x-kom hosting

Po naciśnięciu jakiegokolwiek klawisza laptop się zawiesza

kanondayer
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam - oto niecodzienny problem przy formatowaniu dysku na jaki się dzisiaj natknąłem i nie mogę sobie z nim poradzić..

ehhhh, od czego by tu zacząć..


no wiec tak - jeśli system się wywala nagle lub zaraz bo starcie to często pomaga wejście w tryb awaryjny i
przywrócenie stanu sprzed ostatnich modyfikacji, wiadomo - wybieramy tryb awaryjny i kombinujemy - niestety jest to u
mnie niemożliwe bo po naciśnięciu jakiegokolwiek klawisza laptop się zawiesza...!

dalej - zainstalowany system ma już swój wiek, także może się sypać - dysk C oczyszczony z ważnych rzeczy - można
formatować.. Ale nie! wkładam płytkę do napędu i wybieram żeby bootował z tejże.. pokazuje się komunikat, który
zachęca nas do wduszenia jakiegokolwiek klawisza zeby uruchomił sie instalator z płyty... niestety jest to u mnie
niemożliwe bo po naciśnięciu jakiegokolwiek klawisza laptop sie zawiesza...!!

płyta odpada, zatem pozostaje jeszcze pendrive,programem USB_MultiBoot10 przygotowuje obraz, zostawiam w
porcie i restartuje.. oczywiście na pierwszy rzut trzeba wybrać tryb txt, który nie jest ustawiony domyślnie a to
zmusza mnie do zmiany podświetlonej pozycji za pomocą klawiatury... niestety jest to u mnie niemożliwe bo po
naciśnięciu jakiegokolwiek klawisza laptop sie zawiesza...!!!


I ja się pytam - CO JEST GRANE?!?! o co tu chodzi?? nie mogę
tego rozkminić, wgrywałem systemy na milionach kompów a
poległem przy swoim własnym.

ludzie pomóżcie bo popadam w paranoje ;P

dodam jeszcze konfiguracje na wszelki wypadek:
Laptop Icom oparty o Compal FL90 Intel
Core2Duo t7500 2,2 GH
2GB ram
GeForce 8600M GT

Daniel W.
komentarz
komentarz

Słyszysz rozruch,cdrom startuje?Zaczyna płyte czytac?
Wsadz jakies livecd,sprawdz czy wtedy zapali.
Mialem takie problemy kiedys,pomogla zmiana napedu na chwile.
Powodował dziwne problemy,komp sie zawieszal,resetowal.


pisz co i jak

pozdrawiam
Daniel W.

kanondayer
komentarz
komentarz (edytowane)

Płyta normalnie zasuwa, nabiera prędkości i po chwili staje - po naciśnięciu klawisza jeszcze trochę kreci a potem tylko cisza i reset...
Te przeklęte klawisze odcinają wszystkie funkcje - jakby były zawirusowane ;P

LiveCD gdzieś mam - poszukam, ale on nie pomoże mi w instalacji Windowsa...
zmiana napędu raczej nie wchodzi w gre - to jest laptop wiec będzie problem, poza tym chyba wszystko z nim w porządku - coś ten lapek świruje

Daniel W.
komentarz
komentarz

Tylko powiedzialem co mysle.\
Live cd tylko ma pomoc w diagnozie.
Ewentualna zmiana?
Jezeli bedzie taka potrzeba...?
Najpierw zawsze potestuj,upewnij sie,ze ten jest walniety.


pozdrawiam
Daniel W.

kanondayer
komentarz
komentarz

livecd nie odpala bo trzeba wcisnąć ten przeklęty klawisz żeby zainicjować ładownie. poza tym - napęd kopiuje, nagrywa, odtwarza... a poza tym jak wyjaśnić, ze to samo dzieje się w przypadku pendrive'a? raczej wykluczam tu uszkodzony napęd...
Mimo wszystko dzięki za dobre chęci i czekam na więcej opinii.. :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.