x-kom hosting

Blue screen podczas oglądania filmu, Windows XP nie startuje

meeisster
utworzono
utworzono (edytowane)

witam

krótka historia ;)
Oglądam sobie film nagle buch niepiski pulpit.. zrzut pamięci fizycznej, reset i win nei startuje... wszystko wydaje się normalne do czasu aż jest tło winXP sie wczytuje ma sie włączac niebieskie tło i pulpit a tu zonk zostaje na czarnym i koniec :

ma ktos jakies pomysły od czego zacząć??

Gość
komentarz
komentarz

Próbowałeś na początku trybu awaryjnego?

meeisster
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='EvilKillaruna' date='29 październik 2009 - 22:31 ' timestamp='1256851917' post='890027']
Próbowałeś na początku trybu awaryjnego?
[/quote]


tak... jest dokładnie tak samo jak przy zwykłym tj wchodzi do momentu az powinno się pojawić niebieskie tło pulpitu .. próbowałem tez przywrócić system z ostatnimi dobrymi ustawieniami ale nic z tego zawsze tak samo nie wjedzie dalej... myśle ze to moze być albo zasilacz albo ramy.

Qniooo
komentarz
komentarz

Podaj konfigurację komputera wraz z marką i mocą zasilacza.
Pamięci przeskanuj memtestem z płyty bootowalnej.

meeisster
komentarz
komentarz (edytowane)

tak dzisiaj juz takiej dokładnej lokalizacji nie podam ale tak z tego co pamiętam

płyta MSI 915GM6-L
ram kingston KVR533D2N4/512 x 2 nie chodza w dualu
zasilacz LOGIC LCB350 ATX 350W
procesor tj pentium4 jakiś ostatni 3,6
grafika chyba ATI rx550 (ale nie pamiętam)


co do przeskanowania pamięci to nie wiem jak to zrobić (całkiem zielony jestem) ale postaram sie znaleźć jakies info o tym

nie wiem czy to istotne ale przy próbie naprawienia CHKDSK /R szło normalnie a od od 50% idzie juz 15 minut do 55%, program skonczył dzialanie napisało ze znalazl i naprawił ale nic to nie zmienilo dalej nie startuje win


i kolejne moje pytanie czy ta plyta głowna ma w sobie grafike zintegorwaną?? i jak ją ewentualnie wlaczyć w biosie


pobawiłem się troche z kośćmi pamięci i grafiką... zauwazylem że po wyciągnieci grafiki wszystko pozostaje bez zmian (tj wpieciu monitora w wejscie w plycie glownej) dochodzi do tego samego moment i stop

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.