x-kom hosting

Duża temperatura procesora, około 70 stopni

szer5
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio ogladajać mecz w na komputerze, w wyskokiej jakości, raz za razem komputer wiesza sie. Zainstalowałem everseta i oto screen w załączniku. Zauwżyłem ze temperatura jest dosc wysoka przy starcie bo ok 60 stopni a w czasie ogladania dochodziła do 77 i potem sie wieszał ... czy jest to spowodowane złym chłodzeniem, czy karta grafiki nie daje rady, czy mozepowod jest całkiem inny ?? ... komp to 2.66 intel ,512ramu,grafika to gf 6500 gt .Dzieki pozdrawiam

HQ19
komentarz
komentarz

Podaj dokładnie jaki masz procesor i zasilacz. Możliwe, że wentylator nie styka się z procesorem, źle nałożona pasta. Proponuję na nowo nałożyć pastę, a problem powinien zniknąć.

szer5
komentarz
komentarz

[quote name='HQ19' date='30 październik 2009 - 16:23 ' timestamp='1256916187' post='890346']
Podaj dokładnie jaki masz procesor i zasilacz. Możliwe, że wentylator nie styka się z procesorem, źle nałożona pasta. Proponuję na nowo nałożyć pastę, a problem powinien zniknąć.
[/quote]
Procesor intel pentium 4 CPU 2.66 ghz, zasilacz to take me 400 w

Doman
komentarz
komentarz

Podobnie jak kolega wyżej. Zdejmij procesor z całym chłodzeniem i sprawdź jak z tą pastą... Przeczyść dobrze chłodzenie, sprawdź czy nie "gibocze" Ci się cooler na procesorze. Jeśli masz mały ten cooler to wymień na większy. Sprawdź w Bios'ie czy nie masz podkręcanego procesora. A co do grafiki to wymiana chłodzenia powinna pomóc. Jeśli komputer stoi rozkręcony (bez ścianek bocznych) to jeżeli jedna z nich ma wiatrak to ją załóż to może pomóc z wymianą powietrza w środku...
A i jeszcze dołącz więcej info. o tym zasilaczu bo to ile masz napisane "W" to jest wiadomość o maksymalnej wartości podawanej energii przez zasilacz, często zasilacze gorszych firm dają jakieś 4/5 swojej napisanej mocy. Możliwe jest, że zasilacz nie dostarcza odpowiedniej ilości prądu do wiatraka i ten się kręci za wolno przez co słabo chłodzi. Poodłączaj dodatkowe użądzenia (USB, jakieś diudki i różne duperelki) i sprawdź wtedy jeżeli będą niższe temperatury to pomyśl o wymianie zasilacza.

szer5
komentarz
komentarz

[quote name='Doman645' date='30 październik 2009 - 20:01 ' timestamp='1256929276' post='890533']
Podobnie jak kolega wyżej. Zdejmij procesor z całym chłodzeniem i sprawdź jak z tą pastą... Przeczyść dobrze chłodzenie, sprawdź czy nie "gibocze" Ci się cooler na procesorze. Jeśli masz mały ten cooler to wymień na większy. Sprawdź w Bios'ie czy nie masz podkręcanego procesora. A co do grafiki to wymiana chłodzenia powinna pomóc. Jeśli komputer stoi rozkręcony (bez ścianek bocznych) to jeżeli jedna z nich ma wiatrak to ją załóż to może pomóc z wymianą powietrza w środku...
A i jeszcze dołącz więcej info. o tym zasilaczu bo to ile masz napisane "W" to jest wiadomość o maksymalnej wartości podawanej energii przez zasilacz, często zasilacze gorszych firm dają jakieś 4/5 swojej napisanej mocy. Możliwe jest, że zasilacz nie dostarcza odpowiedniej ilości prądu do wiatraka i ten się kręci za wolno przez co słabo chłodzi. Poodłączaj dodatkowe użądzenia (USB, jakieś diudki i różne duperelki) i sprawdź wtedy jeżeli będą niższe temperatury to pomyśl o wymianie zasilacza.
[/quote]
zasilacz to http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&ID=6867&katid=14

HQ19
komentarz
komentarz

A więc proponuję zmienić zasilacz, bo ten, który posiadasz jest tandetny. Do Twojego zestawu spokojnie wystarczy Fortron 350W.

szer5
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='HQ19' date='30 październik 2009 - 22:36 ' timestamp='1256938595' post='890637']
A więc proponuję zmienić zasilacz, bo ten, który posiadasz jest tandetny. Do Twojego zestawu spokojnie wystarczy Fortron 350W.
[/quote]
...i jak zmeinie zasilacz to bede miał niższe temperatury na procku ??

Doman
komentarz
komentarz

Jeżeli to wina tego to prawdopodobnie tak. A sprawdziłeś to wszystko co Ci napisałem?

szer5
komentarz
komentarz

[quote name='Doman645' date='31 październik 2009 - 00:03 ' timestamp='1256943795' post='890713']
Jeżeli to wina tego to prawdopodobnie tak. A sprawdziłeś to wszystko co Ci napisałem?
[/qujeszcze nie, ale zrobie co trzeba, teraz sobie przypominam ze nakladałem paste na procek ... i teraz wiem ze powinno być jej mała warstwa, a z tego co pameitam nałożyłem jej grubo. Myśle że to jest przyczyna. Teraz tylko musze kupic paste, i nałożyc ponownie... napisze czy pomogło

wymiana pasty wystarczyła, pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.