x-kom hosting

Komputer "piszczy" przy włączaniu

Szell
utworzono
utworzono

Tak jak sama nazwa tematu mówi. Komputer jeżeli jest "zimny" , lub "chłodny" co za tym idzie np. wyłączam komputer na noc i rano go włączam to komputer zaczyna piszczeć w momencie ładowania się systemu. Nie jest to ciągłe piszczenie, przerywa i znów piszczy a kompletnie przestaje kiedy się wszystko załaduje. Kiedy komputer jest ciepły i się na chwile wyłączy i znów włączy nie ma takiego problemu żeby "piszczał". Prosił bym o pomoc w tej kwesti.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Nasłuchiwałeś skąd piszczenie się wydobywa?

  • 2 tygodnie później...
Szell
komentarz
komentarz

Niestety nie mam pojęcia jutro dam odpowiedź konkretniej, ponieważ zdejmę obudowę i postaram się zlokalizować źródło "piszczenia"

No więc trochę mi zeszło z tym lokalizowaniem tego piszczenia. Za co przepraszam. Dzisiaj miałem chwile i to zrobiłem. Nie znam się na komputerach ale to piszczenie jest między środkiem, a dołem płyty głównej. Na starej grafice jak i nowej to piszczenie się pojawia więc to nie jest "problem" grafiki wydaje mi się, że może być to karta dźwiękowa, bądź coś z płytą. Ale mam nadzieję, że wy tutaj już coś zaradzicie.

b.mazur
komentarz
komentarz

Masz na karcie graficznej masz wiatraczek czy chłodzenie pasywne ????

Szell
komentarz
komentarz

Wydaje mi się że mam wiatraczek. Posiadam ATI Radeona 4670 HD

b.mazur
komentarz
komentarz

To może właśnie ten wiatraczek tobie piszczy na karcie graficznej?

Szell
komentarz
komentarz

Ale pisałem wcześniej, że piszczenie pojawiło się już na poprzedniej grafice, przed zmianą na obecnego radeona. Poza tym jeżeli miałby to być wiatraczek to chyba piszczał by inaczej. postaram się dostarczyć filmik z piszczeniem do jutra.

HQ19
komentarz
komentarz

Podaj jaki masz sprzęt. Jeśli piszczenie występowało na dwóch różnych kartach graficznych, no to problem jest w czymś innym. Możliwe, że chodzi o płytę główną lub o zasilacz.

Szell
komentarz
komentarz

A jakiś program do szczegółowego określenia sprzętu znacie?

HQ19
komentarz
komentarz

Everest Ultimate Edition, poszukaj w googlach, a znajdziesz. Aby podać producenta, model i moc zasilacza, musisz sprawdzić to na nalepce na zasilaczu.

Szell
komentarz
komentarz

Procesor: Intel Pentium 4 631, 3000 MHz (15 x 200)
CPUID: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz
Płyta główna: Gigabyte GA-945PL-S3
Kara graficzna: ATI Radeon HD 4670 (RV730)
Zasilacz: Modecom II-350 ATX \ 230V

Coś jeszcze mam podać?

HQ19
komentarz
komentarz

No to na początku mówię Ci, że zasilacz jest do wymiany. Możliwe, że to on jest problemem. Pożycz od znajomego dobry, stabilny zasilacz i przetestuj na nim.

  • 2 tygodnie później...
Szell
komentarz
komentarz

Witam ten zasilacz jednak to 350W, także może to nie on jest przyczyną. Wcześniej źle spojrzałem.

raazor90
komentarz
komentarz

Mimo wszystko zasilacz do wymiany, zrób tak jak radzi HQ19

LajoN.!
komentarz
komentarz

Zmieniaj zasilacz i to jak najszybciej mialem taki sam przypadek poczym kiedys komp sie wylaczyl i juz sie nie wlaczyl xD

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.