x-kom hosting

Przegrzewanie procesora, 100-120 stopni

kasztan205
utworzono
utworzono

Mam taki problem od ponad tygodnia mój procesor cały czas się przegrzewa. Nawet przy odpalonym gg. W czasie odpoczynu komp ma z 50C a przy graniu to 100-120C i się wyłącza :( .Nie wiem jaką przyczyną jest to spowodowane.
Parametry kompa
Typ procesora:DualCore AMD Athlon 64 X2, 2300 MHz (11.5 x 200) 4400+
Nazwa płyty głównej:Gigabyte GA-M56S-S3 (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Mikroukład płyty głównej:nVIDIA nForce 560, AMD Hammer
Karta wideo:NVIDIA GeForce 7300 GT (256 MB)
Zasilacz: Chieftec 400w max.
Prosiłbym o porady nałożenie nowej pasty nic nie dało.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Odkurz kompa w środku: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=66621

HQ19
komentarz
komentarz

Czy w ostatnim czasie czyściłeś komputer w środku, przy czym zdejmowałeś procesor? Jeśli tak, to możliwe że nie nałożyłeś na nowo pasty termo-przewodzącej albo nałożyłeś za dużą ilość na procesor. Drugim problemem może być niedociśnięte chłodzenie (możliwe, że któryś zatrzask nie załapał), sprawdź przy wyłączonym komputerze. Możesz dotknąć palcem radiator i sprawdzić czy mniej więcej taka temperatura jest jak pokazuje Ci program (jeśli będzie te 100% to od razu to poczujesz na palcu).

kasztan205
komentarz
komentarz

Przeczyściłem go dzisiaj z rana tak jak w poradniku. A radiator cały czas jest tak gorący że nawet nie da się dotknąć np kiedy jest w stresie parzy aż .

HQ19
komentarz
komentarz

Może za dużo pasty nałożyłeś na procesor albo radiator się nie styka dobrze. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

kasztan205
komentarz
komentarz

Pastę dobrze nałożyłem tak mi się wydaje. A może to być problemem wiatraczek od procesora?? W sumie mógł bym go wymienić ale czy to coś da??

HQ19
komentarz
komentarz

A kręci się? Jeśli tak to nie jego wina (no chyba, że kręci się bardzo powoli). Mało czy dużo nałożyłeś pasty?

Mephic
komentarz
komentarz

Sprawdź w BIOS-ie obroty wentyla, ewentualnie przełącz go z trybu Auto na Manual i ustaw 100% prędkości obrotowej. Jeśli nie pomoże - prawdopodobnie stuknięty wentyl.

Jeśli radiator jest gorący, tzn, że działa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.