x-kom hosting

Jaki Zestaw 2.0

Qniooo
komentarz
komentarz

2 kable? No to 2x to:
http://allegro.pl/item822363739_kabel_komputer_wieza_prolink_exclusive_5m.html
jeden komplet do PC, a drugi do AUX (wejście liniowe).

Można oczywiście znaleźć dużo tańsze:
http://allegro.pl/item811458769_kabel_komputer_wieza_dl_5m_f_vat.html
ale nie polecam, bo to totalne Chiny ;).

endriu1987pl
komentarz
komentarz

kurcze no wraz nie wiem jak to podłączyć :pff:

Qniooo
komentarz
komentarz

No dobra. Po kolei.
Trzymasz kabelek 2xRCA - minijack: http://allegro.pl/item822363739_kabel_komputer_wieza_prolink_exclusive_5m.html
Ma on 2x złącza RCA po jednej stronie. Te złącza wpinasz do głośników - z czerwoną obwódką/w czerwonym kolorze do czerwonego gniazda, z białą obwódką/w białym kolorze do białego gniazda.
Po drugiej stronie kabla jest wtyk minijack (taki jak od słuchawek). Wtykasz go do zielonego wejścia audio w kompie.

Ot cała filozofia ;).

endriu1987pl
komentarz
komentarz

no ale w takim razie skoro podłączam 2 kable to zostają 2 końcówki, i jedna do kompa, a co z drugą ?

Qniooo
komentarz
komentarz

A druga do zewnętrznego źródła sygnału. Jest na zdjęciu wyraźnie zaznaczona AUX, czyli możesz tam podpiąć każde źródło dźwięku od odtwarzacza mp3 po player CD.

endriu1987pl
komentarz
komentarz

czyli ogólnie jest mi potrzebny jeden label RCA jeśli chcę tylko pod PC ?

Qniooo
komentarz
komentarz

1 kabel 2x RCA - minijack jest niezbędny.

endriu1987pl
komentarz
komentarz

a co do xonara, to będzie różnica między sound blasterem 4810 jeśli chodzi o nagrywanie wokalu, bo na tym sound blasterze są straszne szumy, a jak to będzie wyglądało na asusie ?

Qniooo
komentarz
komentarz

Zależy jeszczxe jakiego używasz mikrofonu, ale ogólnie między Xonarem, a SB128 (CT4810) jest gigantyczna przepaść jakościowa. Od tego SB zagrają/nagrają lepiej nowe integry, a co dopiero Xonar.

djmakus
komentarz
komentarz (edytowane)

mam podobny problem z głośnikami do 300zł (i nic więcej)
ML Solo 3c
ML Pro1
Vigoole C2048
czy Vigoole C2039 ?
muzyka ? praktycznie wszystko (od dance, przez trance, hip-hop, pop, poprock,rock, ghotic rock aż do nu-metal)
pokój: mały 4x5m2
oczekuję: jakości, nie głośności
karta: SB Augigy SB0090
ucho: nie gumowe ;) , dość szczegółowo potrafię zauważyć drobną róznicę w jakości nagrania :P
możecie coś podpowiedzieć ?
ewentualnie czy warto w ogóle brać takie głośniki czy wystarczą zwykłe połowę tańsze Geniusy 2000a ?

Edytowane przez djmakus
Qniooo
komentarz
komentarz

PRO1 zagrają lepiej od 3C, które z kolei zagrają lepiej od 2000a. Nie jestem pewien, czy na SB0090 zauważysz różnicę między PRO1, a 3C, ale jeżeli zauważasz nawet drobną różnicę i masz godne warunki odsłuchowe, powinieneś być właśnie z PRO1 najbardziej zadowolony.
Na temat Vigoole się nie wypowiadam, bo o tym wynalazku jeszcze nie słyszałem ;).

djmakus
komentarz
komentarz

to że 2000a zagrają słabiej to jestem w 100% pewien :P w sumie cena połowę niższa skądś się wzięła
tylko właśnie pro1 czy solo3c...za pro przemawia osobny wzmak, za solo3c 'takjakby' 3drożny system i teoretycznie 10W mocy więcej

asaa
komentarz
komentarz

Jeszcze jedno pytanie. Który czy opłaca się dopłacać do Xonara D1 w porównaniu do DS, w przypadku pracy w konfiguracji 2.0 ?

Qniooo
komentarz
komentarz

Obydwie karty bardzo dobrze spełnią swój obowiązek. Myślę, że DS spokojnie zaspokoi Twoje potrzeby, tym bardziej, że jego cena jest bardziej przystępna.

Gość
komentarz
komentarz

J.w. Poza tym, w razie potrzeby możesz sobie customizować brzmienie w DS-ie przez wymianę OPAMPa. Także będzie to dobra opcja nawet pod droższe zestawy stereo na przyszłość, choć najbardziej cieszyłbyś się gdybyś podpinał pod niego w takim układzie niskooporowe słuchawki.

asaa
komentarz
komentarz

Słuchawki swoją drogą, mam K77 które zamierzam sprzedać, jednakże priorytetem są głośniki :)

Gość
komentarz
komentarz

A co Ci biedne K77 zrobiły? :blink:
No to bierz DS'a.

asaa
komentarz
komentarz

nic powiedzmy że nie do końca przypasowały mi dźwiękowo, choć mają swoje zalety. W przypadku słuchawek poszukuję modelu bardziej przestrzennego tak więc w niedalekiej przyszłości przewiduję zakup modelu półotwartego :D

Gość
komentarz
komentarz

Rozumiem. Ok, więc gdy będziesz chciał dokonywać wyboru i zajdzie potrzeba konsultacji - będziesz wiedział co robić ;).

  • 2 tygodnie później...
endriu1987pl
komentarz
komentarz

więc tak piszę aby się dowiedzieć dokładnie, otóż na allegro pojawiły się microlaby solo 6c i 7c, 6c przed chwilką zeszły jak bułeczki, i zostały 7c, na co się chyba zdecydowałem, oto link: http://allegro.pl/item846722545_microlab_solo7c_110w_rms_pilot_em.html

dodam że gadałem dziś z panem z tego sklepu i tak:

w pudełku są kable od producenta, pytałem czy na pewno, a on mówił że wyszła produkcja bez kabli, a te je mają na 100%
i gwarancja jest na 12msc, że jeśli coś by się psuło to kurier przyjedzie na ich koszt !

i teraz konkret, mam xonara dx i 500zł na głośniki, w gry gram bardzo mało, a muzyki słucham dużo "hip hop" więc teraz pytanie, brać te, czy coś jeszcze jest na oki ???

Gość
komentarz
komentarz

Konkret? Brać.

endriu1987pl
komentarz
komentarz (edytowane)

oki, zakupione solo 7c :D w piątek będą u mnie !

Edytowane przez EvilKillaruna
Nie cytuj całych postów jeden pod drugim
maniacz
komentarz
komentarz

Ja zadam jeszcze jedno pytanie. Mam zamiar kupić Solo 3C. Tylko problem jest w tym, że tam wszystko się chyba ustawia pilotem, a co jak się zepsuje? Zostaje tylko opcja ustawiania sprzętu spod pc? No i jak się będą sprawowały te Solo 3C z Xonarem DS?

Gość
komentarz
komentarz

Prawie wszystko - volume masz bodajże z tyłu.
DS jest dobrą kartą więc bardzo ładnie ;).

endriu1987pl
komentarz
komentarz

temat jest taki łączony, a kumpel ma ograniczone fundusze :D jakie kupić kolumny 2.0 na allegro do 180zł ???

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.