x-kom hosting

Dźwięki podczas włączania komputera

MajsterDG
utworzono
utworzono

Podczas włączania komputera buczy, trzeszczy, charczy nie wiem jak to opisać. Wydaje takie dźwięki przez jakieś 2-3 minuty od włączenia. Przestaje buczeć jeżeli uderzę go od góry. Odgłos dochodzi tak jakby od zasilacza.

nie wiem dokładnie od czego tak się dzieje i nie wiem co robić

Qniooo
komentarz
komentarz

Musisz otworzyć obudowę i dokładnie zlokalizować źródło hałasu. Tak na czuja może to być wiatraczek od procka/karty graficznej/zasilacza/inny, piszczące cewki, charczący dysk twardy, czy hałaśliwy start płyty w napędzie.
[quote]Przestaje buczeć jeżeli uderzę go od góry[/quote]
Miej serce i nie bij go więcej, bo Cię na dobre zawiedzie ;).

MajsterDG
komentarz
komentarz

Rozkręciłem go i wyczyściłem powietrzem sprężonym, płyty nie ma podczas włączania. Już od dawna go nie bije, tylko czekam az sam przestaje buczeć. < dźwięk jest ciągle ten sam, ale nie umiem go jednoznacznie zdefiniować >.

A43vil
komentarz
komentarz

A jakiś wiatrak nie ma pęknietej łopatki?
Jesteś pewny że to z zasilacza?

MajsterDG
komentarz
komentarz

Nie jestem pewien, ale jakby łopatka była pęknięta to po 2-3 minuta sama by przestała buczeć?

Qniooo
komentarz
komentarz

Po starcie komputera, póki jeszcze buczy zatrzymuj po kolei (delikatnie, aby nie połamać łopatek) wentylatorki. W ten sposób zlokalizujesz ten, który ewentualnie buczy.

MajsterDG
komentarz
komentarz

Dzięki za rady.

Zrobię tak jak mi napisałeś i ewentualnie napisze w czym była usterka

TmkPt
komentarz
komentarz

Oprocz wiatrakow sprawdz jeszcze naped DVD! Czesto tak jest ze to on buczy przy starcie a potem jest ok.Najlepiej go odpiac calkiem od MB i od zasilania.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.