x-kom hosting

Nie da się sformatować dysku, w biosie kolejność ustawiona poprawnie

pebe89
utworzono
utworzono

Witam wszystkich.
Mam problem zwiazany z formatowaniem dysku. Zdecydowałem się na niego, ponieważ wyskakuje mi [url="http://img444.imageshack.us/img444/8393/zdjcie164.jpg"]taki komunikat[/url], zaraz po pierwszym ekranie, na którym wyswietlaja sie dane komputera, logo płyty głownej(?) itp. Kazda wybrana opcja nic nie zmienia, albo miga podkreslnik w rogu, albo komputer sie restartuje i ponownie pokazuje się ten komunikat.
Po włożeniu plyty z windowsem mimo wszystko komputer nie rusza z płyty. Formatowałem dysk juz kilka razy i nie było wiekszych problemów. Podejrzewam, z tego co pamietam, komunikat o nacisnieciu dowolnego klawisza pojawic sie powinien przed logo windowsa, ale że pojawia sie ten komunikat, do to komunikatu o nacisnieciu dowolnego przycisku nawet nie dochodzi.

1. W biosie kolejnosc ustawiona poprawnie- czytanie z płyty na 1 miejscu

2. Probowalem kilku plyt windowsa, nie tylko jedna nie dziala

Prosilbym o jakąkolwiek pomoc.

raazor90
komentarz
komentarz

Napewno czytanie z płyty jest na pierwszym miejscu? Komunikat o rozruchu z płyty powinien być w miejscu gdzie wyskakuje komunikat z trybami awaryjnymi.

pebe89
komentarz
komentarz

[quote name='raazor90' date='09 listopad 2009 - 19:36 ' timestamp='1257791816' post='897064']
Napewno czytanie z płyty jest na pierwszym miejscu? Komunikat o rozruchu z płyty powinien być w miejscu gdzie wyskakuje komunikat z trybami awaryjnymi.
[/quote]

Jest na pewno na pierwszym miejscu, niestety... Sprawdzalem to kilka razy, doczytalem sie ze warto zresetowac ustawienia biosa i jeszcze raz ustalic kolejnosc, ale mimo to nic nie działa. Jakichś wierszy poleceń wczesniej się nie da pewnie zrobic? Wlasnie wiem, ze zawsze sie pojawialo tak jak mowisz, w miejscu tego komunikatu. Nawet juz naiwnie przeszukiwalem strony, czy jest mozliwosc formatowania poprzez bios.

raazor90
komentarz
komentarz

Jeżeli zależy Ci na formacie podepnij dysk na innym komputerze, sprawdź też stację dysków może nie działa.

pebe89
komentarz
komentarz

Tzn. problem ten probowalem juz rozwiązac na rozne sposoby. Zakladalem juz temat w zwiazku z tym. Z plyta w srodku poczatkowo przy wyborze ostatnio dzialajacych ustawien normalnie się wlączal. Teraz jednak nic nie dzialalo, a ze raczej porządku nie mial i pewnie i parę wirusów takze, to postanowilem sformatowac ten dysk. No i tu zaczely sie schody. Dysk podpięty pod inny komputer nie będzie przy starcie mial tego samego blędu? Postaram się jak najszybciej sprobowac

raazor90
komentarz
komentarz

Napisz jaki to dysk...

pebe89
komentarz
komentarz

z biosa: HDD:PM-WDC WD800BB. Nie jest młody...

raazor90
komentarz
komentarz

Podepnij dysk jako drugi czyli tak by nie odpalało z niego systemu i później sformatuj.

pebe89
komentarz
komentarz

Mam drugi dysk jeszcze, jego ustawilem na 1, a ten z windowsem na 2 miejscu. Przy uruchomieniu w miejscu komunikatu jest "Brak pliku NTLDR Nacisnij ctrl alt del aby zrestartowac". W tym miejscu powinien juz czytac z plyty, czy przez to, ze na tym dysku nie ma windowsa to reakcja komputera jest odpowiednia?
Szkoda, ze nie mam teraz drugiego komputera i podepnę dopiero u kogos jutro pewnie, bo mam tylko notebooka.

raazor90
komentarz
komentarz

Podepnij tylko ten bez systemu. Jeżeli nie ruszy z płyty to znaczy że albo napęd albo coś z biosem może być nie tak.

pebe89
komentarz
komentarz (edytowane)

Przy samym tym drugim dysku ten sam komunikat, "Brak pliku...". Zamienilem dysk w bardzo starym komputerze, w ktorym mialem dysk 4 gb i na ktorym jest jeszcze win98. Po memory teście, pojawia się jeszcze po dluzszej chwili napis "Found CD-ROM...." i dalej nic się nie dzieje, zostaje na tym ekranie z logo płyty. W ogole nie dochodzi do tamtego komunikatu z wyborem trybu, ktory na tamtym non stop wyskakiwał. Sprobuje jeszcze w takim razie zamienic cd-romy, bo w nim brak niestety dvd. Dam znac co bedzie dalej


EDIT: Z tego co widze, to w biosie widzi caly czas ten 4-gigowy dysk, mimo, ze jest odlaczony, a podlaczony ten nowy. Jest to inny bios, chyba starszy. Nie wiem za bardzo jak w nim nawet ustalac kolejnosc cd-romow... ale przy zmianie dysków na "+ i -" nie ma tego dysku o ktory mi chodzi, tylko jedyny to ten 4gb z win98.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.