x-kom hosting

30 wirusów w security tool, jak przeinstalować system?

tryba209
utworzono
utworzono (edytowane)

Więc tak ma taki problem, wchodzę na komputer nagle wyskakuje mi security tool (ponieważ nie miałem zainstalowanego anty-vira), to teraz mam 30 wirusów i nic nie mogę zrobić, myślę o usunięciu Xp i wgrania na nowo (mam płyte oryginalna jak coś), tylko nie wiem jak to się robi ?? :( POMOCY !!!!!

Psycholandia
komentarz
komentarz

[color="#FF0000"][quote name='Moderator' ]Czy czytałeś regulamin forum? Jeżeli tak to zapewne wiesz że tytuł oraz opis każdego nowego tematu powinien jednoznacznie określać treść wątku? Nie może to być np. „Pomocy”, „Problem”.

W związku z tym proszę o jak najszybsze poprawienie tytułu tematu. [/quote][/color]

kabi95
komentarz
komentarz

[quote name='tryba' date='06 listopad 2009 - 20:03 ' timestamp='1257530638' post='894717']
Więc tak ma taki problem, wchodzę na komputer nagle wyskakuje mi security tool (ponieważ nie miałem zainstalowanego anty-vira), to teraz mam 30 wirusów i nic nie mogę zrobić, myślę o usunięciu Xp i wgrania na nowo (mam płyte oryginalna jak coś), tylko nie wiem jak to się robi ?? :( POMOCY !!!!!
[/quote]
Security Tool to nie żaden anty-wirus, tylko program typu spyware.
Miałem dzisiaj ten sam problem - po uruchomieniu kompa wszystko było zablokowane, pojawiło się narzędzie security tool, które znalazło kilkadziesiąt wirusów i wyświtliło grzecznie komunikat, że może je usunąć. Kiedy kliknąłem by to zrobił to wyświetlił komunikat, że najpierw muszę kupić program. Oto jak sobie z tym poradziłem:
1. Wszedłem w Menadżer Zadań - zakładka procesy. Nie znajdziesz tam procesu 'SecurityTool.exe' - szukaj '81190019.exe'. Spróbuj zakończyć. Jeżeli się nie da uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym.
2. W trybie awaryjnym znajdź plik wykonywalny security tool - kryje się on w C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji pod nazwą '81190019.exe' w folderze 81190019. Usuń go - także z kosza. Później przeszukaj cały komputer za pomocą narzędzia Start->Wyszukaj->Pliki lub foldery (zaznacz też ukryte pliki i pliki systemowe) pod kątem nazwy 81190019 i usuń wszystkie pliki.
3. Uruchom ponownie system. Program może powrócić pod nazwą '25790528.exe' - sprawdź zakładkę procesy. W razie czego postąp z nim tak jak z poprzednim.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Daj loga z OTL: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=104338
Zainstaluj darmową Avirę: [b][url="http://www.dobreprogramy.pl/Avira-AntiVir-Personal-Free-Antivirus,Program,Windows,13119.html"]KLIK[/url][/b]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.