x-kom hosting

Co oznacza pomarańczowa kontrolka? Brak obrazu

SLeyTeR_
utworzono
utworzono

Siema mam taki problem wczoraj uruchamialem peceta i monitor nie wlaczyl się to znaczy kontrolka palila sie na pomaranczowo, czyli wychodzilo by na to ze karta graficzna ma jakis problem dzis kupilem nowa a tak ze pozyczylem monitor i podlaczylem pozyczony monitor do nowej karty i to samo tak samo bylo z ''popsuta'' kartą wiece moze dlaczego ?? czy to plyta glowna ? ogolnie jak odlacze kabel od komputera a monitor jest podlaczony do sieci to kontrolka swieci na zielono dopiero jak do kompa podlacze to gasi sie i pomaranczowa sie wlacza

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

arasadasos
komentarz
komentarz

Po pierwsze to sprawdź na innym monitorze (kontrolka może świecić ale może coś z moniotrem być). Jeśli będzie ok sugeruje sprawdzić kabel między kompem i monitorem.
A mam pytanie. Czy jak włączasz kompa to słychać beep czy nie??

demonix
komentarz
komentarz

Proponuję sprawdzić czy płyta główna nie padła przypadkiem bo monitor to raczej mało prawdopodobne.

arasadasos
komentarz
komentarz

Powodów może być wiele. Jak włącza komputer i nie słychać beep to albo to wyłączył w biosie albo się spalił ram. To też jest wytłumaczenie. Nie musi być odrazu płyta spalona.

SLeyTeR_
komentarz
komentarz (edytowane)

jak wlaczam kompa to slysze przez okolo 2-3 sek taki dzwiek co kaleczy po uszach wymienilem karte graficzną monitor tez sprawdzilem (od kolegi mam drugi) i nadal to samo a pamiec dziala na 100% ... przypomne ze jak monitor jest podlaczony do sieci to swieci na zielono dopiero jak podlacze go do kompa to kontrolka robi sie pomaranczowa i nie ma obrazu

EDIT:

Przeczyscilem gniazdo od karty graficznej i niby jest ok nie maj uz tego dlugiego dzwieku wszystko jak nalezy jest zielona dioda itp tylko ze nadal nie ma obrazu kolega mi mowil ze jak zworki odlaczalem i podlaczalem (bo sprawdzalem druga plyte glowną) to moglem cos z jakas predkoscią zmienic wiecie moze o co chodzi ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.