x-kom hosting

Nie wykrywa dysku przy instalacji Windowsa XP Professional

18%thc
utworzono
utworzono

Witam.
Komputer działa, tylko jest bardzo zawirusowany. Jest troche szpiegów, trojanów i takich tam. Dysk niedawno kupiony 320gb podłączony pod to nowe, mniejsze wejście. Instalowałem już na nim windowsa kiedyś, a teraz na początku instalacji, kiedy jest ten niebieski ekran jest napisane ze nie wykrywa zadnego podłaczego dysku. Nie wiem o czy to przez te wirusy czy co. Nie wiem czy to ma zanczenie, ale jak sie włącza to dysk nie jest przypisany ani do slave ani master. Nie ma w nim zworki, ale jak już wcześniej pisałem instalowałem już windowsa, a było tak samo.
Bede bardzo wdzięczny za porady w tej sprawie
dzieki pozdro

Gość
komentarz
komentarz

Windows XP? Po prostu system nie ma w sobie sterowników od kontrolera SATA. Musisz doinstalować je w trakcie inicjowania instalacji z dyskietki lub zintegrować z samym systemem za pomocą nLite'a.

tomek_g
komentarz
komentarz

Czasami wystarczy w BIOS'ie zmienić parametr dysku z AHCI/SATA na IDE.
Wtedy dysk będzie pracował jako zwykły IDE i nie trzeba będzie dogrywać sterów do kontrolera SATA.

[color=blue]
//I co sie z tym wiąze bedzie dzialac wolniej.
//stad jednak integruj stery
//Pozdrawiam
//Daniel w.[/color]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.