x-kom hosting

Jaskrawe kolory i zawieszenia Windowsa

ego5000
utworzono
utworzono (edytowane)

Nazwa wątku dziwna, nie bez powodu. Problem który mam trudno opisać. Na ekranie pojawiają mi się dziwne, jaskrawe kolory, w różnych sytuacjach. Głównie po 2-3 minutach gry choć czasem zdarza się i w samym Windowsie. W tym momencie komputer tragicznie zwalnia albo wogóle przestaje reagować. Również po restarcie zdaża się, że mam dziwne znaczki w biosie albo pomieszane, jaskrawe kolory na ekranie ładowania Windy (zdarzyło się raz, ale skończyło się BSoDem jeszcze zanim Winda skończyła się ładować). Dodam, że raz miałem taki problem (zaczęło się od Crysisa: Warheada) ale, że wtedy też nie wiedziałem co wywołało problem (próbowałem instalować na nowo stery od grafy, nie pomogło. Również próbowałem wywalić samą grę - skutek taki sam) musiało skończyć się na formacie partycji systemowej (w pewnym momencie sytuacja była na tyle tragiczna, że nie mogłem nawet odpalić kompa, nie dość, że miałem pomieszane kolory i dziwne znaczki w biosie,to nie chciała mi się załadować Winda). Na jakiś czas miałem spokój, nawet sam Crysis działał bez problemu. 3 dni temu nabyłem nowego CoDa, pograłem, a dziś problem spotkał mnie znów. Gra złapała zwiechę, dźwięk się zapętlił, a z monitora zaczęły razić jaskrawe kolory. Problem ciężko dokładnie opisać, dla tego za kilka minut dorzucę zdjęcia.
Zapomniał bym, specyfikacja kompa:
Intel Core2 Duo E8400 (3.0GHz)
2 GB RAM (800 MHz, Geil)
GeForce 8800 GTS 512 MB

A43vil
komentarz
komentarz

To bedą jak nic ARTEFAKTY, możesz podać temperatury grafiki w stresie i w idle? i jakbyś podał do tego zasilacz też było by miło i model grafiki. Jeżeli masz jakąś inną grafikę to spróbuj ją i zoabcz czy problem ustanie.

ego5000
komentarz
komentarz (edytowane)

Temp. grafy
[IMG]http://gpuz.techpowerup.com/09/11/13/8pz.png[/IMG]
Zasilacz Chiefteca, 500W

PS. Jest to temp. w idle, stresie zaraz podam.

A43vil
komentarz
komentarz

Zdecydowanie za dużo jak na tą grafikę wiec tutaj będzie pies pogrzebany, nie wiem czy w każdym GeForce jest kontrola wentyla. Poszukaj w Panelu Nvidi w zakładce OC czegoś typu zwiększanie obrotow wiatraka a po 2 jeżeli dawno nie odkurzałeś kompa to zrób to.

ego5000
komentarz
komentarz (edytowane)

Jakiś czas nie odkurzałem, zrobię to w weekend. Czyli grafika się grzeje? Z tego co wiem RivaTunerem obroty (między innymi) wiatraczka można zwiększyć.

Apropo, zdjęcia nie dołączę... bo problem tymczasowo zniknął. Zagrałem 2 rundy w CoDa, działa bez problemu. Chociaż przyznam, że w pierwszych minutach gra działa gładko, a po jakichś 10 zaczyna zwalniać, FPS miejscami spada. To dla tego, że grafika się przegrzewa?

Zwiększyłem obroty, temp. w stresie max 67 stopni.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.