x-kom hosting

Dlaczego komputer nie bootuje żadnej z dwóch płyt Windows XP

micho87
utworzono
utworzono

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na tym forum w związku z czym mam nadzieje że umieściłem go we właściwym miejscu.

Nurtuje mnie pewien problem. Dlaczego mój komp nie bootuje mi żadnej z moich dwóch płyt win xp a za to bootuje płytke z mandrivą 2008 powerpack??? Dodam że wcześniej bootował te płyty (win xp)...

b.mazur
komentarz
komentarz

A to miałeś dwa systemu na kompie Windows i Mandrive ???

micho87
komentarz
komentarz

[quote name='Koders' date='04 listopad 2009 - 13:51 ' timestamp='1257339107' post='893211']
A to miałeś dwa systemu na kompie Windows i Mandrive ???
[/quote]

Tak miałem dwa systemy na kompie z tym że mandrive miałem na dysku zewnetrznym pod usb i teraz chce go sformatować. Usunąłem partycje na tym dysku z mandrivą poprzez płyte mandrivy i myślałem że to na tayle, lecz po podpięciu dysku windows go nie widzi. w związku z czym spróbowałem go sformatować Partition magic ale wywala mi jakiś error i nie moge tego zrobić. Stwierdziłem że wrzucę płyte wina i spróbuje zrobić to w ten własnie sposób ale pojawił się problem z bootowaniem... Macie jakieś pomysły??? POZDRAWIAM :)

b.mazur
komentarz
komentarz

A sprawdziłeś może czy nie masz uszkodzonego napędu a czy poprawnie też bios wykrywa tobie napęd????

micho87
komentarz
komentarz

[quote name='Koders' date='04 listopad 2009 - 16:22 ' timestamp='1257348124' post='893302']
A sprawdziłeś może czy nie masz uszkodzonego napędu a czy poprawnie też bios wykrywa tobie napęd????
[/quote]


BIOS poprawnie wykrywa napęd a jeżeli chodzi o to czy jest uszkodzony to sądzę że nie jest ponieważ tak jak wspominałem płytke mandrivy bootuje... Tak więc jestem w kropce...

HQ19
komentarz
komentarz

A czy w ogóle wyskakuje jakiś komunikat czy po prostu przechodzi do wczytywania Windowsa? Jeśli masz taką możliwość to sprawdź je na innych komputerach, ale jakoś mi się nie chce wierzyć, że obie są uszkodzone.

micho87
komentarz
komentarz

[quote name='HQ19' date='04 listopad 2009 - 17:02 ' timestamp='1257350562' post='893343']
A czy w ogóle wyskakuje jakiś komunikat czy po prostu przechodzi do wczytywania Windowsa? Jeśli masz taką możliwość to sprawdź je na innych komputerach, ale jakoś mi się nie chce wierzyć, że obie są uszkodzone.
[/quote]

Pokazuje się boot cd i po chwili przechodzi do wczytywania windowsa. Płyty są raczej dobre ponieważ nie tak dawno z jednej z nich był stawiany system, ale mimo to sprawdze je na innym kompie.

Nie mam pojęcia o co chodzi z tym. Płytki z Winem xp są dobre i rzecz jasna bootowalne. Spróbuje może z innym napędem ale i to wydaje mi się trochę dziwne ponieważ tak jak wspomniałem płyte mandrivy bootuje... :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.