x-kom hosting

Problem z instalacją XP, Vista instalowana bez problemu

raazor90
utworzono
utworzono

Witam. Mam następujący problem, nie mogę zainstalować systemu windows xp. Po rozruchu z płyty ładują się pliki a później pojawia się czarny screen z kursorem w lewej górnej części. Normalnie powinno to trwać chwilę i instalacja powinna iść dalej. A tu nic czekam godzine i nic płytka przestaje się kręcić i nic się nie dzieje... Co jest najśmieszniejsze viste mogę zainstalować bez problemów. Jaka może być tego przyczyna???

dar55
komentarz
komentarz

xp instalujesz po viście ? tzn miałeś wiśte i zmieniasz na XP ?
miałeś system na dysku ? nowy stary dysk ?

bądź bardziej wylewny ;)

raazor90
komentarz
komentarz

Wcześniej miałem xp ale mi się posypał i próbowałem wgrać na nowo, niestety wystąpił ten problem. Dysk jak i cały komp ma około roku. Zmieniłem dysk na drugi ale bez zmian.

tomek_g
komentarz
komentarz

Zapewne dysk SATA i stara wersja XP.
Wejdź do BIOS'a i zmień parametr dysku Sata z AHCI/SATA na IDE.

raazor90
komentarz
komentarz

A czy jest to możliwe że samo się w biosie przestawiło? Bo ja tam nie grzebałem a tego XP instalowałem bez problemów kilka razy...

tomek_g
komentarz
komentarz

Mało możliwe, ale lepiej sprawdzić niż pytać.
Powiedz nam jeszcze czy to dysk SATA czy coś starszego?

raazor90
komentarz
komentarz

Mam dwa dyski ale żaden nie jest sata...

tomek_g
komentarz
komentarz

A może jakieś pozostałości po Viście zostały i blokują instalkę XP.
Sformatuj partycję ba której była Vista i tę pod XP z poziomu np. GParted lub Partition Magic.

raazor90
komentarz
komentarz (edytowane)

Pozostałości po viście raczej nie ma bo tylko raz była zainstalowana i to jakiś rok temu. Od tej pory cały czas xp używałem. Najbardziej mnie dziwi że można zainstalować vistę a xp nie...

demonix
komentarz
komentarz

Może płytka od xp porysowana sprawdź na innej.

raazor90
komentarz
komentarz

Kolega przynosił swój system ale nic to nie dało...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.