x-kom hosting

Temperatura AUX 60 stopni, samoczynne wyłączanie

rasmus1966
utworzono
utworzono

Witam mam pewien problem, otóż parę minut temu gdy siedziałem na komputerze nagle samoczynnie się wyłączył.. W pierwszej chwili pomyślałem pewnie korki wywaliło bo dość często tak się u mnie dzieje, ale patrzę, że nie tylko mój komp siadł. Próbuje go włączyć i nic się nie dzieje.. Odczekałem minutę zastanawiając się co może być przyczyną i uruchamiam ponownie.. Włączył się na jakieś 15 sek i znowu się wyłączył, przed loadingiem windowsa.. Pomyślałem no to będzie trzeba się teraz upewnić czy gwarancja jeszcze obejmuje kompa bo ma jakoś rok czasu.. Po 5 min spróbowałem raz jeszcze go włączyć tym razem się włączył elegancko, myślę - chyba się przegrzał skoro sam się wyłączył wchodzę w everesta temperatura AUX trochę mnie zszokowała.. 60 parę stopni.. ale spadała. Uruchomiłem grę, pograłem z 20 min, wyszedłem z niej patrzę w everesta a tam.. 82 stopnie !! Myślę matko... zrobiłem screena ale temperatura zdążyła spaść już do 78. Zamieszczam ss http://img14.imageshack.us/i/zald.png/
Pytanie do Was, co to jest ta temperatura AUX? To procesor? czy może karta graficzna? Co byście na moim miejscu teraz zrobili, dodam, że te całe AUX zmienia się z sekundy na sekundę.. Temperatura innych podzespołów jest mniej więcej na tym samym poziomie a AUX np w tej chwili ma 54 stopnie.. Proszę o pomoc, z góry dzięki

Pomoże ktoś ??

rojo17
komentarz
komentarz

Wygląda to na temperaturę karty graficznej no i jest wysoka ;) , sprawdź czy z wiatraczkiem wszystko jest w porządku napisz co to za karta i jakie masz chłodzenie.

Gość
komentarz
komentarz

Może przyda Ci się FAQ w tym zakresie: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=132615

rasmus1966
komentarz
komentarz

No, więc tak wczoraj przeczyściłem trochę kompa bo była tam masa kurzu.. To na pewno była jedna z przyczyn.. Z tego co zobaczyłem to najgorętszy był radiator na procesorze a nie karta, hm czyżby to był procek? W każdym bądź razie nie rozkręcałem go mimo, że w środku jeszcze jest trochę kurzu.. Nie wiedziałem czy złoże to z powrotem dobrze, po za tym to nie chciałem kombinować, komp ma jeszcze trochę gwarancji niechaj bym coś zepsuł to by mi jej nie uwzględnili.. Co do pytania roja17 moja karta graficzna to ASUS EAH4670 series, chłodzenie nie wiem jakie mam. Powiem jeszcze tak, po przeczyszczeniu ta temperatura AUX w stanie spoczynku waha się w granicach 43-45 stopni, tak jak teraz gdy siedzę na necie, mam włączone gg itp to 48-49 a podczas grania to dochodzi do 66-67..

rojo17
komentarz
komentarz

Temperatury raczej w normie. Ja w czasie grania łapię max 62 stopnie :D

rasmus1966
komentarz
komentarz

No to może rzeczywiście był za bardzo zakurzony.. Jakbym to jeszcze przeczyścił to temperatura może by spadła do 60 gdzieś

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.