x-kom hosting

Mandriva Linux 2006 Official

darekrycc
utworzono
utworzono

Witam serdecznie

Zakupiłem kiedyś (dokładnie nie pamiętam kiedy) z ciekawości takie pisemko w którym był ten system.

Pomyślałem że Linux będzie lepszym rozwiązaniem od xp, zainstalowałem (system mi się spodobał) no ale okazało się że nie dam rady go zaktualizować .

Otóż co się działo:

wkładałem płytę z pakietami RPM (inne też próbowałem) i dałem aktualizuj i o zdziwienie pokazało mi że że płyta cd jest albo nie właściwa lub że włożyłem do złej nagrywarki - pomyślałem że to jakiś żart ale nie - błąd się powtarzał próbowałem wszystkie 3 płyty i nic,

byłem nawet tak zdesperowany że zamiast do odpowiedniego napędu zacząłem próbować z napędem na cd no ale można się domyślić że nic nie dało włożenie dvd do napędu cd.

sprawdziłem ustawienie napędów (master - slave) i wszystko było w porządku, po dłuższym główkowaniu i wielu innych próbach (nie udanych) nie doszedłem ładu i odinstalowałem Mandrive ( ku mojemu niezadowoleniu) i zainstalowałem xp - bo co mi z systemu w którym nic nie mogłem zainstalować ani go zaktualizować.

Może powiecie mi (jeśli na dzisiejszy dzień jesteście w stanie) co

wtedy mogłem zrobić źle, co jeszcze mogłem zrobić i dlaczego to mogło sie stać ( wyobrażam sobie że dysponując tak ubogimi informacjami pewnie nie wiele możecie pomóc no ale zrzutów ani innych informacji systemowych na dzień dzisiejszy już nie mam)

Zarov
komentarz
komentarz

Nie powiem Ci dokładnie gdyż Mandrivy nie używam dość długo, ale ja to robiłem tak. Miałem wersje X i chciałem zaaktualizować do XX. Miałem pobrane płyty z XX i włożyłem cd1. Tam zamiast instalacji wybrałem aktualizację. Potem to już poszło bez problemu. Chociaż jest też inny sposób. Musiałbyś skonfigurować urpmi:

http://easyurpmi.zarb.org/

a następnie zobaczyć jak tam zaaktualizować cały system i pobierać z neta wszystko. Co trzeba zrobić to już nie pamiętam, poczytaj mana albo urpmi --help i zobacz.

Pozdrawiam.

acallk
komentarz
komentarz

1)Spróbuj tą płytkę z nowym systemem ściągnąć z innego źródła a potem uruchomić ją jako bootowalną czy jak to sie tam piszę i zamiast instalacja to aktualizacja wybierz , co do aktualizacji przez internet to w mandrivie idzie gorzej niż źle , http://strefamandrivy.pl/ , tu masz oficjalną polską sekcje mandrivy czy jakoś tak , dawno się tym systemem nie interesuję ... , na stronce masz coś tam poniekąd opisane ale to mało pomaga ...

darekrycc
komentarz
komentarz

Ja bym to wszystko chętnie ściągną, ale mój internet stoi mi na drodze, a dokładnie jego prędkość(128kbs z wahaniami-zazwyczaj w dół)...

...przyznacie że to nie jest szczyt marzeń.

Gdybym to ściągną to miał bym ten pulpit 3d??

Zarov
komentarz
komentarz

Tak. Będziesz miał tzw pulpit 3D.

acallk
komentarz
komentarz

Tak. Będziesz miał tzw pulpit 3D
XD , poniekąd , zależy jakie pakiety zainstalujesz , desktop 3D trzeba włączyć , doinstalować kilka pakietów itp. , więcej w dziale FAQ :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.