x-kom hosting

Komputer się wyłącza i nieudane instalacje Windowsa XP

taurine
utworzono
utworzono

Witam wszytskich ktorzy to czytaja!
Mam nadzieje ze ktos mial podobny problem i wie jak go rozwiazac.
Wszystko zaczelo sie od tego ze postanowilem ulepszyc swojego kompa wsadzilem do tej zelaznej puchy (napisze co dokladnie bo to moze miec jakies znaczenie) najpierw nowa plyte Gigabyte z AMD athlonem 2800+ ,2GB RAM ,i grafika geforce 9800 GT 1024 MB ,musialem kupic rowniez nowy dysk HDD bo jak sie okazalo teraz sa inne zlaczenie tzw SATA ...moze troche zlekcewazylem zakup nowego zasilacza poniewaz nie zdawalem sobie sprawy ze moj sie moze okazac do kitu w koncu to 400W (tylko firma dupiata bo FEEL-ale nie wiedzialem ze to badziew) wszytsko przez jakis czas chodzilo jak trzeba -...no wlasnie przez jakis czas bo potem zaczely sie dziac cuda ...

pewnego razu zgasl monitor mimo ze komputer pracowal ...mowie o KURDEE siadl monitor ...poszedlem z kompem do kumpla i okazuje sie ze to nie monitor zamienilem karte i wszystko chodzilo jak trzeba wiec mysle ze to karta dlugo nie myslac oddalem ja na gwarancje ....po 2 tygodniach jak wrocila dowiedzialem sie ze jest sprawna wiec pobieglem po zasilacz (niejaki Qooltec 450W podobno lepszy) ...mowie fajnie wydalem wiecej kasy niz planowalem no ale problem bede mial z glowy ...jednak nie bo chociaz obraz byl to mimo wszystko po jakims czasie komputer dalej sie wylanczal (nie bylo obrazu ale komp pracowal) postanowilem go sformatowac i tu mam teraz kolejny NAJWAZNIEJSZY problem z ktorym nie wiem jak sobie poradzic....


Podczas instalacji XP w 1 kroku kiedy jest formatowanie dysku C oraz instalacja pierwszych plikow komputer po estarcie powinien przejsc do KROKU 2 (instalacja wybranych skladnikow,ustawien sieci itp.) on wraca do wszystkiego od poczatku...nie wiem dlaczego tak sie dzieje czego to jest wina i jak sobie z tym poradzic moze ktos wie co trzeba zrobic
PROSZE O POMOC
pozdrawiam

Daniel W.
komentarz
komentarz

Hmm,aby instalator przeszedl do "kroku 2" nie naciskamy zadnych klawiszy przy komunikacie "wcisnij dowlony klawisz" komputer sam za chwile rozpocznie graficzna czesc instalacji.
to pewnie na tyle z pierwszym.

Powiedz mi nieco wiecej o tym monitorze,moze na cos wpadne.
Kiedy sie to dzieje,moze zauwazasz jakas dziwna powtarzalnosc?
Prosze o wiecej info.


pozdrawiam
Daniel W.

rokko
komentarz
komentarz (edytowane)

Wykonaj testy pamięci RAM [url=http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=204]Memtestem[/url], zbadaj stan dysku twardego - przeanalizuj [url=http://forum.hotfix.pl/viewtopic.php?f=22&t=538]SMART dysku[/url].

Jeżeli wszystko ok, to [url=http://forum.hotfix.pl/viewtopic.php?f=22&t=665]wyzeruj twardziela[/url] (operacja niszczy wszelkie dane), załóż nowe partycje i ponownie przeprowadź proces instalacji.

taurine
komentarz
komentarz

nie wciskam klawisza podczas uruchomienia komputera w zyciu wykonalem dziesiatki instalacji systemu windows az tu nagle takie zaskoczenie . mam kilka pytan do was ...

jak sprawdzic RAM na kompie bez sytstemu ?
jak sie analizuje S.M.A.R.T dysku ?
i na innym forum padla porada zebym przestawil kontroler SATA na IDE tylko nie wiem kiedy dostane ODPOWIEDZ...
z gory wam pieknie dziekuje ,pozdrawiam

Daniel W.
komentarz
komentarz

Ram wytestujesz za pomoa livecd jakiejs dystrybucji linuxa,jakies plytki:hirens boot.ubcd lub wypalajac po prostu bootowalna płyte i wrzucajac na nia memtesta ;].
Jednak 2 poprzednie opcje sa latwiejsze;]

http://pl.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T._%28informatyka%29
dysk takze przeanalizujesz za pomoca hirens boot,ubcd.Płytka zawiera mase narzedzi do diagnostyki.

P.S
Memtesta polecam zostawic na noc gwoli upewnienia sie.


pozdrawiam,czekam na wyniki
pozdrawiam
Daniel W.

taurine
komentarz
komentarz

Ok mozna zamknac temat problem rozwiazany poddalem sie oddalem kompa kumplowi co zna sie na tym lepiej niz ja i mi zrobil tylko szkoda ze trzeba bylo tworzyc partycje od poczatku i wszystkie rzeczy z "D" i "E" poszły do kosza.

djhouse
komentarz
komentarz

[quote]Podczas instalacji XP w 1 kroku kiedy jest formatowanie dysku C oraz instalacja pierwszych plikow komputer po estarcie powinien przejsc do KROKU 2 (instalacja wybranych skladnikow,ustawien sieci itp.) on wraca do wszystkiego od poczatku...nie wiem dlaczego tak sie dzieje czego to jest wina i jak sobie z tym poradzic moze ktos wie co trzeba zrobic
PROSZE O POMOC
pozdrawiam [/quote]

U mnie bywało podobnie, wtedy, kiedy wraca do początku i kiedy znowu wszystko się zrobi i restart przestawiam biosa aby nie ruszał z CD ale z dysku, wtedy normalnie idzie dalej instalacja.

Nie wiem jak inni, ale mi pomogło,
tak na przyszłosc

Pozdro

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.