x-kom hosting

Problemy z obrazem podczas grania, Samsung SH-S223B SATA

Grabarz91
utworzono
utworzono

Witam, zakupiłem komputer jakieś 3 miesiące temu, od tego czasu zaczęły się schody, na sam początek dostałem wadliwe ramy i musiałem wymienić, wymiana przeszła dość sprawnie, ale niestety nikt mi nie zwrócił pieniędzy za wysyłkę, następnie, komputer znów sprawiał problemy, wiele wskazywało na problem z płytą główną, komputer działał, ale czasami nie tak jak powinien. Wysłałem na reklamację płytę główną lecz otrzymałem ją z powrotem z dopiskiem "nie stwierdzono usterki" Ale po otrzymaniu tej płyty głównej komputer przestał działać zupełnie... Zażenowany sytuacją wysłałem cały komputer i co? Okazało się, że niesprawna jest płyta główna i procesor. Komputer wrócił do mnie po 2 tygodniach. Pomijając to, że kurier rozwalił mi obudowę to miałem nadzieję, że w końcu otrzymałem w pełni sprawny komputer, dostałem zapis iż wymieniono mi płytę główną, a procesor naprawiono. Lecz od czasu gdy komputer mi przysłano nie dane mi było pograć w żadną grę. I tutaj problem. Włączam grę jest wszystko OK, ale po kilku minutach gry obraz zupełni fiksuje, tzn. sprawdzałem na dwóch grach. Fifa 08, gdzie kolory boiska piłkarzy zmieniają się jak im się podoba, ba często nie mają twarzy i kończyn, a czasami ich twarz widnieje na koszulce... Super nieźle się uśmiałem przez kilka minut, ale co dalej? Drugą grą jaką sprawdziłem był Fallout 3, tu sytuacja wygląda tak, że można grać 15 minut i jest wszystko ok, a czasami juz po minucie się wali. Tutaj wygląda to tak, że obraz chwilę miga, kolory się zupełnie zmieniają i gra się zawiesza. O ile w pierwszym przypadku wystarczy zminimalizować grę( co trwa niezwykle długo bo około 20-30 sekund) i jest spokój na kilka sekund lub minut, to w przypadku drugiej gry nic nie pomaga. Nie jest ze mnie żaden informatyk, a sytuacja przerasta moje nerwy ponieważ wydałem swoje oszczędności na ten komputer a on właściwie od początku sprawia problemy. Sprawdzałem i temperatury utrzymują się w normie nawet podczas usterki. Myślałem, że to może sprawa wirusa, ale zrobiłem formatowanie wszystkich dysków i równie że to nie pomogło. Ktoś mi mówił, że może trzeba wgrać sterowniki inne niż mam na płycie do karty graficznej więc poszukałem na oficjalnej stronie sterowniki i ściągnąłem, nie przyniosło to jednak żadnego efektu.

Parametry mojego komputera:

-DVD-+E/RW Samsung SH-S223B SATA
-Pamięć DDR III 2GB 1333MHz CL9
-Gainward GeForce GTS 250 Green 512MB
-Płyta AsRock M3A780GXH/128M/AMD 780GX
-HDD Samsung 500 GB 16M cache SATA
-Procesor AMD Athlon 64 X2 245 /2.9GHz, BOX, AM3
-Zasilacz Fortron FSP500-60APN 500W.

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

tihomax
komentarz
komentarz

Dobrze by było jak bym miał sprawdzic na swojej płycie jakis inny procek lub grafike. Mi to wygląda na walnietą grafe.
Na tej płycie chyba masz zintegrowana karte graficzna to odłacz swoja i sprawdz czy bedzie to samo. Lub najlepiej wez kompa na jakis serwis w twoim miescie i niech ci zrobia ekspertyze. Bedziesz miał czarne na białym co jest nie tak.

Mephic
komentarz
komentarz

Gainward - i masz odpowiedź. To naprawdę nie jest solidna firma, a takie wypadki to potwierdzają. Moim skromnym zdaniem walnięte GPU. Sprawdź Furmarkiem stress test na 10 minut i obserwuj temperatury. Możliwe, że wysiada sekcja. -> reklamuj komputer jako całość, będzie prościej. Uszkodzona obudowa - z kurierem spisuje się protokół szkody, ale rozumiem, że na to już za późno. ;)

Grabarz91
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedzi. Mogę powiedzieć wprost, nie polecam nikomu sklepu ESC wadliwe ramy, procesor, płyta główna i jeżeli teraz się okaże, że również karta graficzna to żenada... Można powiedzieć, że wystarczy cały komputer wysłać, ale dla mnie do kolejne naście dni bez komputera a do tego opłata rzędu 50 zł za kuriera... Nie jestem człowiekiem pracującym i trudno mi takie finanse znaleźć....

Mephic
komentarz
komentarz

Opłata 50 zł powinna być Ci zwrócona. Zapytaj o to w temacie sprawy forum poświęconemu sklepowi ESC, ale mam wrażenie, że nawet w przepisach stoi wyraźnie, że w przypadku oddawania sprzętu na gwarancję, gwarant ma obowiązek opłacić koszt transportu. Jeśli zachowałeś faktury - weź też zwroty za poprzednie wysyłki.

Grabarz91
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi o przesyłki to za żadną mi nie oddali i jest to już koszt ok 100 zł. Mało tego gdy wysłałem im płytę główną dostałem informację że wyjątkowo nie pobrali opłaty za sprawdzenie sprawnego sprzętu, który jak się później okazało wcale sprawny nie był.

Mephic
komentarz
komentarz

Jak mówiłem - odsyłam do właściwego tematu.

Masz tu argument:

KC

Art.8
u.2: Nieodpłatność naprawy i wymiany w rozumieniu ust. 1 oznacza, że
sprzedawca ma również [b]obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez
kupującego[/b], w szczególności kosztów demontażu, [b]dostarczenia[/b], robocizny,
materiałów oraz ponownego zamontowania i uruchomienia.

tihomax
komentarz
komentarz

niestety jak zoabcza połamaną obudowe to moga ci juz gwarancji nie uznać.
Ale Mephic ma racje ja osobiscie jak cos kupuje to najlepiej gwarancja door to door

Mephic
komentarz
komentarz

To zależy, czy podzespoły były kupowane osobono i składane przez sklep/użytkownika, czy też komputer był kupiony jako gotowy zestaw. W drugim przypadku mieliby podstawy, w pierwszym żadnych.

Grabarz91
komentarz
komentarz

Problem został zażegnany. Sprawdziłem procesor i kartę graficzną okazało się, że i jedno i drugie jest sprawne. Okazało się, że problem jest w ramach. Sam jestem kiepskim znawcą, kumple do tego doszli. Po wyciągnięciu jednej kości RAM okazało się, że gry działają znów jak wcześniej. O dziwo te same ramy działy bez zarzutu przy poprzedniej płycie głównej. Dziękuję wszystkim za rady.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.