x-kom hosting

Zabezpieczenie PC przed dostepem

repik
utworzono
utworzono

Cześć słuchajcie mam problem.

Chodzi o to, ze mam brata który ma zakaz wjazdu na mojego kompa, próbowałem już wszystkiego co blokuje kompa i nadal nic.

Hasło na biosie w 3 min pada ( bateria off na 3 min ) Admin pass (przywracanie systemu ) pass off:/ zassałem ostatnio takie cudo jak "Active system locker Ver 3.0 ale i to pada ( system odpalamy z awaryjnego i odinstalowujemy A.S.L.) po restarcie włazi jak gdyby nigdy nic. Proszę ratujcie co mogę zrobić oprócz włożenia kompa do sejfu???

bloodrane
komentarz
komentarz

Moze poszukaj w sieci jakiegos pozadniejszego programu do zabezpieczania komputera. A jak nie to troche trudniejsze rozwiazanie zainstaluj sobie Linuxa do ktorego moze brat nie bedzie sie umial wlammac ;-)

vaxtor
komentarz
komentarz

znając życie brat pewnie nie nza się na Linuxie zainstaluj darmowego Linux Ubuntu zrób sobie konto hasło + hasło root to nie wejdzie bo na windowsa to nie jest duży problem wejść aczkolwiek są programy do takiego zabespieczania kompa chociażby taki jak podałeś ale skoro on nic nie daje to ciężko

dar55
komentarz
komentarz

jest rozwiązanie , kup obudowę na HDD zewnetrzna na usb i po wyłączeniu kompa chowasz dysk lub zabierasz ze soba :D, wtedy nie ma się gdzie włamać no chyba że do zasilacza

vaxtor
komentarz
komentarz

dar55, hehe dobre ale tzreba już kombinowac troche :P

viphouse
komentarz
komentarz

Mam pomysł :lol: Klik

vaxtor
komentarz
komentarz

viphouse, tak ajsne kumpel ma to wkudowane w laptopie jak sie skaleczyl w palec to nie mogl sie zalogowac :lol: :lol:

Przemek
komentarz
komentarz

To zle zrobil.

Ja tez ma czytnik lini papilarnych w lakpu.

Isnieja dwi mozliwosci.

Albo logujesz sie za pomoc czytnika albo normalnie za pomoc hasla i loginu.

Z tym ze jesli jest dobry program do czytnika to skanuje wszystkie palce zeby "poznac" uzytkownika a do logowania wybierasz dwa albo trzy juz nie pamietam.

vaxtor
komentarz
komentarz

Przemek, on maił wbudowany czytnik w laptopie i ma ustawione tak że jezeli nie mozna uzyc czytnika to tzreba wpisac jakis tam kod jako haslo i swoj login a on zgobil kartke z kodem :P

Przemek
komentarz
komentarz
on maił wbudowany czytnik w laptopie

No ja tez tak mam ;)

jezeli nie mozna uzyc czytnika to tzreba wpisac jakis tam kod jako haslo i swoj login

Wlasnie cos w tym stylu ;)

Widze ze autor sie nie odzywa wiec nie mam sensu kontynuwania tematu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.