x-kom hosting

Dysk D nie jest dostępny, nie można wejść do partycji

Mambo1990
utworzono
utworzono

Witam!

Dość długo pracowałem na jednej instalacji windowsa (bez formata). Komp zaczął strasznie mulić. Prawie nie mogłem się dostać do partycji D, po czym po kilku restartach komp przestał mulić, ale nie mogłem już wcale 'wejść' do tej partycji. Myślałem, że jest to wina systemu, bo przy innych operacjach zaczął wywalać komunikaty o braku niektórych plików w katalogu WINDOWS, więc zrobiłem formata (oczywiście tylko partycji C). W tym czasie instalator pokazywał dysk D poprawnie jeśli chodzi o ilość danych, ale nie mógł określić systemu plików (w kwadratowym nawiasie pisał [nieznane]). Teraz, po zainstalowaniu wszystkich sterowników dysk D nadal nie jest dostępny, we właściwościach nie pokazuje rozmiaru dysku, ilości wolnego miejsca itp (jak to miało miejsce jeszcze przed formatem). Pokazuje jednak, że system plików to RAW. Przy próbie otwarcia dysku Winda wywala komunikat 'D:\ nie jest dostępny. Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny.' Nie przypominam sobie awarii zasilania czy resetowania kompa bez wyłączania systemu.

Psikus jest tego typu, że mam na tej partycji dużo ważnych danych, które muszę odzyskać, a wolałbym to zrobić unikając płacenia kilkuset złotych. Prosiłbym o pomoc szanownych Forumowiczów.
Pozdrawiam serdecznie!

tomek_g
komentarz
komentarz (edytowane)

Już jak pokazuje się system plików RAW to lipa trochę. Możesz spróbować zrobić analizę [b]TestDisk'iem[/b] i naprawić to co on uzna za uszkodzone, ale nie daje głowy że to pomoże.

Dane powinno się dać odzyskać za pomocą programu [b]GetDataBack[/b] for (zależy jaki miałeś system plików na tej partycji: jak FAT to GetDataBack for FAT; a jak NTFS to GetDataBack for NTFS).

rokko
komentarz
komentarz

Jeżeli pokazuje RAW to tak jak [b]tomek_g[/b] napisał, TestDisk powinien sobie z tym poradzić i odzyskać informacje o tablicy partycji. Użyj tego programu na początek.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.