x-kom hosting

Komputer się nie włącza

romusmily
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Dostałem z gwarancji płytę główną AsRock A780GXH. Mieli mi naprawić zintegrowaną sieciówkę, bo nie działała, a teraz nie działa cała płyta. W serwisie twierdzą, że coś źle podłączyłem.

Postanowiłem więc to sprawdzić. Wykorzystałem wszystkie możliwości podłączenia różnych wtyczek na płycie. Przy "normalnym" podłączeniu komputer reaguje następująco:

- gaśnie monitor (tak jakby nie był podłączony do grafiki)
- nie ma żadnego "pip" ze strony płyty głównej
- słychać tylko początkowe działanie dysku, czyli tak jakby mały trzask, ale takie coś było zanim wysłałem go na gwarację więc ten znak odbieram jako, ze dysk reaguje :)
- komp chodzi i nie da się go wyłączyć na guzik (te wszystkie małe zasilania do diody na obudowie, resetu, power itd są podłączone poprawnie)
- monitor nie reaguje również na podpięcie go pod zintegrowaną kartę graf (oczywiście po wyjęciu mojej)

Nie wiem co jeszcze zapodać :) Konfigurację kompa?

Procesor: AMD Phenom II X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/
Płyta główna: AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/
Pamięć RAM: OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0
Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II
Karta graficzna: HIS Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/
Nagrywarka DVD:LG GH22NS50 SATA
Obudowa:Cooler Master Elite 310
Zasilacz: Tacens RADIX III 520W

Liczę na to, że ktoś mi pomoże ;)

/Podbijam

/Podbijam

  • 5 tygodni później...

romusmily
komentarz
komentarz

[font="Impact"][size="6"][color="#ff0000"]EDIT!!!![/color][/size][/font]

Dostałem nową płyte o modelu A785GXH i wciąż taki sam problem. Monitor nie reaguje. Co możecie mi doradzić? To wina procesora?

Chciałbym też zapytać czy komputer się włączy jeśli podłączę tylko złącze POWER? Nie podłączałem nic innego z front panelu, bo nie widziałem takiej potrzeby.

Swoją drogą mnie ciekawią te ciągłe posty o dodatkowym zasilaniu przy karcie graficznej. Ja mam 1x8 pin i 1x6 pin. Na zasilaczu mam 2x6pin i rozgałęzienie do jednego z nich w postaci 2pin. Uznaję więc, że wszystko pasuje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.