniej np. rozmowę toczącą się obok mnie lub kosiarkę niż dźwięk z komputera? Wiem, że to raczej taka śmieszna sprawa, ale na pewno ma to znaczenie.

Nie chcę być nagminny, ale na moim miejscu jaką kartę wybrałbyś (1 model ;p)?

Edytowane przez -=Rafi=-
Maku
komentarz
komentarz (edytowane)

Zdaje mi sie ze kupujac juz lepsze sluchawki bedzie konieczny potrzebny wzmacniacz.HD485 to jeden z lepszych modeli niskooporowych.Jesli chcesz kupic sluchawki o klase wyzej zapewne potrzebne bedzie wzmocnienie.Poczekaj jeszcze na post Evilkillaruny, lepiej Ci poradzi.

@up
Co do karty mozesz jeszcze zapytac.Ja np wylaczam wszystkie dodatkowe funkcje takie jak CMSS 3D EAX CZY SVM.Na lanie nie bedzie zadnych bajerow wiec przyzwyczajam sie do "czystego" dzwieku.Co najwazniejsze wg mnie bez tych wszystkich bajerow sluchawki lepiej sie sprawuja i lepiej odzwierciedlaja pozycje przeciwnikow.Ale to juz kwestia wzgledna.Jedni uzywaja inni nie.Teraz np kupilbym sobie asusa ze wzgledu na probkowanie i to ze nie uzywam zadnych dodatkowych funkcji.Lepiej wyszedlbym na asusie.Co do otwartosci sluchawek.Ja mam w volume ustawione na 80% + 3 kreska w csie.Jest to glosno.Wokol mnie musi byc wielki halas zebym cos z zewnatrz uslyszal.

Na pol glosnosci ciezko bedzie ci uslyszec cokolwiek z zewnatrz.Przy sluchaniu muzyki to juz wcale.

@cena
Spojrzalem na odnosnik Evilkillaruny do x-fi gamera.
Chyba w kwietniu karta kosztowala 140 zl.Ja we wrzesniu chyba kupilem za okolo 200~.Teraz kosztuje 300 , dziwna sprawa.
Sprzedajac ja teraz moglbym jeszcze zarobic :)

Edytowane przez Maku
rafi1133
komentarz
komentarz

Heh. No dzięki.

Słyszałem też, że Xonar często myli kanały i przykładowo w prawym głośniku słychać odgłosy 'z lewej'. I jeszcze, że jakieś szumy i inne nieczyste dźwięku można usłyszeć w grach.

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='-=Rafi=-' date='23 listopad 2009 - 13:48 ' timestamp='1258980487' post='907738']
Otwarte kojarzą się z czymś pustym, wolnym, a ja nie wiem za bardzo jak to wygląda w słuchawkach i jakie są różnice w słyszeniu dźwięków otoczenia. Załóżmy, że gram w jakąś grę, głośność średnia (na maxa po prostu nie wyobrażam sobie gier fps, a raczej moje uszy). To czy wtedy będę słyszał głośniej np. rozmowę toczącą się obok mnie lub kosiarkę niż dźwięk z komputera? Wiem, że to raczej taka śmieszna sprawa, ale na pewno ma to znaczenie.

Nie chcę być nagminny, ale na moim miejscu jaką kartę wybrałbyś (1 model ;p)?
[/quote]
Otwarte słuchawki to przede wszystkim na ogół:
- rozszerzenie separacji kanałów a co za tym idzie - przestrzeni
- mała izolacja od otoczenia
- cieplejszy i jednocześnie lepiej kontrolowany bass
- nieco większe wrażenie naturalności brzmienia (w półotwartych, w otwartych to już całkiem / zależy to też od klasy danego modelu - im wyższa, tym różnice na plus większe)

Nie, nie ma czegoś takiego jak duplikacja fal w tym momencie. Bez obaw.

W moim przypadku odpowiedź jest prosta - mało gram, nawet bardzo mało, więc brałbym DX'a.


[quote name='Maku' date='23 listopad 2009 - 15:20 ' timestamp='1258986047' post='907824']
Jesli chcesz kupic sluchawki o klase wyzej zapewne potrzebne bedzie wzmocnienie.

(...)

Spojrzalem na odnosnik Evilkillaruny do x-fi gamera.
Chyba w kwietniu karta kosztowala 140 zl.Ja we wrzesniu chyba kupilem za okolo 200~.Teraz kosztuje 300 , dziwna sprawa.
Sprzedajac ja teraz moglbym jeszcze zarobic :)
[/quote]
Niestety raczej tak. Już w przypadku bardzo dobrych AKG K530 które dostanie w wersji białej za ok. ~400zł będzie potrzebny dobry wzmacniacz, jako że słuchawki są dosyć wybredne, jednakże efekt całościowy potrafi być na tyle dobry, że niektórzy bardziej preferują K530 za muzykalność aniżeli droższe i o sporą półkę wyższe K240/242 które grają bardziej analitycznie.

Mój kiedyś kosztował 217zł. Mam go do dziś choć używa go kto inny.

[quote name='-=Rafi=-' date='23 listopad 2009 - 17:07 ' timestamp='1258992462' post='907949']
Słyszałem też, że Xonar często myli kanały i przykładowo w prawym głośniku słychać odgłosy 'z lewej'. I jeszcze, że jakieś szumy i inne nieczyste dźwięku można usłyszeć w grach.
[/quote]

Szczerze nie przysłuchiwałem się na STX'sie ale nie przypominam sobie takich sytuacji. Być może było to spowodowane wczesnymi wersjami sterownika, chyba najsłabszego elementu tych kart. Obecnie jednak powinno być myślę ok.

rafi1133
komentarz
komentarz

Ok. Wielkie dzięki. Raczej wybiorę Xonara.

Maku
komentarz
komentarz (edytowane)

Pamietaj ze brak wlaczonych bajerow to tylko i wylacznie MOJ GUST.Nie sugeruje Ci ze jest lepiej.Poprostu mam takie odczucie wiec nie sugeruj sie tym.

Edytowane przez Maku
rafi1133
komentarz
komentarz (edytowane)

Cześć, to znowu ja. Dlatego iż podany wyżej sprzęt chciałbym już w najbliższym czasie zamówić nasuwa mi się kilka pytań, głównie odnośnie karty.
1. Czy będzie ona bezproblemowo działała z płytą główną GIGABYTE GA-EP31-DS3L? Szczerze powiedziawszy nigdy nie grzebałem w środku komputera i nie wiem jak to wygląda. Na karcie znajdują się wejścia mikrofonu, słuchawek itp. To właśnie je będę musiał wystawić przez obudowę czy to się jakoś podpina do płyty głównej (obecnie mam zintegrowanego Realteka).
2. Czy jeśli poczekałbym z zakupami np. pół roku Xonar DX staniałby o ile? Może wtedy w tej cenie znalazłaby się jakaś lepsza karta? Evil coś mówił, że sprzęt dźwiękowy raczej nie ma takich tendencji jak np. karty graficzne (z doświadczenia wiem, że co pół roku tanieją o jakieś 200zł, a na ich miejsce wchodzą 2x lepsze).

Edytowane przez -=Rafi=-
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.