x-kom hosting

DNS a E-mail

friks
utworzono
utworzono

Witam,

Mój dostawca hostingu dla domeny domena.pl nie oferuje usług z zakresu skrzynek mailowych. Ja muszę natomiast mieć mozliwość odbierania poczty wysyłanej na adres info@domena.pl. Co w takim wypadku moge zrobic - czy wystarczy odpowiednio przekierowac MX record domeny domena.pl na zewnetrzny serwer poczty innego dostawcy? Czy wtedy jak ktoś wyśle email na adres info@domena.pl to ja otrzymam go na pocztę załozona na serwerze innego dostawcy?
Czy generalnie nie jest to możliwe? Czy sam adres info@domena.pl zakladam tam gdzie hostowana jest domena czy u dostawcy skrzynki pocztowej?

Dzięki za pomoc!

  • 1 miesiąc później...

adamp4
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli w ustawieniach domeny ustawisz MX na inny serwer np. google.com/a to maile będą trafiać na serwer google.com.
Dodam, że nie wszyscy dostawcy domen oferują ustawienia MX ale oto zapytałem w osobnym temacie na tym forum.

Edytowane przez adamp4
  • 3 tygodnie później...
necik
komentarz
komentarz

[quote name='Friks' date='06 listopad 2009 - 22:45 ' timestamp='1257543947' post='894872']
Czy generalnie nie jest to możliwe? Czy sam adres info@domena.pl zakladam tam gdzie hostowana jest domena czy u dostawcy skrzynki pocztowej?
[/quote]
Dwa linki:

www.everydns.net
www.google.com/a

Najpierw zakładasz nowe konto na google, konfigurujesz tam wszystko itp. Później dodajesz domenę na everydns.net (również konfigurujesz) a na samym końcu zmieniasz serwery DNS domeny na ns1.everydns.net oraz ns2.everydns.net

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.