x-kom hosting

Błąd "Nie można załadować konfiguracji"

kuba24
utworzono
utworzono

Po uruchomieniu Visty pojawia się komunikat - "nie można załadować konfiguracji". Nie pojawiają się żadne inne błędy, problemy wyłączenia systemu - nic z tych rzeczy. Po prostu wspomniany komunikat. Chciałem go usunąć dlatego, że denerwuje mnie każdorazowe klikanie "ok".

Nie znam się bardzo na komputerach więc nie wiem za bardzo od czego zacząć i z czym może być problem. Z góry dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam!

rokko
komentarz
komentarz

Na początek użyj przywracania systemu.

  • Dobra wypowiedź 1
kuba24
komentarz
komentarz

[quote name='wink' date='10 listopad 2009 - 08:44 ' timestamp='1257839099' post='897381']
Na początek użyj przywracania systemu.
[/quote]

Dzięki za odpowiedź.

No mogłem jeszcze wspomnieć, że błąd zaczął pojawiać się właśnie po tym jak przywróciłem system. Miałem problem ze sterownikami do touchpada - a konkretnie z ich aktualizacją - które uniemożliwiały mi uruchomienie laptopa (cały czas "czekaj" przy starcie). No i właśnie przywróciłem system z przed aktualizacji sterowników. I wszystko jest dobrze poza tym komunikatem.

Myślisz, że teraz powinienem przywrócić go z jeszcze wcześniejszej daty?

rokko
komentarz
komentarz

Daj do analizy dzienniki systemowe, sprawdzę je i zobaczę czy są jakieś dodatkowe informacje na temat błędu. Zapisz dzienniki [url=http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=47][b]według instrukcji[/b][/url] i wrzuć je na zewnętrzny serwer typu speedyshare lub wikisend. Proszę również przed wrzuceniem skompresować dzienniki do formatu 7z lub RAR.

  • Dobra wypowiedź 1
kuba24
komentarz
komentarz

[quote name='wink' date='10 listopad 2009 - 12:31 ' timestamp='1257852675' post='897452']
Daj do analizy dzienniki systemowe, sprawdzę je i zobaczę czy są jakieś dodatkowe informacje na temat błędu. Zapisz dzienniki [url=http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=47][b]według instrukcji[/b][/url] i wrzuć je na zewnętrzny serwer typu speedyshare lub wikisend. Proszę również przed wrzuceniem skompresować dzienniki do formatu 7z lub RAR.
[/quote]


Dzięki jeszcze raz za odpowiedź.

Zamiast wysyłać cały dziennik (o którego istnieniu nawet nie wiedziałem...) wpiszę tutaj szczegóły problemu, który pojawił się właśnie w tym samym czasie kiedy uruchamiałem system:

Dotyczy to WMI - Windows Management Instrumentation Service:

Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

-------------------------------

- System

- Provider

[ Name] Microsoft-Windows-WMI
[ Guid] {1edeee53-0afe-4609-b846-d8c0b2075b1f}
[ EventSourceName] WinMgmt

- EventID 10

[ Qualifiers] 49152

Version 0

Level 2

Task 0

Opcode 0

Keywords 0x80000000000000

- TimeCreated

[ SystemTime] 2009-11-10T17:01:06.000Z

EventRecordID 18783

Correlation

- Execution

[ ProcessID] 0
[ ThreadID] 0

Channel Application

Computer komputer

Security

----------------------------------

To jest jedyny błąd który wyświetla się w ostatnim czasie w dzienniku systemu Windows "Aplikacja". A dziennika systemu Windows "System" nie można otworzyć. Z góry dzięki za Twój czas i odpowiedź.

rokko
komentarz
komentarz

Spróbowałbym zresetować WMI. Przeczytaj http://smallvoid.com/article/winnt-wmi-config.html

  • Dobra wypowiedź 1
kuba24
komentarz
komentarz

[quote name='wink' date='10 listopad 2009 - 19:03 ' timestamp='1257876223' post='897716']
Spróbowałbym zresetować WMI. Przeczytaj http://smallvoid.com/article/winnt-wmi-config.html
[/quote]


No i jeszcze raz wielkie dzięki. Nie rozwiązałem jeszcze problemu z tym komunikatem, ale pomogłeś mi go zlokalizować. Pobawię się już sam i troszkę poszukam w internecie.

Ta komenda "wmimgmt /resetrepository" wygląda najciekawiej ze wszystkich, ale po jej wpisaniu pojawiają mi się komunikaty z odmową dostępu itd. W każdym razie dzięki za pomoc i jeszcze się z tym teraz pobawię i zobaczę co mogę zrobić.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.