x-kom hosting

Komputer cały czas spowolniony, jak go usprawnić?

fazimodo
utworzono
utworzono

Witam, mam z kompem taki problem, że wydaje mi się jakby był cały czas zamulony. Już nie mówię tu o tym, że np. windows zanim się uruchomi to ten pasek przelatuje około 20 razy, ale wszystkie programy uruchamiają się dość wolno, instalacje są powolne, natomiast gry to w ogóle się tną, prawie wszystkie, nawet te starsze.
Mój conf: CPU AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+, 2099 MHz,
grafa narazie ATI Radeon Xpress 1250 700mb zintegrowana, Płyta Asus m2a-vm, 1GB ddr2 800mhz i 1GB DDR2 667mhz, Zasilacz nowy Amacrox ax450-pnf 400W, dysk WD 80GB, System XP Professional, Dodatek Service Pack 2.
Nie wiem czy mam wersję 32 czy 64 bitową Windowsa, czy mi obsługuje 2 rdzenie-jak się tego dowiedzieć?
Ten ram 800mhz po dołożeniu nawet odrobinę nie przyśpieszył komputera...
Grafa wkrótce będzie zmieniana, ale i tak nie mam pewności czy mi to przyśpieszy kompa.
Wiem że zintegrowana bierze coś z ramu, no ale po dołożeniu gigowej kości to powinno pomóc.
Formatowany parę razy i jest jedna związana z tym sprawa- raz przez pomyłkę zainstalowałem windowsa dodatkowo na dysku D, a teraz gdy podczas formata próbowałem go usunąć to mówił mi coś że tego nie można usunąć, bo jest potrzebny do dalszej instalacji czy coś takiego, ten drugi win ma jakiś wpływ na pracę maszyny? Mam też takie coś, że mogę wybierać z którego systemu chcę korzystać.

Gość
komentarz
komentarz

Hi,
Sformatuj caly dysk i zainstaluj windows tylko na C.
Zrob tutaj tylko 1 partycje ca. 10 GB i zadnej innej do instalacji.
Powinno pomoc :)
Poza tym... hmm z taka grafika to raczej zostaw gry w spokoju...
ewentualnie dodaj ramu na 2GB, ale o jednolitej predkosci i timingach.

greetz,
tiger

fazimodo
komentarz
komentarz (edytowane)

grafę to teraz na dniach kupuję ;) co do formata, to właśnie d nie może się sformatować bo jest tam drugi windows :( spróbuję zamienić tą wolniejszą kość 667mhz tak żeby obie miały po 800mhz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.