x-kom hosting

Połączenie radiowe

bloodrane
utworzono
utworzono

Mam taki problem: Zainstalowalem sobie Linuxa 2007 i nie potrafie sobie zrobic zeby mi internet na nim dzialal. A jest to radiówka z karta sieciowa ENCORE ENLWI-G. W Linuxie jestm zielony i jesli by ktos wiedzial co mam robic to bardzo prosze o pomoc!

Chcialbym miec neta pod Linuxem ale nie potrafie go zrobic. Pomocy

Z góry wielkie dzięki!

Czekam na odpowiedz

[ Dodano: 2007-07-06, 12:23 ]

A i mozecie pisac na GG Czekam

Sean
komentarz
komentarz

wiem, że możesz użyć ndiswrapper i sterowników windowsowych, ale jak to dokładnie zrobić to nie bardzo się orientuje...może inni rozszerzą ten sposób

Kamilosław
komentarz
komentarz

Skonfigurowac sieć polaczenia. Tzn wpisać swój adres IP, bramke sieciowa itd ( to co ci przypisal dostawca sieci). Aby przypisac adres ip itd. nalezy wykonac nastepujace kroki: START-->Panel Sterowania--->Połączenia sieciowe---> i tam ci wykryje twoja sieć---> naciskasz Prawym przyciskiem myszy na siec---> Wlasciwosci---> Protokol internetowy TCP/IP ---> wlasciwosci tego protokolu---> i wpisujesz swoje dane sieci IP itd

Zarov
komentarz
komentarz

Vaderzill, eee to jest Linux a nie Windows...

Osobiście nie miałem nic wspólnego z radiówką i nie mam pojęcia co i jak, ale może zaczniesz od przeszukania forum Twojej dystrybucji?

Linux 2007? Chodzi Ci chyba o Mandrivę. Zresztą może być to każda inna dystrybucja, ArchLinux 2007, Gentoo 2007. Sprecyzuj i poszukaj na forum danej dystrybucji.

Sean
komentarz
komentarz

mandriva 2007

acallk
komentarz
komentarz

http://ndiswrapper.sourceforge.net/joomla/ , tu masz co i jak , jest to oficjalna stronka Ndiswrappera, jeżeli ktoś ma problemy z angielskim to niedługo postaram się przetłumaczyć ich faq na polski :)

bloodrane
komentarz
komentarz

Noo fajnie by bylo jakby cos po polsku jeszcze sie znalazło :-) ale dzieki i za to

acallk
komentarz
komentarz

Możesz jeszcze spróbować na linux.pl :) , może tam coś znajdziesz powodzenia

bloodrane
komentarz
komentarz

No zobacze tam ale jesli ktos jeszcze ma cos do powiedzenia na ten temat to czekam.

A przy okazji jeszcze jedno:

W windzie zeby sie polaczyc musze wpisac login i haslo(powtarzam sie wiem)

Czy jest cos takiego pod Linuxem? Bo nie dostalem jeszcze zdecydowanej odpowiedzi

Zarov
komentarz
komentarz

Ten ndiswrapper emuluje sterowniki z Windowsa, wiec pewnie tez bedziesz wpisywac hasla etc...

bloodrane
komentarz
komentarz

No ale w tym problem ze to nie sterownik jest odpowiedzialny za te hasla tylko do wpisywania hasla jest uzywany poprostu konfigurator sieci bezprzewodowych ktory jest wbudowany w windows. A jego z windowsa zainstalowac na linuxie sie nie da ?

Zarov
komentarz
komentarz

Hmm, najlepiej będzie jak spytasz na forum Mandrivy. Napisz im dokładnie jaka karta...

acallk
komentarz
komentarz

omg Strahd i ty na linuxie siedzisz -.- , sterownik to jedno a połączene to drugie , jak zainstalujesz stery to w centrum sterowania (czy co tam jest w mandrivie ) masz coś takiego jak sięć albo połączenia pozatym w pasku szybkiego uruchamiania ci się pojawi ikonka o połączeniu i tam klikniesz cie przeniesie do ustawień tam powpisujesz parametry połączenia

bloodrane
komentarz
komentarz

Wiem ze w centrum sterowania jest ustawianie sieci ale nigdzie nie ma tego do wpisywania loginu i hasla. W ustawieniach sieci TEGO NIE MA. A drugie to dlaczego wykrywa wszystkie sieci tylko nie moja???

acallk
komentarz
komentarz

Ta radiówka którą masz to z routerem jest ?

Zarov
komentarz
komentarz

acallk, weź się nie wymądrzaj bo już wcześniej pisałem że nie mam nic wspólnego z radiówką. Uważasz się za lepszego? Zapraszam na pw :)

EOOT

bloodrane
komentarz
komentarz

To wy na pw swoja droga ale rozwiazcie moj problem jakos. Juz pytalem na forum Linuxa i na razie nic. Słyszalem ze czeba jakies pliki konfiguracyjne modyfikowac ale nie mam pojecia jakie i jak to zrobic ;/ Moze sie ktos orientuje w tych sprawach?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.