x-kom hosting

Falujący obraz i czarny ekran po włączeniu

salime
utworzono
utworzono

Witam, przejdę od razu do rzeczy. Od pewnego czasu mój komp zachowuje się jeszcze dziwniej niż miał to w zwyczaju wcześniej. Problem dotyczy wyświetlania obrazu, generalnie.
Podczas włączania mojego komputera możliwe są 3 scenariusze:
1. Komp włącza się i działa jak trzeba - ostatnio zdarza się mu to bardzo rzadko.
2. Komp włącza się, ale obraz faluje przy przenoszeniu np. okienka rozmów GG albo podczas przeglądania stron w necie, co ciekawe, filmy odtwarzane są normalnie i nie ma z nimi problemów. W tym przypadku odpada granie w cokolwiek.
3. Komp włącza się, ale po ekranie ładowania Windowsa ekran robi się czarny. Jeśli chodzi o ten przypadek, najczęściej kilkukrotny [...] reset pomagał.

Moja pierwszą myślą było to, że mam stare sterowniki do karty graficznej, ściągnęłam więc sterowniki Omegi, pomogło, ale na krótko. Po kilku dniach doszło do tego, że aby w ogóle komp działał w trybie 2[patrz wyżej], musiałam w trybie awaryjnym odinstalowywać sterowniki i instalować je na nowo, i tak co dzień.
Z braku jakichkolwiek innych pomysłów, sformatowałam dysk - po formacie komputer działał jak należy, ale już następnego dnia nie.
Dlatego więc, kieruję do was wołanie o pomoc...

Grafika: ATI Radeon 9600 pro 128 mb
Procesor: AMD Sempron 2500+ 1,74 GHz
Zasilacz: Tracer MGB-400axt
Monitor: LG Flatron, CRT - żeby było jasne.

Nie wiem co jeszcze podać. Proszę nie pastwić się nade mną, dobrze wiem jakiej jakości mam sprzęt... Chodzi mi bardziej o to, żeby znaleźć możliwą przyczynę problemów, a nie o wymienienie komputera.

b.mazur
komentarz
komentarz

Ale ściągnąłeś sterowniki najnowsze czy tylko nowsze od tych starszych. Lub może to być ze odświeżanie jest nie te albo sterowniki nie pasują do zainstalowanego DirectX.

HQ19
komentarz
komentarz

Komputer czysty od wirusów, robactwa itp?

salime
komentarz
komentarz

Komp był czysty, ostatnio robiłam skan i wywaliłam chyba wszystko co mogło zaszkodzić, używałam a-squared.
Rzeczywiście, chyba problem stanowił DirectX, ściągnęłam najnowszy i komp już 2 dzień działa jak trzeba, mam tylko nadzieję, że to nie jest tymczasowy stan.

Jednak był to stan tymczasowy... Czekam na dalsze sugestie.
W ogóle czy taka sytuacja może być winą monitora? Albo kabla łączącego monitor z kompem? Np. czy takie działanie kompa może być efektem uszkodzenia wejścia tego kabla przy przekręcaniu monitora? Chodzi mi o takie uszkodzenie jak czasem jest przy jacku w słuchawkach.

HQ19
komentarz
komentarz

Usuń sterowniki DriverCleaner'em i zainstaluj najnowsze ze strony AMD dla Twojej karty.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.