x-kom hosting

Zniknęło miejsce na dysku C z 2 GB na 98 MB

gruby1328
utworzono
utworzono

Witam! Mam jeszcze jedno pytanie. Co jest z moim kompem!? Od pewnego czasu nagle z 2GB na dysku C zrobiło mi się 98MB ( :o ). Wiele razy już oczyszczałem dysk i NAJWIĘCEJ udało mi się uzyskać 523MB usunąłem wszystkie nieużywane programy a problem wciąż jest, a w dodatku ilość miejsca waha się z sekundy na sekunde nawet o kilkaset MB. CO TO JEST!? Może to wirus? :smutny:

antos
komentarz
komentarz

Może to i wirus. A może ciągłe oglądanie filmików na youtube.
Wejdź w C:\Documents and Settings\Twoja nazwa użytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\h65ehtwz.default
Chyba, że nie używasz Firefoxa to wtedy zamiast do Mozilla.... Wejdziesz w folder który się będzie nazywał tak jak twoja przeglądarka i potem poszukasz coś co brzmi jak temp albo cache. Najpierw sprawdź ile to zajmuje, a potem możesz sobie usunąć zawartość tego folderu.
C:\Documents and Settings\Twoja nazwa użytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Temp i też możesz wywalić zawartość tego folderu. Tylko że jak teraz to pousuwasz, to za godzinę będzie to samo. Jak to nie pomożesz to napisz w dziale logi do sprawdzenia.

gruby1328
komentarz
komentarz

Cóz tyle że już to wykonałem. Czyli wirus??? :smutny:

antos
komentarz
komentarz

Całkiem możliwe, ale może to też być plik wymiany. Jest on zazwyczaj maksymalnie dwa razy większy od ilości RAM-u i jest tworzony na bieżąco, aby przepisać w miarę potrzeb obecną zawartość RAM-u. Jest to tak zwana pamięć wirtualna. Ten plik nazywa się pagefile.sys i jest gdzieś na dysku C: Tylko możesz go nie znaleźć zwykłym eksploratorem widnowsa, bo ma atrybut systemowy. Nie wyrzucaj go. Sprawdź sobie tylko ile Ci w danym momencie zajmuje. A temat w dziale logi do sprawdzeni też możesz utworzyć. Sprawdzenie logów zawsze się przyda.

gruby1328
komentarz
komentarz

Niestety nigdzie nie ma takiego pliku. A o co chodzi z tym logi bo jestem nowy i nie bardzo wiem :)

antos
komentarz
komentarz (edytowane)

http://www.forumpc.pl/index.php?showforum=116 Tutaj masz wszystko wyjaśnione. Pliku tego nie znajdziesz normalnie, bo jest to plik z atrybutem systemowym i nie widać go z poziomu normalnego użytkownika czy administratora. Musiałbyś włączyć pokazywanie plików ukrytych i systemowych. Robi się to tak samo jak włączanie pokazywania plików ukrytych, z tym, że trzeba zaznaczyć jeszcze jedną opcję "Pokaż pliki systemowe", albo coś podobnego. Nie pamiętam w tym momencie. Plik ten u mnie przy 256 mb RAM-u zajmuje niecałe 780 MB.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.