x-kom hosting

Komputer długo się włącza, brak CD-Roomu

frnc
utworzono
utworzono

Witam,
Od paru dni komputer włącza mi się ponad 7 minut. Posiadam system xp [b]x64[/b]. Do niedawno nie wiedziałem z czym to połączyć, aż tu nagle zaistniała konieczność włożenia jednej płytki... patrze nie mam cd-romu :)
Większość elementów jest nowa, ale wszystko działało jak należy (w końcu zainstalowałem tego xp i parę sterowników z płytek).

Przydatne informacje:
-Bardzo możliwe, że problem pojawił się po instalacji deamon tools.
-Dodam, że tryb awaryjny włącza się tak samo długo, a z listy która temu towarzyszy wnioskuje, że bootowanie zatrzymuje się na pliku .../system32/acpitabl.dat
-Zarówno BIOS jak i menadżer urządzeń nie widzą cd-romu.

Proszę o ograniczanie używania fachowego słownictwa i skrótów myślowych niezrozumiałych dla laika :)

Psycholandia
komentarz
komentarz

Wykonaj optymalizację: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=17478 na sam początek

frnc
komentarz
komentarz (edytowane)

Chyba trochę się nie zrozumieliśmy. To nie jest tak, że mam windowsa długo i jest on zapchany programami przez co ładuje się w nieskończoność.
Instalowałem system chyba w poniedziałek. Uruchamiał się szybko, dopiero za którymś razem powstał tak drastyczny przeskok. Winę za tak długo uruchamianie przypisuję jakiemuś konfliktowi.

Czyli pierwotnym problemem nie jest dla mnie długie uruchamianie windy, tylko brak cd-romu.



Solved:
Z pomocą znajomego udało się rozwiązać problem. Taśma się poluzowała i to "zatykało" winde przy starcie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.