x-kom hosting

Błąd przy podłączenie dysku SATA do portu IDE

g3rman
utworzono
utworzono

Witam
Mam problem, zepsuł mi się dysk twardy (ATA) Na płycie głównej mam wejście IDE, a mam od kumpla sprawny dysk 160gb SATA, który jest czysty sformatowany, kupiłem przejściówkę z IDE na SATA + kabel sata i przejśćie molex na sata. Podłączyłem, bios znajduje dysk, lecz nie uruchamia dalej gdyż pojawiaja się dwa napisy podspodem:
"Primary IDE channel no 80 conductor cable installed. Secondary IDE channel no 80 conductor cable installed." Przejściówka jest taka http://allegro.pl/item793678059_p82_przejsciowka_ide_to_sata_super_jakosc.html .

Prosił bym o pomoc.

Qniooo
komentarz
komentarz

Do podłączenia kanału IDE z przejściówką użyj taśmy 80-żyłowej. Teraz masz 40-żyłową, taką pod napędy.
Po pojawieniu się komunikatu boot nie rusza dalej? Dziwna sprawa, bo pomimo tego komunikatu powinieneś być w stanie przejść dalej.

g3rman
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Qn.' date='29 październik 2009 - 22:33 ' timestamp='1256852006' post='890029']
Do podłączenia kanału IDE z przejściówką użyj taśmy 80-żyłowej. Teraz masz 40-żyłową, taką pod napędy.
Po pojawieniu się komunikatu boot nie rusza dalej? Dziwna sprawa, bo pomimo tego komunikatu powinieneś być w stanie przejść dalej.
[/quote]

Bo Adapter ten co mam to wchodzi w wejście IDE na płycie, to nie może być tak podłączony? tylko musi być podłączony przez taśme 80 żyłową IDE o 2 różnych końcókach (z bolcami i bez) sorry nie znam nazw końcówek.
A do podłączenie nagrywarki też muszę mieć tasmę 80 zyłową>? bo tam są 2 komunikaty


Po bootowaniu wyskakuje że moge wcisnąc F1 aby kontynuować. Potem wyskakuje Boot from CD: a poda spodem DISK BOOT FAILURE,INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

Obecnie piszę z nie swojego komputera, bo mam aby ten dysk na SATA, któyry jest pusty i muszę na nim zainstalować windowsa.

Qniooo
komentarz
komentarz

[quote]Bo Adapter ten co mam to wchodzi w wejście IDE na płycie[/quote]
Na takim patencie też będzie działać. Wciskasz to F1 i normalnie instalujesz system (oczywiście w BIOSie primary boot na napęd). Nie powinno to sprawiać problemów w dalszym użytkowaniu komputera.

g3rman
komentarz
komentarz

[quote name='Qn.' date='29 październik 2009 - 23:02 ' timestamp='1256853774' post='890058']
Na takim patencie też będzie działać. Wciskasz to F1 i normalnie instalujesz system (oczywiście w BIOSie primary boot na napęd). Nie powinno to sprawiać problemów w dalszym użytkowaniu komputera.
[/quote]

Czyli nie będę potrzebował tej tasmyh 80 żyłowej?
Bo nawet nie wiem jak bym miał ją podpiąć do tego adaptera i płyty glownej, bo tasma ma takie same końcówki jak adapter.
Chyba że by była wymagana do podlaczenie nagrywarki

Qniooo
komentarz
komentarz

Zakup owej taśmy nie jest niezbędny. Zarówno dysk jak i nagrywarka będą chodzić poprawnie, chociaż możliwe, że troszeczkę wolniej. Tak, czy siak nie powinno być problemów z prawidłową pracą.

g3rman
komentarz
komentarz

[quote name='Qn.' date='29 październik 2009 - 23:21 ' timestamp='1256854901' post='890071']
Zakup owej taśmy nie jest niezbędny. Zarówno dysk jak i nagrywarka będą chodzić poprawnie, chociaż możliwe, że troszeczkę wolniej. Tak, czy siak nie powinno być problemów z prawidłową pracą.
[/quote]

Heh dalej mam to samo zmieniłem taśmę na 80 cio żyłową do nagrywarki i teraz tylko pokazuje mi sie ten 1 błąd a nie dwa(pokazuje się ten od adaptera).
Przy instalacji windowsa pokazało się okienko że instalator nie wykrył żadnych dysków na komputerze. Co zrobić?

Qniooo
komentarz
komentarz

Spróbuj przełożyć dysk i napęd w przeciwne kanały i spróbować jeszcze raz. Jeżeli dysk jest pod SATA II, włóż mu zworkę ustawiającą na SATA I (instrukcja powinna być na dysku).

g3rman
komentarz
komentarz

[color="#FF0000"]//nie cytujemy całych postów po sobie
//Qn.[/color]

Na dysku nie ma rozpisane jak ustawiać zworki ;/ Obecnie nie ma żadnej wlożonej. Dysk to Samsung HD161JH 160GB 7200rpm/8M


Robilem pare kombinacji i nadal nic;/ proszę o pomoc i ew. propozycje




Mpże mi ktoś pomóc??

[color="#FF0000"]// Którego wyrazu ze zdania "nie cytujemy całych postów po sobie" nie zrozumiałeś?
// EvilKillaruna.[/color]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.