x-kom hosting

Płyta Asus P5GD1 Pro, nie odnaleziono pliku P5GD1P10.rom

Michaal87
utworzono
utworzono

Witam,

mam problem z płytą Asus P5GD1 Pro. Już jakiś czas temu wyczyściło BIOSA. Wgrałem bez jakichkolwiek problemów z pendrive'a. Teraz znów coś z BIOSEM. Pisze coś o sumie kontrolnej, następnie zaczyna szukać pliku do wgrania biosa na floppy i cd-rom. Wkładam płytę z biosem (z pendriva już nie pójdzie). Zaczyna coś czytać, następnie wyskakuje, że rozpoczęto kopiowanie a następnie "nie odnaleziono pliku P5GD1P10.rom". Czym to może być spowodowane? Mi się wydaje, że nie może wgrać biosa ponieważ jest uszkodzony. Poradźcie coś proszę. Aha... próbowałem z 3 płyt więc błędne nagranie odpada.

Daniel W.
komentarz
komentarz

Coś ty robil?Wgrywales bioza za kazdym razem?:]
Pewnie bateryja padla, czesto pomaga odwiezdenie BIOSU i ponowne zapisanie ustawien.


pozdrawiam
Daniel W.

P.S
Wgrywanie BIOSU za kazdym razme to zły pomysl:)
Uczyli mnie,ze tylko wgrywac i tylko wtedy gdy jest to niezbedne,przy stabilnej pracy nie powinno sie tego robic,choc czesto nowe upgrady biosu podnosza wydajnosc peryferiow.
P.S 2 Nie mozesz wgrywac biosu od nowa,bo sie pewnie ustawienia biosu wczytuja i zdomyslnie flashowanie ROMU jest zablokowane.

REASUMUJAC
Wymien baterie,zostaw BIOS w spokoju.
Jak nie dziala to dalsze info poprosze:*

pozdrawiam
Daniel W.

Michaal87
komentarz
komentarz

Nie za każdym razem, tylko jeden jedyny raz - teraz się już nie dało. A bateria na 100% jest rozładowana, wcześniej trzeba było naciskać magiczny klawisz aby się włączył komputer tak jak to bywa przy rozładowanej baterii.

Daniel W.
komentarz
komentarz

I co w zwiazku z tym?
Nie rozumiem,zadnego pytanie tutaj nie ma ani zadnej odpowiedzi,dzialan zapowiedzianych przezemnie


pozdrawiam
Daniel W.

Michaal87
komentarz
komentarz

Wymieniłem baterie i jest bez zmian. Nadal wyskakuje zaraz po starcie kompa przywracanie BIOSU.

Daniel W.
komentarz
komentarz

Pokaz mi to,jakos nie wierze.
Zrób fote i wrzuc na forum,nie wiem co dla Ciebie oznacza "przywracanie BIOSU"


pozdrawiam
Daniel W.

Michaal87
komentarz
komentarz

Prosze:

Pomoże ktoś?

Black_Tiger
komentarz
komentarz

Hmm... wyglada na to ze wgrales niewlasciwy bios.
Sciagnij sobie poprzednia wersje z www.
i zaladuj razem programem "flash-bios", w twoim przypadku start musi byc z parametrem "auto-flash".

~greetz~
tiger

Michaal87
komentarz
komentarz

Ale BIOS który wgrałem chodził dobre 3 miesiące. To się stało niedawno bez żadnej ingerencji w bios.

Black_Tiger
komentarz
komentarz

Bios nie resetuje sie sam z siebie
Blad lezy najczescie po stronie komunikacji z peryferiami
W zaleznosci od intensywnosci uzywania kompa blad moze wystapic nawet po dluzszym czasie niz 3 miesiace

~greetz~
tiger

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.