x-kom hosting

Komputer startuje tylko po zrestartowaniu biosu

talrasha
utworzono
utworzono

Witam, mam następujący problem.
Otóż gdy wczoraj chciałem uruchomić kompa, ten niby wystartował, wiatraczki zaczęły chodzić, ale nie włączył się BIOS, żadnego komunikatu, monitor przełączył się w tryb oszczędzania energii.
Po zresetowaniu Biosu komputer uruchomił się normalnie, ale gdy znowu go wyłączę i chcę włączyć to sytuacja powtarza się. Dzieje się tak nawet gdy nie odłączam zasilania tylko resetuje. Gdy znowu zrestartuję Bios wszystko działa ok, nie ma żadnych problemów. A przecież nie będę za każdym razem przy włączaniu kompa resetował BIOSu...
Co może być przyczyną? Czy może nią być wada jakiegoś innego urządzenia poza płytą główną/biosem? A może jakiś wirus dostał się do biosu?
Mój komp to: płyta ASUS P5Q SE, 4GB RAM Kingstona, procek Intela E8400, zasilacz Chieftec 560W, grafika Radeon HD4850.

Requiescat
komentarz
komentarz (edytowane)

własnie mam podobna sytuacje tylko u mnie problem wyglada tak, iz po wcisnieciu opcji wstrzymaj na viscie komp wylacza sie po czym pojawia sie ww wymieniona sytuacja , uruchamia sie tylko po resie biosu, lecz juz potem normalnie sie wlacza.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.